Co nowego w Microsoft Teams? 05.2021

Microsoft Teams - podsumowanie nowości | Maj 2021

Witamy w kolejnym artykule z cyklu „Co nowego w Microsoft Teams”! Tym razem skupimy się na najciekawszych nowościach, jakie pojawiły się w aplikacji Microsoft Teams w maju. Firma Microsoft oprócz comiesięcznych aktualizacji, podczas Microsoft Build 2021 ogłosiła nowe funkcje i narzędzia dla programistów. Mają one pomóc w tworzeniu nowej generacji aplikacji do pracy hybrydowej przy użyciu aplikacji Microsoft Teams.

Co nowego?

 

Widok dynamiczny podczas spotkań i webinarów w Microsoft Teams

Widok dynamiczny automatycznie porządkuje elementy spotkania, aby zapewnić optymalne wrażenia podczas spotkań czy webinarów odbywających się w aplikacji Microsoft Teams. Kiedy osoby dołączają do spotkania, włączają wideo, zaczynają mówić lub rozpoczynają prezentację, aplikacja Microsoft Teams automatycznie dostosowuje i personalizuje układ widoku na Twoim urządzeniu.

thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Tryb prezentera

Tryb prezentera umożliwia osobą prezentującym dostosowanie sposobu, w jaki ich wideo lub zawartość są prezentowane publiczności za pomocą zaawansowanych, profesjonalnych układów. Pierwszy z nich – Standout – umożliwia teraz wyświetlanie kanału wideo prelegenta jako sylwetkę przed prezentowaną treścią. W ten sposób możesz łatwo skierować uwagę publiczności za pomocą gestów dłoni i mimiki twarzy, bez zmuszania widza do wyboru pomiędzy mówcą a treścią. Wkrótce mają pojawić się kolejne dwa układy: „Reporter” i „Side-by-side”.

thumbnail image 2 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Wsparcie dla dużych spotkań

Microsoft Teams umożliwia teraz organizację interaktywnych spotkań i webinarów większej liczby uczestników – do 1000 osób z możliwością czatowania, przeprowadzania ankiet czy reakcji na żywo. Jeśli limit ten zostanie przekroczony, spotkanie zostanie bezproblemowo zeskalowane, aby pomieścić 10.000 uczestników jednak tylko z możliwością wyświetlania przez nich spotkania. Do końca tego roku, a więc przy wzmożonej pracy zdalnej, można skorzystać z transmisji spotkania do 20.000 uczestników.

Niestandardowa rejestracja uczestników

Dodaj niestandardową stronę rejestracji uczestników do swoich spotkań lub webinarów w Microsoft Teams! Pomoże ci to lepiej zarządzać obecnością przed rozpoczęciem wirtualnego spotkania. Możesz także dodać niestandardowe pytania i obrazy, aby dowiedzieć się więcej o swoich odbiorcach i promować swoją markę. Gdy uczestniczy zakończą rejestrację, automatycznie otrzymają maila z potwierdzeniem i zaproszeniem w kalendarzu na dołączenie do wydarzenia.

thumbnail image 3 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Wygodniejsze udostępnianie treści podczas spotkania

Nowe środowisko udostępniania zawartości pomaga prelegentom szybciej i łatwiej znaleźć pożądane treści. Skonsolidowane okna zapewniają zwięzły widok, a wszystkie prezentacje PowerPoint są automatycznie organizowane w celu prezentacji za pomocą PowerPoint Live. Teraz możesz skupić się na treści, którą udostępniasz, zamiast przeszukiwać treści w celu udostępnienia ich na spotkaniu!

thumbnail image 4 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Dołącz dźwięk podczas udostępniania na komuterze Mac!

Użytkownicy komputerów stacjonarnych Mac mogą teraz dołączać dźwięk podczas udostępniania swojego pulpitu lub okna podczas spotkania w Microsoft Teams. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza, jeśli udostępniasz film z lektorem i muzyką. Funkcja ta pozwala także na jednoczesne oglądanie każdemu z uczestników spotkania bez echa lub problemów z synchronizacją. To ustawienie znajdziesz w udostępnianiu zawartości.

Timer dla pokoi Breakout

Organizatorzy spotkań mogą teraz ustawić licznik czasu dla pokoi Breakout w ustawieniach Breakout Room. Po wygaśnięciu timera pokoje zostaną automatycznie zamknięte, a uczestnicy powrócą do spotkania głównego.

thumbnail image 5 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Aktualizacje spotkań przeglądarki Microsoft Edge i Google Chrome

Użytkownicy przeglądarek Microsoft Edge i Google Chrome mogą teraz zmienić układ spotkania w aplikacji Microsoft Teams na widok galerii 2x2, tryb „Razem” i dużą galerię. Dzięki możliwości wyświetlenia do 49 użytkowników na jednym ekranie możesz poprawić wrażenia ze spotkania wirtualnego, w którym uczestnicy poczują się bliżej siebie, będąc oddzielnie.

Aktualizacja ustawień wideo uczestników

W aplikacji Microsoft Teams istnieją trzy nowe sposoby na zarządzanie kamerą uczestników. Po pierwsze, uczestnicy spotkania mogą domyślnie włączać kamerę, aby udostępniać wideo. Można także skonfigurować wyłączenie kamery wszystkich uczestników, zmieniając opcję „Włącz kamerę” na „Wyłącz kamerę” na stronie WWW, w opcjach spotkania przed jego rozpoczęciem. Nowe ustawienie może także zostać odwrócone już w trakcie trwającego spotkania, aby umożliwić wszystkim uczestnikom włączenie aparatu. Microsoft Teams umożliwia także wyłączenie kamery u poszczególnych uczestników spotkania. Należy jednocześnie pamiętać, że ustawienia te nie włączają automatycznie aparatu uczestników ani nie wpływają na prelegentów/organizatorów spotkania. Ta funkcja ma na celu skupienie się na uczestnikach, aby zapobiec zakłóceniom i pomóc w stworzeniu bezpiecznego środowiska spotkania.

thumbnail image 6 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Tłumienie szumów oparte na sztucznej inteligencji dla użytkowników komputerów Mac

Microsoft w listopadzie wprowadził funkcję tłumienia szumów opartą na sztucznej inteligencji dla systemu Windows. Teraz rozszerzył ją także dla użytkowników komputerów Mac. Funkcja tłumienia szumów AI w czasie rzeczywistym automatycznie usuwa niepożądane dźwięki otoczenia podczas spotkań. Twój kanał audio jest analizowany w celu odfiltrowania szumu i zachowania tylko sygnału mowy. Możesz także kontrolować żądaną redukcję szumów, włącznie z wysokimi ustawieniami umożliwiającymi stłumienie większej ilości szumów tła. Ta funkcja jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników komputerów Mac, z wyjątkiem urządzeń z procesorem M1 ARM.

Ulepszona lista uczestników

Lista uczestników w aplikacji Microsoft Teams jest teraz podzielona na trzy sekcje: Loppy, Prezenterzy i Uczestnicy. W lobby czeka na Ciebie pełna lista osób oczekujących na przyjęcie do spotkania. Uczestnicy są natomiast sortowani w kolejności alfabetycznej, a ci, którzy podniosą rękę, są umieszczani na szczycie listy.

Wyszukiwanie na liście uczestników spotkania

Uczestników spotkania w aplikacji Microsoft Teams możesz teraz wyszukiwać po nazwie lub numerze PSNT. Użytkownik może kontynuować wyszukiwanie uczestników poza spotkaniem i poprosić ich o dołączenie. Niezależnie od tego, czy próbujesz wpuścić określonego uczestnika do spotkania, czy kogoś przypiąć, ta funkcja ułatwia szybkie zlokalizowanie określonego uczestnika i wykonanie żądanej czynności.

thumbnail image 7 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Inteligentne sugestie pytań do ankiet na spotkaniu w Microsoft Teams

Na karcie Ankiety w spotkaniach aplikacji Teams otrzymujesz teraz inteligentne sugestie, dotyczące ankiet do uruchomienia podczas spotkania. Na podstawie celu spotkania, tytułu spotkania oraz ankiet uruchomionych w poprzednich spotkaniach o tej samej nazwie otrzymasz odpowiednie sugestie dotyczące pytań. Dzięki inteligencji Formularzy przygotowanie ankiet jest teraz dużo łatwiejsze!

Testy wielokrotnego wyboru dla ankiet Microsoft Forms w spotkaniach Teams

Teraz możesz uruchamiać quizy wielokrotnego wyboru na spotkaniach w aplikacji Microsoft Teams. W przypadku tego typu pytania ankietowego, idealnego do pytań o ciekawostki lub sprawdzania wiedzy uczestników możesz zaznaczyć jedną lub wiele odpowiedzi jako poprawne. Po głosowaniu uczestników spotkania poprawne odpowiedzi na quiz wielokrotnego wyboru są wyświetlane na karcie Wyniki. Możesz także odwołać się do wyników tych ankiet w trybie tylko do odczytu, w którym wszystkie formularze są normalnie przechowywane. Ta opcja dotyczy również ankiet w czacie aplikacji Microsoft Teams, zarówno podczas spotkań, jak i poza nim.

thumbnail image 8 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Przesyłanie danych do zespołów za pomocą telefonów komórkowych

W przypadku szybkich sesji, które niekoniecznie wymagają organizacji formalnego spotkania, użytkownicy mogą używać funkcji przesyłania Teams i wyświetlać zawartość ze smartfona. Użytkownicy mogą także przesyłać zawartość przechowywaną lokalnie na ich urządzeniu lub dostępną za pośrednictwem usługo Office 365.

thumbnail image 12 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Czat grupowy z użytkownikami zewnętrznymi

Rozmawiaj nawet z 250 uczestnikami z wielu organizacji na jednym czacie. Nowa funkcja Microsoft Teams ułatwia rozpoczęcie czatu z partnerami zewnętrznymi, tak jak robi się to dzisiaj w organizacji. Zewnętrzny czat grupowy rozszerza istniejącą możliwość znajdowania przez użytkowników usługi Teams, uczestniczenia w czacie 1:1, połączeń i konfigurowania spotkań z zewnętrznymi użytkownikami usługi Teams w organizacjach federacyjnych. Ta funkcja jest częścią Microsoft Teams Connect, która umożliwia użytkownikom współdzielenie zespołu z użytkownikami-gośćmi oraz udostępnianie kanałów, a także czatowania z osobami z wielu organizacji.

thumbnail image 15 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

Informacje o systemie Microsoft Viva

W aplikacji Viva Insights w usłudze Teams pojawiają się nowe możliwości dotyczące dobrego samopoczucia, które pomogą ci świadomie organizować dzień pracy i budować lepsze nawyki związane z pracą.

  • Funkcja refleksji pomaga ci stać się bardziej świadomym tego, jak się czujesz i identyfikować wzorce w czacie. Spostrzeżenia te są prywatne i indywidualne.
  • Pochwała umożliwia wyrażanie wdzięczności współpracownikom oraz pozwala zaplanować pochwały, aby wyrobić w sobie nawyk wyrażania wdzięczności.
  • Wirtualny dojazd pomaga podsumować zadania pod koniec dnia pracy, przygotować się na jutro i przejść do odpoczynku

Jeszcze w tym roku Microsoft wprowadzi nową funkcję medytacji z przewodnikiem oraz ćwiczenia uważności z Headspace!

Adobe Sign Integration

Może się zdarzyć, że będziesz potrzebować czegoś zatwierdzonego i zarejestrowanego z bardziej formalnym poświadczeniem i konieczne będzie dodanie podpisów do procesu zatwierdzenia. Dzięki nowej Adobe Sign Integration możesz utworzyć żądanie zatwierdzenia z natywnie zintegrowanym podpisem elektronicznym. Po przesłaniu sygnatariusze są powiadamiani mailowo, a także mogą łatwo przeglądać i podpisywać zatwierdzenia. Zatwierdzenia śledzą cały przepływ pracy bezpośrednio w usłudze Microsoft Teams.

Power Platform - Aktualizacja dla Dataverse

Microsoft zwiększył limit środowiska Dataverse dla Teams dla większych tenantów z 500 do 10. 000 dla dużych organizacji. Ponadto teraz możesz bezproblemowo uaktualnić swoje środowisko Dataverse dla MS Teams, aby korzystać z pełnych możliwości licencji premium. Możesz korzystać z aplikacji i danych zbudowanych w Dataverse dla MS Teams bez konieczności ponownego tworzenia aplikacji lub przesyłania danych.

Administratorzy z możliwością instalowania aplikacji w Spotkaniach

Administratorzy IT mogą wybrać określone aplikacje Teams, które mogą być instalowane przez użytkowników końcowych na spotkaniach w Microsoft Teams w ich organizacji. Aplikacje te są dostępne podczas spotkań przy użyciu galerii kart.

Zapobieganie utracie danych (DLP) dla Microsoft Teams

Funkcje zapobiegania utracie danych (DLP) platformy Microsoft 365 zostały rozszerzone o wiadomości czatu i kanałów usługi Microsoft Teams, w tym wiadomości z kanału prywatnego. Jeśli Twoja organizacja korzysta z funkcji DLP, możesz teraz zdefiniować zasady DLP, które uniemożliwiają osobom udostępnianie poufnych informacji na kanale lub w sesji czatu usługi Microsoft Teams.

Szablony zespołu

Szablony zespołu umożliwiają szybkie i łatwe tworzenie nowego zespołu w oparciu o ustandaryzowane struktury zespołu z odpowiednimi kartami, kanałami i aplikacjami, które skalują najlepsze praktyki. Możesz wybierać spośród szablonów dostarczonych przez firmę Microsoft, a także niestandardowych szablonów w Twojej organizacji. W centrum administracyjnym usługi Teams administratorzy IT mogą tworzyć, modyfikować i usuwać niestandardowe szablony dla swojej usługi, a także zarządzać tym, które szablony są wyświetlane lub ukryte dla użytkownika końcowego za pomocą zasad dotyczących szablonów zespołu.

thumbnail image 17 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | May 2021

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-may-2021/ba-p/2391927