Co nowego w Microsoft Teams? 03 2023

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Marzec 2023

Kolejny artykuł dotyczący nowości w aplikacji Teams. Sprawdź aktualizacje jakie pojawiły się w marcu. 

W marcowym artykule Microsoft połączył ogłoszenia Teams z konferencji Enterprise Connect z nowymi funkcjami z cyklu "Co nowego". Na początku artykułu przedstawiamy nowości jakie pojawiły się w aplikacji w marcu a w jego drugiej części znajdziesz ogłoszenia z Enterprise Connect. Jednym z ogłoszeń z Enterprise Connect była informacja o wprowadzeniu nowej aplikacji klasycznej Teams w publicznej wersji zapoznawczej dla systemu Windows. Nowy Teams to nowa koncepcja aplikacji od podstaw, aby była szybsza, prostsza i bardziej elastyczna.

Co nowego? Nowe funkcje aplikacji Teams z marca

Filtry wideo w spotkaniach Microsoft Teams
Microsoft Teams daje użytkownikom możliwość jak najlepszego samopoczucia dzięki funkcjom opartym o sztuczną inteligencję, które pozwalają złagodzić wygląd kanału wideo i dodać tła. Teraz idziemy o krok dalej dzięki filtrom wideo, dzięki którym możesz usunąć niechciane elementy rozpraszające uwagę i lepiej wyrazić siebie, wnosząc swoją osobowość na każde spotkanie. Filtry umożliwiają uczestnikom spotkań Teams rozszerzanie strumienia wideo o efekty wizualne, od animowanych klatek po style zmieniające odcień wideo. Możesz zastosować te filtry nawet przed dołączeniem do spotkania z lobby.

Napisy wideo w programie PowerPoint Live
Napisy w programie PowerPoint Live mają na celu pomóc osobom niesłyszącym lub niedosłyszącym, mającym trudności z przetwarzaniem informacji dźwiękowych, z barierą językową lub po prostu dołączającym do spotkania w głośnym otoczeniu, w lepszym zrozumieniu udostępnianej zawartości dźwiękowej. Uczestnicy spotkania będą teraz mogli włączyć napisy dla każdego filmu, który zawiera plik z napisami

Innowacje Whiteboard
Podczas spotkania korzystaj z szerokiej gamy innowacji Whiteboard, w tym możliwości otwierania istniejącej tablicy w spotkaniach Teams, szybkiego konfigurowania tablicy za pomocą jednego z ponad 60 szablonów, zapraszania innych do śledzenia Twojego punktu widzenia podczas nawigacji, identyfikowania współpracowników za pomocą karteczek samoprzylepnych , automatycznie zmieniaj rozmiar tekstu notatki samoprzylepnej i formatuj ją według własnego uznania. Możesz także kopiować i wklejać składniki pętli do aplikacji Whiteboard z poziomu czatu w usłudze Teams, a wkrótce także z poczty programu Outlook i aplikacji Word dla sieci Web. Tablica, nad którą współpracowaliście z uczestnikami, a także udostępnione komentarze są dostępne na czacie Teams na karcie Tablica po spotkaniu.

Automatyczne opuszczanie podniesionej ręki użytkownika po rozmowie
Aby zmniejszyć liczbę nieaktualnych podniesionych rąk na spotkaniach, usługa Teams będzie teraz sugerować opuszczenie podniesionej ręki po wykryciu, że użytkownicy rozmawiali na spotkaniu. Będziesz mógł wybrać, czy ręka ma być nadal podniesiona. Jeśli nie podejmiesz żadnych działań w związku z powiadomieniem o sugestii, automatycznie opuścimy Twoją rękę. Powinno to zapewnić sprawniejsze prowadzenie spotkań dla organizatorów i prezenterów.

Ulepszenia paska narzędzi spotkań
Zaktualizowany pasek narzędzi spotkań Microsoft Teams sprawia, że poruszanie się po spotkaniach i odkrywanie nowych funkcji i możliwości jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Na przykład możesz teraz podnieść rękę z paska narzędzi spotkania za pomocą dedykowanego przycisku podniesienia ręki, możesz łatwiej poruszać się po menu Więcej z grup podmenu, a także łatwiej poruszać się po menu Więcej z grup podmenu.

Wykrywanie 'wycia' ultradźwiękowego
Kiedy wiele osób dołącza do spotkania w tym samym pomieszczeniu, powstaje pętla sprzężenia zwrotnego, która powoduje echo, które w wielu przypadkach szybko przechodzi w wycie (jak wtedy, gdy muzyk trzyma mikrofon zbyt blisko głośnika). Jeśli dołączysz do spotkania z wieloma innymi osobami korzystającymi z laptopów z tej samej lokalizacji, powiadomimy Cię, że w pobliżu wykryto inne urządzenie Teams, które jest już połączone dźwiękiem z bieżącym spotkaniem. Automatycznie wyciszymy mikrofon i głośniki osoby, która dołączyła po Tobie i ma włączony dźwięk.

Wyłącz dostęp do zapisu na czacie dla anonimowych lub nieuwierzytelnionych użytkowników
Administratorzy IT mogą teraz wyłączyć dostęp do zapisu na czacie na poziomie zasad dla użytkowników nieuwierzytelnionych, którzy dołączają do spotkań w usłudze Teams za pośrednictwem łącza, którego należy użyć w połączeniu z wyłączoną polityką czatu na spotkaniu, aby zapewnić dodatkowe zabezpieczenie przed eksfiltracją danych.

Transkrypcja na żywo we wszystkich dostępnych językach w aplikacji Teams Meetings w sieci Web
Podczas dowolnego spotkania Teams możesz rozpocząć transkrypcję obrad na żywo. Tekst pojawia się obok materiału wideo lub audio spotkania w czasie rzeczywistym, w tym imię i nazwisko mówcy (chyba że postanowiono je ukryć) oraz znacznik czasu. Transkrypcja na żywo może sprawić, że spotkanie będzie bardziej produktywne i integracyjne dla uczestników, którzy są niesłyszący lub niedosłyszący lub mają różne poziomy biegłości językowej. Osoby przebywające w hałaśliwych miejscach również docenią pomoc wizualną. Ludzie mogą zdecydować, że nie będą identyfikowani w transkrypcjach spotkań.

Opuść spotkanie na wszystkich moich urządzeniach
Gdy dołączasz do spotkania przy użyciu wielu urządzeń osobistych, możesz napotkać trudności podczas opuszczania spotkania, w tym zapomnieć o opuszczeniu spotkania na jednym z ich wielu urządzeń. Ta funkcja umożliwia opuszczenie spotkania ze wszystkich urządzeń za jednym dotknięciem.

Rozszerzony widok karty profilu
Wprowadzono rozszerzony widok karty profilu w aplikacji Teams, dający możliwość przeglądania szczegółów i budowania silniejszych więzi ze współpracownikami. Korzystając z czatów, kanałów, połączeń lub spotkań w usłudze Teams, możesz łatwo wyszukiwać bogatsze dane profilowe i dowiedzieć się więcej o tym, z kim współpracujesz, w tym o informacjach kontaktowych, stanowisku, schemacie organizacyjnym i profilu LinkedIn. Statystyki, takie jak urodziny, aktualizacje kariery, sugerowane zadania, będą również zawarte na Twojej karcie profilu, pomagając w tworzeniu osobistych kontaktów poprzez świętowanie ważnych kamieni milowych.


Do swojej karty profilu można dodać zaimki. Kierując się inkluzywną misją firma Microsoft jest zaangażowana w tworzenie miejsc pracy, które umożliwiają wszystkim osiąganie więcej. Dodając zaimki do swojej karty profilowej, możesz wyrazić, kim jesteś, i pomóc innym w poinformowaniu, jak mają się do Ciebie zwracać. Administratorzy IT będą mogli włączyć tę możliwość, aby umożliwić pracownikom dodawanie swoich zaimków.

Profile LinkedIn osób zewnętrznych, z którymi się komunikujesz i współpracujesz, są teraz widoczne w aplikacji Teams. Jeśli LinkedIn jest włączony w Twojej organizacji, będziesz mógł wyświetlać publiczny profil LinkedIn osoby zewnętrznej w rozszerzonym widoku karty profilu w aplikacji Teams obok rozmowy na czacie bez konieczności przełączania aplikacji.

Nowo certyfikowane urządzenia dla Microsoft Teams

Przykłady urządzeń - Kamery Logitech Brio 305 i 505
Certyfikowane kamery internetowe Logitech Brio 305 i Brio 505 Teams. Brio 305 to kamera internetowa 1080p, która zapewnia niezawodne wrażenia podczas spotkań. Wysoka rozdzielczość, automatyczna korekcja światła i mikrofon redukujący hałas sprawiają, że pracownicy są wyraźnie widoczni i słyszani. Brio 505 to wysokiej jakości, ale przystępna cenowo kamera internetowa 1080p HRD, która ma nowy, ciekawy wygląd. Oprócz zapewnienia doskonałych wrażeń podczas spotkań, kamerę można przechylić w dół do trybu pokazu, aby umożliwić prezentację fizycznych przedmiotów podczas rozmowy wideo.

 

Centrum administracyjne usługi Teams: Uproszczona nawigacja
Uproszczona nawigacja po lewej stronie dla funkcji Teams Admin Center ma na celu poprawę doświadczenia administratora poprzez zmniejszenie bałaganu i uproszczenie procesu nawigacji. Nowa funkcja Uproszczona nawigacja po lewej stronie umożliwia administratorom przypięcie preferowanych opcji menu do panelu nawigacyjnego, zmniejszając bałagan i usprawniając proces wyszukiwania potrzebnych informacji. Za pomocą jednego kliknięcia administratorzy mogą łatwo dodawać lub usuwać elementy menu z przypiętych list, a następnie wyświetlać dostosowaną nawigację, klikając przycisk „Pokaż przypięte”. W ten sposób nawigacja będzie dostosowana do konkretnych potrzeb każdego administratora, dzięki czemu szybciej i łatwiej będzie mu znaleźć potrzebne informacje.

 

Wyświetl użytkowników i grupy przypisane do polityki
Administratorzy mogą przeglądać listę użytkowników i grup przypisanych do danej polityki.

Wskazówki dotyczące usługi Teams Advisor dotyczące wdrażania systemu telefonicznego
Administratorzy usługi Teams mogą korzystać z Doradcy wdrażania w celu uzyskania dostosowanych wskazówek dotyczących wdrażania usługi Teams Telephony w swoich organizacjach.

Eksportuj listę zespołów z Centrum administracyjnego aplikacji Teams
Administratorzy mogą eksportować listę zespołów jako plik csv z centrum administracyjnego aplikacji Teams.

Dołącz do spotkań z widoku kalendarza w Apple CarPlay
Możesz teraz dołączyć do spotkania z nowego widoku kalendarza w Apple CarPlay na swoim iPhonie.

Przewidywanie tekstu dla aplikacji mobilnej Teams
Gdy tworzysz wiadomość lub odpowiadasz na nią w aplikacji Teams, funkcja Editor Text Predictions przewiduje, co napiszesz, i sugeruje odpowiednie słowo lub frazę w tekście. Oszczędza to czas i pomaga zmniejszyć liczbę literówek.

Okienka czatu podczas spotkań Teams dla Microsoft Teams Rooms w systemie Android
Możliwość przeglądania czatów wysłanych podczas spotkania Teams na wyświetlaczu z przodu pokoju w Teams Rooms, zwracając uwagę na konwersację na czacie toczącą się równolegle ze spotkaniem.

Visio: osobista aplikacja Visio w usłudze Microsoft Teams
Visio będzie dostępny jako aplikacja osobista lub prywatny obszar roboczy w usłudze Microsoft Teams. Dzięki prywatnemu obszarowi roboczemu będziesz mógł przeglądać i edytować pliki Visio w centralnej lokalizacji bez opuszczania aplikacji Teams. Korzystając z aplikacji klasycznej Teams, będziesz mógł skorzystać z opcji aplikacji Wyskakuj, aby otworzyć program Visio w osobnym oknie, co pozwoli na dalsze korzystanie z funkcji czatu, połączeń, współpracy i spotkań w usłudze Teams.

Teams Premium

Znaczniki osi czasu w nagraniu spotkania w usłudze Teams, kiedy zostało wspomniane Twoje imię i nazwisko
Aby ułatwić poruszanie się po nagraniach spotkań, wprowadzono spersonalizowane znaczniki osi czasu — widoczne tylko dla Ciebie — które wyświetlają znaczniki w filmie, gdy podczas spotkania wymieniono Twoje imię i nazwisko. Znaczniki pomagają zobaczyć, kto wymienił Twoje imię i nazwisko oraz w jakim kontekście, a także pozwalają łatwo przejść bezpośrednio do tej części spotkania. Ta funkcja jest dostępna tylko dla klientów, którzy zakupili ofertę dodatków Microsoft Teams Premium.

Odkryj informacje, które są dla Ciebie najważniejsze, dzięki inteligentnemu podsumowaniu w M365 Feed
Kanał M365 jest obsługiwany przez Microsoft Graph i ma na celu pomóc Ci odkrywać i poznawać osoby i zainteresowania związane z ich pracą. Dzięki inteligentnemu podsumowaniu w M365 Feed możesz zobaczyć, którą część spotkania przegapiono, zadania wygenerowane przez sztuczną inteligencję z dyskusji, kiedy wymieniono ich nazwisko, listę najlepszych mówców oraz szybkie łącza do pełnego nagrania spotkania i strony ze szczegółami

 

Co nowego? Ogłoszenia z Enterprise Connect

Nowy Teams

Szybkość
Informacje, które pojawiały się w opiniach dotyczących usługi Teams, które mogłyby zostać usprawnione to szybkość uruchamiania, czas dołączania do spotkania i zużycie pamięci. Celem nowego Teams jest jego dwukrotne przyspieszenie przy użyciu połowy zasobów systemowych.

Microsoft nawiązał współpracę z niezależną firmą zajmującą się testami porównawczymi, GigaOm, która przetestowała wydajność nowych i klasycznych aplikacji Teams na trzech różnych maszynach (niskiej klasy, ogólnego przeznaczenia i wysokiej wydajności). GigaOm przeprowadził testy porównujące nowe Teams z klasycznymi Teams w obszarach takich jak zachowanie podczas instalacji, responsywność aplikacji oraz wpływ na zasoby systemowe, takie jak pamięć i miejsce na dysku. Oto niektóre z ich ustaleń:

 • Uruchamianie aplikacji nawet 2 razy szybciej
 • Dołączanie do spotkań nawet 2 razy szybciej
 • Przełączanie czatów/kanałów nawet 1,7 razy szybciej
 • Zużycie do 50% mniej pamięci
 • Zużycie do 70% mniej miejsca na dysku

Dzięki nowemu Teams poczujesz różnicę w szybkości, która pomoże Ci utrzymać przepływ pracy.

Uproszczenie
Microsoft nieustannie dąży do zapewnienia prostego, ale bogatego w funkcje doświadczenia dla zróżnicowanej i rosnącej bazy użytkowników. Dlatego nowy Teams ułatwia robienie więcej za pomocą mniejszej liczby kliknięć. Oto niektóre z ulepszeń, które są wprowadzone do nowych Teamów:

 • Usprawnione działania: większe uporządkowanie dzięki uproszczeniu powiadomień, wyszukiwania, wiadomości i kanałów
 • Spersonalizowane doświadczenia: Wątkowe rozmowy, dostosowywane czaty grupowe i interaktywne emojis dają użytkownikom bardziej ekspresyjną współpracę
 • Uproszczone spotkania: Aktualizacje doświadczenia przed dołączeniem, widoku galerii i udostępniania ekranu usuwają bariery dla efektywnych spotkań

Większa elastyczność
Ulepszony został model uwierzytelniania, synchronizacji i system powiadomień, aby zapewnić płynne i spójne działanie. Na przykład wielu klientów musi współpracować z osobami ponad granicami organizacyjnymi, co czasami oznacza, że korzystają z Teams w wielu organizacjach i na wielu kontach. Zamiast logować się i wylogowywać z różnych dzierżaw i kont, możesz teraz pozostać zalogowany we wszystkich - otrzymując powiadomienia bez względu na to, z którego z nich aktualnie korzystasz.

Ogłoszenia na Enterprise Connect
Poniższe ogłoszenia pojawiają się na Enterprise Connect i będą rozpowszechniane w nadchodzących kwartałach.

Spotkania

Notatki wspólne w spotkaniach Microsoft Teams
Udostępnione w kwietniu w publicznej wersji zapoznawczej notatki ze współpracy zapewnią, że każde spotkanie pomoże przyspieszyć pracę dzięki wspólnemu programowi, współedytowanym notatkom ze spotkania i kolejnym zadaniom, które są synchronizowane z zadaniami do wykonania i terminarzem. Najlepsze jest to, że te notatki to komponenty Loop, które można kopiować/wklejać do miejsc takich jak czat Teams i Outlook. Można je edytować i pozostają zsynchronizowane wszędzie tam, gdzie są udostępniane. Niezależnie od tego, czy jesteś na spotkaniu, czy nie, możesz uzyskać dostęp do notatek z podsumowania spotkania i sprawdzić wykonane zadania!

Trener mówców w spotkaniach Microsoft Teams
Trener mówców zapewnia prywatne, spersonalizowane informacje zwrotne na temat umiejętności przemawiania i prezentacji zarówno w czasie rzeczywistym, jak i po spotkaniu w formie podsumowania. Teraz dostępne w podglądzie. Informacje na żywo są widoczne tylko dla Ciebie i nie są zapisywane w nagranych transkrypcjach spotkań. Więcej informacji

Awatary dla Microsoft Teams
Dzień spotkań hybrydowych może być męczący, zwłaszcza gdy rozprasza Cię to, jak wyglądasz Ty lub Twoje tło. Awatary dla Microsoft Teams dają bardzo potrzebną przerwę od kamery, jednocześnie umożliwiając współpracę. Reprezentuj siebie za pomocą dostosowywanych awatarów i reakcji. Zmaksymalizuj zaangażowanie, włączając do rozmowy więcej osób - niezależnie od tego, czy potrzebują one przerwy z powodu zmęczenia wideo, dołączają z innej strefy czasowej, czy po prostu czują się bardziej komfortowo z wyłączonym wideo. Dodaj nową warstwę wyboru do swoich spotkań. Połącz się jak nigdy dotąd dzięki awatarom dla Teams.

Połączenia Teams

Ustawienia zajętości
Jeśli jesteś zajęty rozmową lub spotkaniem, możesz zminimalizować rozpraszanie uwagi dzięki możliwości zarządzania sposobem kierowania połączeń przychodzących. Ustawienia "Busy-on-busy" można ustawić bezpośrednio w ustawieniach połączeń w aplikacji Teams. Można wybrać opcję zezwalania na przechodzenie połączeń, odtwarzania sygnału zajętości lub przekierowania połączenia w oparciu o preferencje dotyczące kierowania połączeń bez odpowiedzi. W przyszłym kwartale będzie można ustawić ustawienia "busy-on-busy" również na urządzeniach telefonicznych Teams.

 

Zarządzana przez użytkownika kolejka połączeń i powitania automatycznego asystenta
Aby dostosować się do zmieniających się środowisk, może zaistnieć potrzeba dostosowania powitań i zapowiedzi w kolejce połączeń/automatach zgłoszeniowych. Jest to wymagane częściej niż to, co zwykle może obsłużyć dział pomocy technicznej IT. Aby rozwiązać ten problem, wprowadzona zostanie zarządzana przez użytkownika kolejka połączeń i powitania automatycznego asystenta. Jeśli jesteś autoryzowanym użytkownikiem, określonym przez administratorów lokacji Teams, możesz zmieniać powitania i zapowiedzi dla ich kolejek połączeń i automatycznej obsługi bez opuszczania Teams.

 

Kliknij by zadzwonić
W świecie, w którym wszystko i wszyscy są połączeni, oczekiwania klientów ewoluowały. Klienci chcą szybkich odpowiedzi i bezproblemowych interakcji. Funkcja „kliknij, aby zadzwonić” ułatwia klientom dotarcie do zespołów sprzedaży i pomocy technicznej bezpośrednio z Twojej strony internetowej lub aplikacji. Deweloperzy mogą dodawać, dostosowywać i programować widżet, aby łączył klientów z określonym użytkownikiem Teams, kolejką połączeń lub automatyczną sekretarką. Usługa „kliknij, aby zadzwonić” będzie dostępna w publicznej wersji zapoznawczej w następnym kwartale.

 

 

Telefony z gorącą linią (Private Line Automatic Ringdown)
W przyszłym kwartale będzie można zaprogramować certyfikowane urządzenia telefoniczne Microsoft Teams, aby bezpośrednio wybierały wstępnie skonfigurowany numer telefonu lub kontakt, taki jak służby ratunkowe w zakładzie produkcyjnym lub help desk w organizacji. Infolinię można skonfigurować bezpośrednio poprzez ustawienia urządzenia lub centrum administracyjne Teams. Urządzenie będzie musiało być włączone z licencją Teams Shared Device License i ustawione na tryb telefonu wspólnego.

Uproszczony interfejs delegowania połączeń i ulepszenia funkcji
Wygląd linii współdzielonej pozwala użytkownikowi wybrać osobę delegowaną do odbierania lub obsługiwania połączeń w jego imieniu. W następnym kwartale wprowadzone zostanie uproszczone środowisko w aplikacji w 'Połączeniach" i na urządzeniach telefonicznych Teams dla użytkowników, którzy skonfigurowali delegowanie połączeń. Delegujący będą mogli przeglądać aktywne połączenia obsługiwane przez delegowanego i dołączać do nich, a także przyznawać delegowanym uprawnienia do dołączania do aktywnych połączeń.

 

Licencja Teams Shared Device na aplikację mobilną Teams dla systemu Android
Wykorzystanie, znaczenie i zakres doświadczeń przeprowadzanych na współdzielonych urządzeniach stale ewoluuje. Mobilność staje się koniecznością, a wiele segmentów roboczych polega na urządzeniach mobilnych, aby zapewnić łączność biznesową. Aby wspierać mobilne i elastyczne style pracy, jeszcze w tym roku licencja Microsoft Teams Shared Device będzie dostępna w aplikacji mobilnej Teams na Androida. Umożliwi to skonfigurowanie telefonów z Androidem jako urządzeń współdzielonych. Walkie-Talkie, kolejki połączeń, automatyczne sekretarki, poczta głosowa w chmurze, parkowanie połączeń i wszystkie inne funkcje obsługiwane obecnie przez telefony ogólnodostępne będą dostępne za pośrednictwem aplikacji Teams na Androida.

 

 

Aktualizacje interfejsu użytkownika urządzeń mobilnych aplikacji Teams
Kontynuacja upraszczania interfejsu użytkownika dla urządzeń telefonicznych Teams. W następnym kwartale wprowadzona zostanie przeprojektowana klawiatura wybierania numerów, aby pomóc ograniczyć niepotrzebne pomyłki podczas wybierania numeru telefonu i zaoferowany zostanie nowy widok konsoli wybierania numerów tylko w trybie poziomym, jeśli urządzenia są używane głównie do wykonywania wychodzących połączeń PSTN. Zaktualizowane środowisko spotkań i nawigacja umożliwią szybsze dołączanie do spotkań i ułatwią poruszanie się po aplikacjach na urządzeniach mobilnych.

Wirtualna recepcja
Wirtualna recepcja pomaga zespołom wchodzić w interakcje i zapewniać osobistą pomoc klientom i współpracownikom, którzy są na miejscu, poprzez połączenie wideo w Microsoft Teams. Administratorzy IT mogą łatwo włączyć wirtualną recepcję na wyświetlaczach Teams i skonfigurować dane kontaktowe osób, do których będą kierowane połączenia wideo, oraz wezwanie do działania na urządzeniu. Ta funkcja będzie dostępna w ramach licencji Teams Shared Device w przyszłym kwartale.

 

 

Czat i współpraca

Nowe doświadczenie związane z kanałami
Kanały w aplikacji Teams umożliwiają grupom roboczym i zespołom różnej wielkości łączenie się w jednej dedykowanej przestrzeni w celu wymiany pomysłów, budowania zbiorowej wiedzy, podejmowania decyzji i wykonywania pracy. W zeszłym roku ogłoszono nowe doświadczenie kanałów, zbudowane z intuicyjnym projektem, który pozwala zespołom skupić się, pozostać na zadaniu, zapewnia wszystkim szybkość i aktywnie angażuje się w czasie rzeczywistym. Aktualne ogłoszenie dotyczy poniższych funkcji, które będą ogólnie dostępne w czerwcu.

 • Pole redagowania i ostatnie posty pojawią się u góry strony.  Znacznie łatwiej rozpocząć nowy post, być na bieżąco z najnowszymi rozmowami i brać w nich udział — kiedy masz pewność, że niczego nie przegapiłeś
 • Każdy post będzie prawdziwą rozmową, na której możesz się skupić. Możesz przejść do widoku konwersacji, który sprawia, że dyskusja jest bardziej wciągająca i synchroniczna, podobnie jak czat. Możesz także wyskakiwać z postu, obserwować dyskusję, jednocześnie kontynuując pracę nad innymi tematami
 • Hashtagi odnoszące się do tematów Viva dostarczą kontekstu bezpośrednio w kanale na tematy organizacyjne, bez konieczności pytania innych osób
 • Usprawnione okienko informacyjne zawiera wszystkie ważne informacje kontekstowe, takie jak członkowie kanału i przypięte posty, dzięki czemu nowi członkowie zespołu mogą szybko wejść na pokład, a wszyscy członkowie mogą znaleźć potrzebne informacje bezpośrednio na kanale
 • Przypinanie postów ułatwi wszystkim zorientowanie się w tym, co jest ważne w kanale i szybkie odniesienie się do tego
 • Uproszczone oznaczenia ułatwią użytkownikom zrozumienie, kiedy w zespołach pojawiają się nowe, nieprzeczytane aktywności. Ponadto uproszczony wygląd ma pomóc użytkownikom skupić się na konkretnych kanałach, które wymagają największej uwagi, jak np. kanały, w których użytkownik został @wspomniany.

 

Zaktualizowane nowe aplikacje plików w Teams
Niezależnie od tego, czy edytujesz dokument programu Word, czy współpracujesz w programie PowerPoint z zespołem, nowe środowisko aplikacji plików ze zaktualizowanym panelem nawigacyjnym umożliwia szybkie odnajdywanie, uzyskiwanie dostępu i udostępnianie plików z czatów, kanałów lub spotkań:

 • Strona główna: Wróć do ostatnio otwieranych plików
 • Moje pliki: Uzyskaj dostęp do swoich osobistych plików zapisanych w usłudze OneDrive
 • Udostępnione: znajdź pliki udostępnione Tobie i pliki, które udostępniłeś innym w M365
 • Pobrane: Znajdź pliki pobrane z aplikacji Teams na swoim komputerze
 • Szybki dostęp: przypnij kartę pliku kanału Teams lub bibliotekę dokumentów programu SharePoint, aby uzyskać szybki dostęp.

To nowe środowisko plików zapewnia spójność i znajomość sposobu przechowywania, udostępniania i uzyskiwania dostępu do plików w Microsoft 365 i OneDrive. To doświadczenie będzie ogólnie dostępne w kwietniu.

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-at-enterprise-connect-2023/ba-p/3774374