Co nowego w Microsoft Teams? 02 2024

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Luty 2024

Witamy w lutowym wydaniu "Co nowego w Microsoft Teams"! W ubiegłym miesiącu Microsoft zaprezentował 37 nowych funkcji i ulepszeń aplikacji Microsoft Teams. To kolejne aktualizacje, które pomogą efektywniej współpracować, uprościć procesy i pozostać w kontakcie z zespołem.

Nowe doświadczenie Copilot w Microsoft Teams Chat
Jeśli masz licencję Copilot dla Microsoft 365, nad czatami zobaczysz nową aplikację Copilot. Ta ulepszona wersja aplikacji Copilot oferuje dodatkowe korzyści w porównaniu z aplikacją znaną wcześniej jako Microsoft 365 Chat:

  • Ulepszone podpowiedzi zawierające szczegółowe informacje dotyczące Ciebie (np. osoby, z którymi współpracujesz, spotkania, pliki itp.)
  • Wyświetl historię czatów Copilot
  • Dostęp do biblioteki podpowiedzi poprzez Copilot Lab

Dowiedz się więcej o nowym środowisku Microsoft Copilot w aplikacji Teams

Ta funkcja jest dostępna dla użytkowników posiadających licencję Microsoft 365 Copilot.

Usuń elementy ze swojego kanału aktywności
Masz możliwość usunięcia elementów ze swojego źródła aktywności, dzięki czemu możesz skoncentrować się na najważniejszych powiadomieniach.

Kontroluj powiadomienia o aktywnościach z karty aktywności
Masz teraz większą kontrolę nad tym, co wyświetla się w Twoim kanale aktywności. Wybierając wielokropek na karcie aktywności i wybierając ustawienia powiadomień, możesz zmienić ustawienia dźwięku, wyświetlacza i nie tylko. Dzięki temu możesz monitorować informacje, które są dla Ciebie najważniejsze.

 
 

Nowy układ udostępniania treści w trybie Razem
Dzięki temu nowemu układowi na dole ekranu możesz zobaczyć uczestników wideo w trybie Razem. Wszyscy uczestnicy mają wspólne tło na płaszczyźnie poziomej. Poprawia to poczucie połączenia między osobami w sali konferencyjnej a uczestnikami zdalnymi, dzięki czemu tryb Razem jest bardziej przydatny w przypadku udostępniania lub prezentacji treści.

Ochrona spotkań Teams Premium w Teams Rooms na Androidzie
Oprócz znakowania wodnego podczas spotkań w aplikacji Teams użytkownicy mogą teraz korzystać z rozszerzonych możliwości zaawansowanej ochrony spotkań w aplikacji Teams Premium z kompleksowo szyfrowanymi spotkaniami oraz etykietami poufności w pokojach Teams na Androida. Te zaawansowane opcje ochrony może włączyć organizator spotkania posiadający licencję Teams Premium.

 
 

Nowe widoki kalendarza w Teams Rooms na Androidzie
Nowy kalendarz w Teams Rooms na Androida pokazuje harmonogram na dziś i jutro. Pionowy kolorowy pasek obok każdego przedziału czasowego pokazuje, czy pokój jest zarezerwowany. Pasek jest fioletowy dla zajętych przedziałów czasowych i zielony dla wolnych przedziałów czasowych.


Konfigurowalne widoki spotkań dla Teams Rooms na Androidzie
Podczas spotkania możesz łatwiej dostosować układ wyświetlacza z przodu pokoju w pokoju Teams na urządzeniu z systemem Android. Administratorzy IT mają także więcej możliwości konfiguracji panelu za pomocą ustawień urządzenia lokalnego. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich licencjach Teams Rooms.

 

Kontroluj swój pokój Teams za pomocą komputera z systemem Windows na urządzeniach z systemem Windows i Android
Funkcja zdalnego sterowania pokojem, wcześniej dostępna na urządzeniach mobilnych, jest teraz dostępna na komputerze z systemem Windows i umożliwia wygodne, bezdotykowe zarządzanie pokojem. Aby użyć pilota do pokoju, kliknij "Tak", gdy zostaniesz poproszony o sterowanie po dołączeniu do spotkania z dźwiękiem w pokoju, lub możesz przejść do listy uczestników spotkania i kliknąć nazwę pokoju, aby wybrać pilota do pokoju z menu rozwijanego. Ta funkcja jest teraz dostępna dla komputerów z systemem Windows we wszystkich licencjach Teams Rooms.

Ulepszenia aplikacji Teams Rooms na Androida w wersji 1 aktualizacji 2024
Nowa wersja aplikacji Teams Rooms na Androida jest już dostępna i zawiera ulepszenia projektowe, więcej opcji kontroli układu spotkań i większe zabezpieczenia spotkań.

Okno ponownego uruchomienia codziennej konserwacji dla Teams Rooms na urządzeniach z Androidem
Domyślnie aplikacja Teams Rooms na urządzeniu z systemem Android jest ustawiona na ponowne uruchomienie między 2:00 a 3:00 w oparciu o lokalną strefę czasową, chyba że jest używana w tym czasie. W takim przypadku ponowne uruchomienie zostaje przesunięte na następny dzień. Administratorzy IT mogą wyłączyć tę funkcję lub zmodyfikować okno ponownego uruchamiania w ustawieniach urządzenia.

Nowo certyfikowane urządzenia Teams Rooms - przykład

AudioCodes RXV81B10
Pakiet RXV81-B10, zasilany przez RXV81 MTR na Androida i kontroler pokojowy RX-PAD, optymalizuje spotkania hybrydowe w małych i średnich pomieszczeniach. Wyposażony w wbudowane głośniki, 6 mikrofonów, rozdzielczość Full HD i ePTZ z 5-krotnym zoomem, gwarantuje wyraźny obraz i wyraźną jakość głosu. Bezproblemowa integracja z Teams ułatwia pełne udostępnianie wideo i treści. Łatwy montaż i minimalna ilość połączeń kablowych usprawniają wdrażanie i zapewniają bezproblemową konfigurację.

 

Linia prywatna Teams Phone
Administratorzy mogą teraz udostępnić użytkownikowi prywatny drugi numer telefonu, aby mógł on bezpośrednio odbierać połączenia przychodzące, z pominięciem delegatów, administratorów i asystentów. Połączenia na linię prywatną wyróżniają się unikalnym powiadomieniem i dzwonkiem.

Linia prywatna Teams Phone
Administratorzy mogą teraz udostępnić użytkownikowi prywatny drugi numer telefonu, aby mógł on bezpośrednio odbierać połączenia przychodzące, z pominięciem delegatów, administratorów i asystentów. Połączenia na linię prywatną wyróżniają się unikalnym powiadomieniem i dzwonkiem.

Aktualizacja opcji spotkań dla seminariów internetowych i ratuszów
Organizatorzy webinarów i ratuszy mogą edytować opcje spotkań w oknie wbudowanym w formularzu planowania w aplikacji Teams. Zapewnia to ciągły przepływ pracy dla organizatora, który może pozostać w konfiguracji wydarzenia podczas konfigurowania opcji spotkania dla wydarzenia.

Aktualizacje formularzy rejestracyjnych w webinarach
Organizatorzy mogą zmienić kolejność pytań w formularzu rejestracyjnym prezentowanych uczestnikom podczas rejestracji na webinar. Pytania dostępne do ponownego zamówienia obejmują adres, miasto, stan, kod pocztowy, kraj/region, stanowisko, organizację, branżę i pytania niestandardowe.

Microsoft Teams obsługuje teraz Android Auto
Microsoft Teams obsługuje teraz Android Auto, aplikację, która umożliwia telefonom z Androidem łączenie się z samochodowym systemem informacyjno-rozrywkowym. Ta funkcja umożliwia dołączanie do spotkań z widoku kalendarza aplikacji Teams, szybkie dzwonienie do kontaktów szybkiego wybierania i przeglądanie ostatnich połączeń w aplikacji Teams, będąc w samochodzie.

 

Użyj etykiet poufności, aby chronić swoje dane po dołączeniu do spotkania aplikacji Teams na urządzeniu przenośnym
Aby poprawić bezpieczeństwo i zgodność swojej przestrzeni współpracy, możesz wybrać etykiety wrażliwości dla spotkań w aplikacji Teams, gdy współpracujecie na urządzeniu mobilnym. Etykiety będą zgodne ze wszystkimi ustawieniami wybranymi przez administratorów i będą miały wpływ na użytkowników w dzierżawie.

Dodaj skróty aplikacji Teams do ekranu głównego w systemie Android
Możesz teraz utworzyć skrót do dowolnej aplikacji w aplikacji Teams i umieścić ją na ekranie głównym urządzenia, aby ułatwić jej uruchamianie. Możesz skorzystać z tej funkcji, naciskając i przytrzymując dowolną ikonę aplikacji w aplikacji Teams, aby wyświetlić więcej opcji. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak ta funkcja zmienia sposób, w jaki pracujesz z dowolnego miejsca!

Aplikacje - przykłady 

Culture Amp
Aplikacja Culture Amp pomaga tworzyć spójne, znaczące uznanie, co pomaga poprawić zaangażowanie, retencję i wydajność pracowników. Dzięki funkcji Shoutouts możesz korzystać z łatwo dostępnych narzędzi wbudowanych w przebieg pracy, aby natychmiastowo doceniać pracowników za ich wysiłki. Tego rodzaju ciągłe uznanie nie tylko podnosi morale, ale może także sprzyjać kulturze uznania i pracy zespołowej w Twojej organizacji.

Teladoc Health Condition Management
Aplikacja Teladoc Health Condition Management pomaga przenieść programy zarządzania stanem zdrowia bezpośrednio do Microsoft Teams, aby pomóc Ci zarządzać swoim zdrowiem w ciągu dnia pracy. Programy te mają na celu pomóc Ci w radzeniu sobie z takimi schorzeniami, jak cukrzyca, nadciśnienie i problemy z wagą. Jeśli kwalifikujesz się w ramach pakietu świadczeń pracodawcy i posiadasz kwalifikacje kliniczne, ta aplikacja oferuje całościowe i połączone doświadczenie ze wszystkimi danymi w jednym miejscu, połączenie z trenerami zdrowia oraz łatwe do zrozumienia wykresy i podsumowania. Bot do zarządzania stanem zdrowia Teladoc zapewnia również wsparcie, pomagając w rejestracji, wykonywaniu dokładnych odczytów oraz ustawianiu przypomnień i zarządzaniu nimi, aby utrzymać Cię na właściwej drodze.

Wdróż hierarchię operacyjną pierwszej linii w centrum administracyjnym aplikacji Teams
Administratorzy mogą teraz skonfigurować hierarchię operacyjną pierwszej linii, aby zmapować strukturę organizacji składającą się z zespołów/lokalizacji pierwszej linii na hierarchię w centrum administracyjnym aplikacji Teams. Administratorzy mogą także definiować atrybuty dla swoich zespołów, począwszy od informacji o dziale po markę. Hierarchia operacyjna w połączeniu z dodanymi metadanymi umożliwi w przyszłości korzystanie z wielu aplikacji i doświadczeń, takich jak publikowanie zadań.

Automatyczne kierowanie na podstawie ról
Kieruj ważne ogłoszenia do odpowiednich pracowników pierwszej linii na podstawie informacji o lokalizacji, dziale i stanowisku. Ukierunkowane ogłoszenia będą pojawiać się w domowej aplikacji Teams, dzięki czemu Twoi pracownicy pierwszej linii nigdy nie przegapią ważnej komunikacji.

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-february-2024/ba-p/4067761