Image
Baza danych Oracle

ORACLE DATABASE STANDARD EDITION 2

Specjalizujemy się w doborze baz danych Oracle do środowiska klienta. Dostarczamy licencje dla środowisk On-Premises na preferencyjnych warunkach. Stawiamy na profesjonalną obsługę procesu sprzedażowego i sprawną realizację zamówienia.

Baza danych Oracle Database Standard Edition 2

Oracle Database Standard Edition 2 ( Oracle SE2) to w pełni funkcjonalna baza danych stworzona z myślą o łatwości użytkowania, mocy i wydajności. Począwszy od środowisk pojedynczego serwera dla małych firm, aż po wysoce rozproszone środowiska oddziałów, baza danych Oracle Standard Edition 2 zawiera wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia aplikacji biznesowych.

Licencjonowanie Oracle Database:
Oracle Database Standard Edition 2 licencjonowane może być w oparciu o procesor (Processor License) lub na użytkownika (Named User Plus Licensing). Poniżej opisane są zasady licencjonowania Oracle dla licencji procesorowych oraz licencji na użytkownika.


Licencja Oracle SE2 na procesor ( per processor)

Limit obsługiwanych procesorów na maszynę - 2. Limit ilości wątków na procesor - 16

Licencjonowanie Oracle Standard Edition 2 na procesor umożliwia instalowanie bazy danych Oracle na serwerze o maksymalnie dwóch gniazdach procesorowych a w wypadku korzystania z RAC*, dwóch serwerach z pojedynczymi gniazdami procesorowymi. Dodatkowo istnieje ograniczenie liczby wątków, na których będzie mogła działać instancja bazy danych Oracle Standard Edition 2 - instancja SE2 nie pozwoli na uruchomienie na większej liczbie wątków niż 16 i będzie odbywało się to automatycznie.

Wszystkie procesory fizyczne w ramach środowiska, w którym programy Oracle są zainstalowane i uruchomione wymagają zakupu licencji. Licencjonowanie na procesor jest wybierane najczęściej w przypadkach środowisk, w których trudno jest zidentyfikować lub policzyć wszystkich użytkowników (np. aplikacje internetowe) oraz gdy licencjonowanie w oparciu o użytkowników (Named User Plus licenses) byłoby droższe od licencji procesorowych.
*Oracle wycofał funkcjonalność RAC dla bazy danych SE2 od wersji 19c i nowszych

Dostępne opcje bazy danych Oracle Database Standard Edition 2 na procesor:

  • Oracle Database Standard Edition 2 - Oracle 1-Click Ordering Program - Processor Perpetual - licencja bezterminowa / wieczysta
  • Oracle Database Standard Edition 2 - Oracle 1-Click Ordering Program - Processor 1 Year - licencja czasowa na okres jednego roku


Licencja Oracle SE2 na użytkownika (Named User Plus Licensing - NUP)

Minimalna liczba licencji Named User Plus - 10 licencji NUP na serwer

Wszyscy użytkownicy mający dostęp do bazy danych Oracle Standard Edition 2, zarówno ludzie, jak i maszyny/urządzenia wymagają licencji dostępowych NUP – „Użytkownik zdefiniowany jest jako każdy zewnętrzny interfejs, który pobiera lub wysyła dane z lub do bazy danych Oracle”. Named User Plus jest zatem metodą licencjonowania baz danych Oracle dla każdego, szeroko rozumianego użytkownika aplikacji. W związku z tym także wszystkie urządzenia nie obsługiwane przez człowieka, a mające dostęp do programów na serwerze, będą wymagały zalicencjonowania. Licencje należy wykupić dla wszystkich użytkowników, którzy mają mieć dostęp do aplikacji zainstalowanych na jednym lub kilku serwerach, bez względu na fakt, czy taki użytkownik korzysta aktywnie z programów w dowolnym czasie.

Dostępne opcje bazy danych Oracle Database Standard Edition 2 na użytkownika:

  • Oracle Database Standard Edition 2 - Oracle 1-Click Ordering Program - Named User Plus Perpetual - licencja bezterminowa / wieczysta
  • Oracle Database Standard Edition 2 - Oracle 1-Click Ordering Program - Named User Plus 1 Year - licencja czasowa na okres jednego roku
Jesteśmy autoryzowanym Partnerem

ORACLE

License and Hardware Track
Image
Posiadamy wszelkie uprawnienia, kompetencje oraz umowy dystrybucyjne do realizacji zamówień licencji ORACLE dla Klientów biznesowych oraz Klientów z sektora publicznego.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie doboru i wyceny licencji Oracle:

Magdalena Englisz

tel. +48 783 472 777

mail: magdalena.englisz@systeo.pl
mail: info@systeo.pl
Link: Formularz kontaktowy

Oferta Oracle

0+
Projektów Oracle

Wybrani Klienci

Image
Image
Image
Image
Image

Wybrane Referencje

Doradztwo, szybka realizacja, najlepsze ceny

Wypełnij nasz formularz, zaproponujemy dogodną ofertę dla Twojej firmy