Licencje Oracle

ORACLE DATABASE  STANDARD EDITION 2
Specjalizujemy się w doradztwie w zakresie doboru bazy danych Oracle do środowiska klienta. Dostarczamy licencje dla środowisk On-Premise na preferencyjnych warunkach. Stawiamy na profesjonalną obsługę procesu sprzedażowego i sprawną realizacja zamówienia. 

Licencjonowanie Oracle Database Standard Edition 2

Baza danych Oracle Database Standard Edition 2 ( Oracle SE2) to w pełni funkcjonalna baza danych stworzona z myślą o łatwości użytkowania, mocy i wydajności. Począwszy od środowisk pojedynczego serwera dla małych firm, aż po wysoce rozproszone środowiska oddziałów, Oracle Database Standard Edition 2 zawiera wszystkie funkcje niezbędne do tworzenia aplikacji biznesowych. Oracle Database Standard Edition 2 licencjonowane może być w oparciu o procesor (Processor License) lub na użytkownika (Named User Plus Licensing). Poniżej zasady licencjonowania Oracle dla licencji procesorowych oraz na użytkownika.

oracle database systeo

  • Licencja na procesor ( per processor)

Limit obsługiwanych procesorów na maszynę - 2. Limit ilości wątków na procesor - 16.
Licencjonowanie SE2 na procesor umożliwia instalowanie bazy danych Oracle na serwerze o maksymalnie dwóch gniazdach procesorowych a w wypadku korzystania z RAC, dwóch serwerach z pojedynczymi gniazdami procesorowymi. Dodatkowo istnieje ograniczenie liczby wątków, na których będzie mogła działać instancja bazy danych - instancja SE2 nie pozwoli na uruchomienie na większej liczbie wątków niż 16 i będzie odbywało się to automatycznie.

Wszystkie procesory, na których programy Oracle są zainstalowane i uruchomione wymagają zakupu licencji. Licencjonowanie na procesor jest wybierane najczęsciej  w przypadkach środowisk, w których trudno jest zidentyfikować lub policzyć wszystkich użytkowników (np. aplikacje internetowe) oraz gdy licencjonowanie w oparciu o użytkowników (Named User Plus licenses) byłoby droższe od licencji procesorowych.

pasek systeo

  • Licencja na użytkownika (Named User Plus Licensing - NUP)

Minimalna ilość licencji Named User Plus - 10 licencji NUP na serwer
Wszyscy użytkownicy mający dostęp do bazy danych Oracle, zarówno ludzie, jak i maszyny/urządzenia wymagają licencji dostępowych NUP – „Użytkownik zdefiniowany jest jako każdy zewnętrzny interfejs, który pobiera lub wysyła dane z lub do bazy danych Oracle”. Named User Plus jest zatem metodą licencjonowania baz danych Oracle dla każdego, szeroko rozumianego użytkownika aplikacji. W związku z tym także wszystkie urządzenia nie obsługiwane przez człowieka, a mające dostęp do programów na serwerze, będą wymagały zalicencjonowania.

Licencje należy wykupić dla wszystkich użytkowników, którzy mają mieć dostęp do aplikacji zainstalowanych na jednym lub kilku serwerach, bez względu na fakt, czy taki użytkownik korzysta aktywnie z programów w dowolnym czasie.

 

Zapraszamy do kontaktu w sprawie doboru i wyceny licencji Oracle:

Magdalena Englisz

tel. +48 783 472 777

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Oracle pozostałe usługi

Oracle Autonomus mini