Microsoft Outlook  -  zmiany w zakresie wymagań wersji

Już 1 listopada firma Microsoft ostatecznie zmieni wymagania wersji połączenia poczty Microsoft Outlook dla Windows z Office 365 (Microsoft 365). Po tym terminie tylko dodatek Service Pack 1 do programu Outlook 2013 (z najnowszymi aktualizacjami) i nowszy będzie mógł łączyć się z usługami Microsoft 365.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Wrzesień 2021

Witamy we wrześniowej edycji naszego cyklu artykułów „Co nowego w Teams?”, w której przedstawimy Wam nowości i aktualizacje w Microsoft Teams, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Ocena okresowa pracownika - korzyści dla Twojej firmy

Odpowiedni feedback w firmie jest potrzebny nawet wtedy, kiedy w organizacji nie formalizuje się tego typu działań. Większość firm decyduje się na wprowadzenie systemu oceniania pracowników, ale najczęściej ograniczają się do oceny bezpośrednio z punktu widzenia przełożonego. Ocena jest więc w pewien sposób ograniczona do tego, na ile dany pracownik spełnia oczekiwania pracodawcy. Nie zdoła więc pokazać wszystkich zalet czy słabych stron osoby zatrudnionej ani zwiększyć efektywności organizacji.

Elektroniczne wnioski urlopowe - korzyści dla Twojej firmy

Elektroniczne wnioski urlopowe są wprowadzane w coraz większej liczbie firm. Dlaczego decydują się one na takie rozwiązanie? Nowoczesne systemy do składania wniosków urlopowych są szybsze od metod tradycyjnych i pozwalają każdej ze stron zaoszczędzić sporo czasu. Elektroniczne wnioski urlopowe zapewniają także przejrzystość planu urlopowego wszystkich pracowników, co eliminuje sytuację, w której ciągłość pracy zostaje przerwana przez nadmierną liczbę osób będących na urlopie w tym samym czasie. Jak jeszcze Twoja firma może skorzystać z wprowadzenia elektronicznych wniosków urlopowych?

Power BI - analiza i wizualizacja danych Twojej firmy

W obecnych czasach firmom coraz trudniej jest skutecznie korzystać ze zgromadzonych danych. Na dokładną analizę brakuje czasu, Excel przestaje wystarczać, a danych jest coraz więcej. Stworzenie jednolitego rozwiązania jest niemożliwe, ponieważ każda firma ma odmienne potrzeby, budżet i realizuje inne cele. Receptą na powyższe problemy jest właśnie system Business Inteligence oraz wdrożony przez firmę Microsoft Power BI.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Sierpień 2021

Witamy w kolejnym artykule z naszego cyklu „Co nowego w Teams?”. Dziś przedstawimy Wam nowe funkcje i aktualizacje, które pojawiły się w aplikacji w sierpniu. Wśród nich znalazły się także przydatne nowości dla Teams Edu – w sam raz na początek nowego roku szkolnego!

Korzyści płynące z hybrydowego trybu pracy i pomocne aplikacje Systeo365

Praca hybrydowa przez wiele organizacji jest traktowana jako „złoty środek” pomiędzy spędzaniem wielu godzin w biurze, a trybem Home Office, w stosunku do którego pracodawcy wciąż mają wiele obaw. W poprzednim artykule na naszym blogu przedstawiliśmy Wam najważniejsze kryteria, których spełnienie może zagwarantować usprawnienie i zwiększenie efektywności hybrydowego wymiaru pracy. Teraz przyszła pora na korzyści, na które mogą liczyć zarówno pracodawcy, jak i pracownicy firmy.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Lipiec 2021

Witamy w kolejnym artykule z cyklu „Co nowego w Teams?”! Tym razem zaprezentujemy nowe funkcje, jakie pojawiły się w aplikacji Teams w lipcu. Microsoft w minionym miesiącu uruchomił szereg nowych funkcjonalności i aktualizacji, które pomogą wrócić do pracy i efektywnie wykonywać swoje obowiązki w trybie hybrydowym.

Efektywna praca hybrydowa z aplikacjami Systeo365

Miniony rok diametralnie zmienił oczekiwania zarówno klientów, jak i pracowników, którzy zostali zmuszeni do pracy zdalnej. Po miesiącach spędzonych w trybie Home Office firmy powoli wracają do biura. Niejednokrotnie pracodawcy wprowadzają jednak pracę hybrydową, która choć jest pełna korzyści, wymaga także elastycznych warunków.

Oczekiwania pracowników zmieniły się i to na dobre. Elastyczność i praca hybrydowa zdają się definiować pracę po pandemii. Dane są jasne: 73% pracowników firm chce kontynuowania dotychczasowych warunków pracy trybu hybrydowego, 67% pragnie więcej czasu dla siebie, a aż 80% osób zarządzających firmą zamierza wprowadzić elementy pracy zdalnej w swojej organizacji. 

Aby stworzyć zrównoważony i efektywny model pracy hybrydowej, w której ludzie mogą wykonywać swoje obowiązki należycie, a także się rozwijać firmy muszą przemyśleć wszystko, od onboardingu, przez podnoszenie kwalifikacji w miejscu pracy, aż po wspieranie technologicznych innowacji. Kiedy odpowiednie warunki pracy zostaną zapewnione, firma będzie mogła rozwijać się niezależnie od miejsca, czasu i sposobu pracy.

Warunki pracy w rozumieniu pracy hybrydowej skupiają się głównie wokół miejsca pracy oraz odpowiedniego wykorzystania czasu. Firmy nie mogą polegać już tylko na siedzibie biura, a wykorzystywać potencjał Home Office do polepszenia współpracy i budowania efektywnego kapitału społecznego w firmie. Nie oznacza to jednak, że należy w całości wyeliminować pracę biurową. Ludzie pragną kontaktu, chcą na żywo skonfrontować swoje pomysły oraz otrzymywać „zastrzyki energii” dzięki wspólnej integracji. Aby miejsce pracy stało się atrakcyjne warto wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które nie tylko usprawnią przepływ pracy w firmie, ale także pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Czerwiec 2021

Zapraszamy na czerwcowe wydanie naszego cyklu „Co nowego w Microsoft Teams” W czerwcu udostępniono kolejne funkcje, dzięki którym korzystanie z aplikacji Teams będzie jeszcze bardziej przydatne i efektywne, a także innowacje, jakie ułatwią organizacjom przejście w tryb pracy hybrydowej.

Microsoft Power Platform - poznaj nowe możliwości

W czasach cyfrowej transformacji polegamy na danych, których ilość stale rośnie a zapotrzebowanie organizacji na narzędzia do automatyzacji pracy jest coraz większe. Ponadto sytuacja związana z pojawieniem się pandemii COVID-19 wymusiła jeszcze większe przyspieszenie prac nad cyfrową transformacją stawiając dodatkowo wiele wyzwań związanych m.in. z optymalizowaniem istniejących zasobów, reagowaniem na zmieniające się warunki czy koniecznością większych oszczędności w organizacjach. Sytuacja rynkowa sprawiła, że firmy musiały często wstrzymać prace nad nowymi projektami programistycznymi, ponieważ wymagały one zbyt dużych nakładów finansowych.
Odpowiedzią na bieżące potrzeby przedsiębiorstw stał się dynamiczny rozwój środowisk typu low-code, które oferują możliwość szybkiego tworzenia i wdrażania niestandardowych aplikacji z myślą o użytkowniku końcowym oraz znaczną oszczędność kosztów i czasu w stosunku do narzędzi tworzonych za pomocą tradycyjnych języków programowania. Jak wynika z prognoz Gartnera w 2024 r. już 65 procent aplikacji będzie opracowywanych w platformach low-code.
Jako Partner Microsoft nasze rozwiązania do automatyzacji obiegów (workflow), zarządzania procesami biznesowymi i digitalizacji i opieramy na Microsoft Power Platform.