Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Lipiec 2021

Witamy w kolejnym artykule z cyklu „Co nowego w Teams?”! Tym razem zaprezentujemy nowe funkcje, jakie pojawiły się w aplikacji Teams w lipcu. Microsoft w minionym miesiącu uruchomił szereg nowych funkcjonalności i aktualizacji, które pomogą wrócić do pracy i efektywnie wykonywać swoje obowiązki w trybie hybrydowym.

Efektywna praca hybrydowa z aplikacjami Systeo365

Miniony rok diametralnie zmienił oczekiwania zarówno klientów, jak i pracowników, którzy zostali zmuszeni do pracy zdalnej. Po miesiącach spędzonych w trybie Home Office firmy powoli wracają do biura. Niejednokrotnie pracodawcy wprowadzają jednak pracę hybrydową, która choć jest pełna korzyści, wymaga także elastycznych warunków.

Oczekiwania pracowników zmieniły się i to na dobre. Elastyczność i praca hybrydowa zdają się definiować pracę po pandemii. Dane są jasne: 73% pracowników firm chce kontynuowania dotychczasowych warunków pracy trybu hybrydowego, 67% pragnie więcej czasu dla siebie, a aż 80% osób zarządzających firmą zamierza wprowadzić elementy pracy zdalnej w swojej organizacji. 

Aby stworzyć zrównoważony i efektywny model pracy hybrydowej, w której ludzie mogą wykonywać swoje obowiązki należycie, a także się rozwijać firmy muszą przemyśleć wszystko, od onboardingu, przez podnoszenie kwalifikacji w miejscu pracy, aż po wspieranie technologicznych innowacji. Kiedy odpowiednie warunki pracy zostaną zapewnione, firma będzie mogła rozwijać się niezależnie od miejsca, czasu i sposobu pracy.

Warunki pracy w rozumieniu pracy hybrydowej skupiają się głównie wokół miejsca pracy oraz odpowiedniego wykorzystania czasu. Firmy nie mogą polegać już tylko na siedzibie biura, a wykorzystywać potencjał Home Office do polepszenia współpracy i budowania efektywnego kapitału społecznego w firmie. Nie oznacza to jednak, że należy w całości wyeliminować pracę biurową. Ludzie pragną kontaktu, chcą na żywo skonfrontować swoje pomysły oraz otrzymywać „zastrzyki energii” dzięki wspólnej integracji. Aby miejsce pracy stało się atrakcyjne warto wprowadzać innowacyjne rozwiązania, które nie tylko usprawnią przepływ pracy w firmie, ale także pozwolą zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Czerwiec 2021

Zapraszamy na czerwcowe wydanie naszego cyklu „Co nowego w Microsoft Teams” W czerwcu udostępniono kolejne funkcje, dzięki którym korzystanie z aplikacji Teams będzie jeszcze bardziej przydatne i efektywne, a także innowacje, jakie ułatwią organizacjom przejście w tryb pracy hybrydowej.

Microsoft Power Platform - poznaj nowe możliwości

W czasach cyfrowej transformacji polegamy na danych, których ilość stale rośnie a zapotrzebowanie organizacji na narzędzia do automatyzacji pracy jest coraz większe. Ponadto sytuacja związana z pojawieniem się pandemii COVID-19 wymusiła jeszcze większe przyspieszenie prac nad cyfrową transformacją stawiając dodatkowo wiele wyzwań związanych m.in. z optymalizowaniem istniejących zasobów, reagowaniem na zmieniające się warunki czy koniecznością większych oszczędności w organizacjach. Sytuacja rynkowa sprawiła, że firmy musiały często wstrzymać prace nad nowymi projektami programistycznymi, ponieważ wymagały one zbyt dużych nakładów finansowych.
Odpowiedzią na bieżące potrzeby przedsiębiorstw stał się dynamiczny rozwój środowisk typu low-code, które oferują możliwość szybkiego tworzenia i wdrażania niestandardowych aplikacji z myślą o użytkowniku końcowym oraz znaczną oszczędność kosztów i czasu w stosunku do narzędzi tworzonych za pomocą tradycyjnych języków programowania. Jak wynika z prognoz Gartnera w 2024 r. już 65 procent aplikacji będzie opracowywanych w platformach low-code.
Jako Partner Microsoft nasze rozwiązania do automatyzacji obiegów (workflow), zarządzania procesami biznesowymi i digitalizacji i opieramy na Microsoft Power Platform.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Maj 2021

Witamy w kolejnym artykule z cyklu „Co nowego w Microsoft Teams”! Tym razem skupimy się na najciekawszych nowościach, jakie pojawiły się w aplikacji Microsoft Teams w maju. Firma Microsoft oprócz comiesięcznych aktualizacji, podczas Microsoft Build 2021 ogłosiła nowe funkcje i narzędzia dla programistów. Mają one pomóc w tworzeniu nowej generacji aplikacji do pracy hybrydowej przy użyciu aplikacji Microsoft Teams.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Kwiecień 2021

Witamy w comiesięcznym artykule, w którym informujemy o nowych funkcjach i innowacjach, które zostały udostępnione w usłudze Microsoft Teams. W tym artykule opisujemy najciekawsze nowości, które pojawiły się w kwietniu 2021.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Luty / Marzec 2021

Witamy w kolejnej odsłonie z cyklu „Co nowego w Microsoft Teams”! W tym artykule opisujemy najciekawsze nowości, które pojawiły się w ostatnich miesiącach – w lutym i marcu 2021.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Styczeń 2021

Witamy w kolejnej odsłonie z cyklu „Co nowego w Microsoft Teams”! W tym artykule opisujemy wybrane nowości, które pojawiły się w styczniu.

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Grudzień 2020

Teams jest aplikacją, która jest bardzo dynamicznie rozwijana i wzbogacana o nowe funkcjonalności. Wszystko wskazuje na to, że 2021 rok będzie rokiem tej aplikacji. Zanim jednak przejdziemy dalej, przybliżymy wybrane nowości, które zostały wprowadzone w grudniu.

Office 365 Developer (PowerApps, SharePoint, Power Automate)

Poszukujemy osoby, która chciałaby tworzyć aplikacje biznesowe w oparciu o narzędzia low-code.

Jeśli zatem jesteś taką osobą i dodatkowo:

Jednym z pierwszych wyzwań, przed którym stanęły firmy po wybuchu pandemii koronawirusa i nagłej zmianie biznesowej rzeczywistości jest zapewnienie odpowiednich narzędzi w tym oprogramowania wspierającego pracę w nowym modelu działania.