Co nowego w Microsoft Teams? 03.2022

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Marzec 2022

Microsoft Teams może być jeszcze lepszy – i nie jest to Prima Aprilis! W marcu firma Microsoft ponownie zaktualizowała aplikację Teams i dodała nowe funkcje, które sprawią, że korzystanie z aplikacji będzie jeszcze przyjemniejsze.

Co nowego?

Nowa strona wyników wyszukiwania w Teams

Nowe środowisko strony wyników wyszukiwania w usłudze Microsoft Search in Teams sprawi, że znajdowanie wiadomości, osób, odpowiedzi i plików będzie szybsze i bardziej intuicyjne.  Nowa strona „Wszystkie” pokaże najlepsze wyniki z każdej domeny, zakładki i akronimu. To nowe środowisko zapewni lepsze odpowiedzi, uporządkowane fragmenty wyników wyszukiwania, podgląd wyników wiadomości w celu uzyskania większego kontekstu, bardziej wykrywalne filtry oraz podgląd plików o lepszej trafności na podstawie osób i zawartości, z którymi najczęściej korzystasz w aplikacji Teams i innych usługach Microsoft 365.

thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | March 2022

Skrzynka klienta dla Microsoft Teams

Customer Lockbox zapewnia, że ​​firma Microsoft nie może uzyskać dostępu do zawartości użytkownika w celu wykonania operacji usługi bez wyraźnej zgody użytkownika.  Usługa Customer Lockbox, która jest już dostępna dla Exchange Online, SharePoint Online i OneDrive dla Firm, umożliwia przejście do przepływu pracy zatwierdzania próśb o dostęp do zawartości.  Ta aktualizacja umożliwia także korzystanie z usługi Microsoft Teams.  Aby włączyć kontrolki Customer Lockbox, po prostu przejdź do swojego centrum administracyjnego Microsoft 365.

thumbnail image 2 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | March 2022

Automatyczne zaproszenie do webinaru

Po skonfigurowaniu webinarów do uczestników wysyłane są zaproszenia do rejestracji. Gdy uczestnicy się zarejestrują, zaproszenie na webinar zostanie automatycznie dodane do kalendarza uczestnika, co ułatwi planowanie z wyprzedzeniem i zapamiętanie, kiedy wydarzenie się odbędzie.

Dostosowanie domeny do komunikacji podczas webinarów

Gdy uczestnicy zarejestrują się na webinar, nazwa nadawcy i adres e-mail domeny będą teraz zawierać imię i nazwisko organizatora webinaru. Ułatwi to uczestnikom rozpoznanie, kto wysyła komunikaty dotyczące wydarzenia.

Widok dnia w kalendarzu na iOS i Android

Wyświetlaj wszystkie godziny dnia poza zaplanowanymi spotkaniami i wydarzeniami, aby zobaczyć, kiedy jesteś dostępny lub zajęty w ciągu danego dnia.

thumbnail image 3 captioned On the left is calendar view, and on the  right is day view. Switch between views from the icon on the top right corner, next to the camera.

Automatyczne odpowiadanie na zaproszenia na spotkania z włączonym wideo na urządzeniach z systemem iOS

Możliwość automatycznego odpowiadania na przychodzące spotkania lub zaproszenia na urządzenia z systemem iOS z włączonym wideo jest teraz dostępna. W tym przypadku urządzenie Teams w pokoju zostanie zaproszone na zaplanowane lub doraźne spotkanie, na którym włączona jest zarówno funkcja Automatycznej odpowiedzi z wideo, jak i wideo. Ustawienie AutoAnswerwithVideo jest domyślnie wyłączone.

Obsługa napisów na żywo dla aplikacji Teams na VDI dla Azure Virtual Desktop i Windows 365

Użytkownicy aplikacji Teams korzystający z platformy Azure Virtual Desktop i Windows 365 w infrastrukturze wirtualnego pulpitu (VDI) mogą teraz włączać napisy na żywo podczas spotkania.  Napisy na żywo pozwalają widzom śledzić to, co zostało powiedziane, zapewniając dodatkową przejrzystość i włączenie.

Automatyczne wygaśnięcie nagrań ze spotkań przechowywanych w OneDrive i SharePoint

Nowoutworzone nagrania spotkań aplikacji Teams w OneDrive i SharePoint zostaną automatycznie usunięte przez usługę na podstawie domyślnego ustawienia zasad aplikacji Teams.  Administratorzy Teams będą mogli modyfikować domyślny czas wygaśnięcia nagrania spotkania za pomocą ustawienia w portalu Teams Admin Portal lub modyfikując atrybuty zasad za pomocą skryptów Powershell.  Nowo utworzone nagrania spotkań w OneDrive i SharePoint zostaną automatycznie usunięte po tym momencie, chyba że właściciel spotkania przedłuży wygaśnięcie.  Właściciele spotkania zostaną powiadomieni o wygasłych nagraniach i mogą przedłużyć datę wygaśnięcia w OneDrive/SharePoint. 

Kontrola przepustowości roamingu

Administratorzy mogą teraz ustawiać dynamiczne zasady przepustowości w oparciu o lokalizację geograficzną klientów usługi Teams użytkowników.  Ta funkcja umożliwia administratorom ustawianie bardziej ograniczonych kontroli przepustowości i wyłączanie połączeń wideo, gdy użytkownicy znajdują się w lokalizacjach zdalnych lub o ograniczonej przepustowości, aby chronić niezawodność połączenia.  Gdy użytkownicy powrócą do lokalizacji o większej przepustowości, ograniczenia zostaną złagodzone, a ich połączenia wideo zostaną przywrócone. 

thumbnail image 4 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | March 2022

Przesyłanie z aplikacji desktopowej Teams do Microsoft Teams Rooms

Teraz możesz używać usługi Teams Casting, aby bezprzewodowo łączyć się z Teams Rooms i wyświetlać zawartość z klienta stacjonarnego Teams. Możesz także emitować ekran i przesyłać zawartość przechowywaną lokalnie na urządzeniu lub dostępną za pośrednictwem usługi Office 365.

thumbnail image 5 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | March 2022

Nowa funkcja wyszukiwania w aplikacji mobilnej

Podczas wyszukiwania w aplikacji mobilnej Teams będziesz mieć teraz nowy nagłówek, sugestie podczas pisania (najlepsze wyniki są wyświetlane, gdy tylko zaczniesz pisać i będą modyfikowane w miarę postępu pisania), a spotkania będą również wyświetlane w wynikach wyszukiwania. Będziesz także mógł przewijać do przeszłych i przyszłych dat w kalendarzu za pomocą selektora dat.

thumbnail image 11 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | March 2022

Raport wykorzystania wirtualnych wizyt w Teams Admin Center

Raport użycia Wizyty wirtualne w centrum administracyjnym Microsoft Teams zawiera przegląd aktywności Wizyt wirtualnych w Twojej organizacji dla administratorów globalnych i administratorów Teams.  Klienci mogą wyświetlać szczegółową aktywność dotyczącą wirtualnych spotkań zaplanowanych za pomocą aplikacji Bookings i łącznika Microsoft Teams Electronic Health Records (EHR).  Klienci będą również mogli zrozumieć liczbę wizyt wirtualnych i kluczowe powiązane metryki, aby poprawić przyjęcie wirtualnych wizyt, zrozumieć czas oczekiwania i czas trwania wizyt w danym okresie, a także ocenić jakość obsługi klienta i zarządzać zwrotem z inwestycji.  Będą również mogli otrzymywać szczegółowe informacje o każdym spotkaniu, aby lepiej zrozumieć terminy i wzorce aktywności w organizacji oraz śledzić aktualne i historyczne trendy związane z wirtualnymi wizytami.

Lista dołączonych zespołów na użytkownika w centrum administracyjnym Teams

Administratorzy zespołów mogą wyświetlać listę zespołów, do których dołączył użytkownik, za pośrednictwem strony „Szczegóły użytkownika” w centrum administracyjnym zespołów.  Wcześniej, aby dowiedzieć się, czy użytkownik jest częścią zespołu, czy nie, administratorzy musieli przejść do poszczególnych zespołów i wyszukać użytkownika.  Korzystając z tej funkcji, administratorzy mogą przeglądać listę zespołów, do których należy użytkownik z jednego miejsca, a następnie podejmować działania, takie jak „usunięcie z zespołu”.

 thumbnail image 13 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | March 2022

 

 

 Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-march-2022/ba-p/3268985