Power Apps – zautomatyzuj pracę w swojej firmie  

Technologia low-code zyskuje obecnie coraz większą popularność. Wiele nowoczesnych firm decyduje się usprawnić pracę w swojej organizacji właśnie przy pomocy aplikacji niskokodowych. Dlaczego? Przedsiębiorcy chcą, aby narzędzia, w które zainwestowali były nie tylko funkcjonalne, ale także dopasowane do indywidualnych potrzeb firmy, a do tego wdrożone szybko i stosunkowo tanio. Wszystkie te cechy posiadają aplikacje low-code stworzone za pomocą Microsoft Power Apps. 

Aplikacje low-code to rozwiązania niskokodowe, których budowa nie wymaga znajomości języków programowania. Ogromną zaletą low-code jest fakt, że oprogramowanie powstające przy jego pomocy powstaje dwukrotnie szybciej niż przy wykorzystywaniu metod tradycyjnych. Tym samym low-code sprawia, że budowanie, utrzymywanie i modyfikacja nowych aplikacji jest proste i szybkie, co pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i sprawić, że efekty naszych działań są widoczne natychmiast. Na dodatek możliwe jest dostosowanie aplikacji do indywidualnych potrzeb firmy i szybka reakcja na zmiany poprzez aktualizacje. 

O funkcjach aplikacji low-code w dużej mierze decyduje sam klient. Aplikacje te mogą być stosunkowo proste, jak i bardzo zaawansowane. Zorientowane na poważne zastosowania są wydajne i skalowalne, a także zapewniają bezpieczeństwo. Według badań opublikowanych na Harvard Business Review niespełna 25% pracowników pierwszej linii deklaruje, że ma dostęp do odpowiedniej technologii w pracy. Oznacza to, że ponad 75% musi korzystać z przestarzałych rozwiązań niedostosowanych do potrzeb obecnego rynku.  

Microsoft Power Apps – co powinieneś wiedzieć? 

Power Apps to jedna z części składowych Microsoft Power Platform zaprojektowanej w celu tworzenia kompleksowych rozwiązań biznesowych. Aplikacja Microsoft Power Apps umożliwia szybkie tworzenie i udostępnianie aplikacji wymagających niewielkiej ilości kodu, które łatwo łączą się z danymi pochodzącymi z różnych źródeł. Jedną z największych zalet Power Apps jest możliwość natychmiastowego szybkiego wdrożenia aplikacji dla Twojej firmy z łatwą możliwością późniejszego rozwoju narzędzia i rozszerzania jego funkcjonalności według potrzeb. Aplikacje budowane na bazie Microsoft Power Apps pozwalają na przekształcenie czasochłonnych, powtarzalnych czynności wykonywanych ręcznie w zautomatyzowane procesy i usprawnianie przepływów pracy. Przy użyciu Microsoft Power Apps tworzymy aplikacje do użytku na różnych urządzeniach, które można osadzić w usłudze Microsoft SharePoint czy Microsoft Teams. Według danych udostępnionych przez Microsoft usługa Power Apps skutecznie napędza przekształcenia biznesowe. Nie dość, że firmy obniżyły koszty opracowywania aplikacji i o ponad trzy godziny a tydzień poprawiły wydajność pracowników, to w ciągu trzech lat otrzymały zwrot inwestycji równy 188%. 

Jakie procesy możesz usprawnić przy pomocy Power Apps? 

Badania Harvard Business Review wskazują, że aż 62% producentów nadal korzysta z długopisu i notatnika, aby śledzić niektóre procesy produkcyjne, a mniej niż 50% producentów dysponuje jakimikolwiek inteligentnymi rozwiązaniami na poziomie operacyjnym. Nie tylko w branży produkcyjnej brakuje cyfrowych rozwiązań. Niemal 30% pracowników sklepów nadal nie może sprawdzać stanów magazynowych w czasie rzeczywistym. Co więcej, niemal wszyscy pracownicy, którzy muszą przeprowadzać pewne procesy tradycyjną metodą, chcieliby, aby w ich firmie nastąpiła cyfryzacja.  

Aplikacje low-code tworzone przy pomocy Microsoft Power Apps mogą usprawnić procesy niezależnie od branży czy obszaru, w jakim zostaną wdrożone. Zbyt duża liczba manualnych procesów w firmie może spowolnić pracę, zmniejszyć wydajność pracowników, a nawet narazić organizację na straty.  

Trudna i czasochłonna zarówno dla działu personalnego firmy, jak i wszystkich pracowników jest sporządzanie listy obecności, wpisywanie się na nią, a także przypisywanie zadań dla poszczególnych pracowników oraz śledzenie ich wykonania. Aplikacja low-code Elektroniczna Karta Obecności to jedno z rozwiązań Power Apps wdrażanych przez Systeo, które odpowiada na potrzeby działu HR. Automatyzacja podpisu codziennego, weryfikacja obecności niezależnie od trybu pracy (stacjonarna, home office, praca hybrydowa) czy tworzenie grafików obecności to tylko niektóre z zalet naszej aplikacji Power Apps, które pozwolą firmie usprawnić ten proces.  

Kolejnym procesem, który może przebiegać znacznie sprawniej dzięki aplikacjom low-code jest rezerwacja zasobów firmowych. Narzędzia stworzone przy pomocy Power Apps takie jak Rezerwacja Biurek, Rezerwacja Salek Konferencyjnych i Rezerwacja Miejsc Parkingowych to systemy, które w przejrzysty sposób umożliwiają rezerwacje, zapobiegają tzw. pustym rezerwacjom oraz ułatwiają proces w hybrydowym trybie pracy. Dzięki nim każdy pracownik z łatwością znajdzie odpowiednie miejsca parkingowe i stanowisko pracy, a po zarezerwowaniu sali konferencyjnej na zaplanowanie spotkanie będzie mieć pewność, że sala ta nie będzie zajęta przez kogoś innego. 

Procesem, który może zostać zautomatyzowany dzięki Power Apps jest także wypełnianie wniosków urlopowych. Jest to szczególnie problematyczne, kiedy organizacja pracuje hybrydowo, a pracownik będący home office potrzebuje np. urlopu „na żądanie" czy urlopu okolicznościowego. Te i wiele innych rodzajów urlopu pracownicy znajdą w Elektronicznych Wnioskach Urlopowych Systeo365. Aplikacja ta umożliwia szybkie wysyłanie wniosków o urlop do pracodawcy z dowolnego miejsca. Niweluje to ilość czasu spędzonego na wypełnianiu wniosku urlopowego, szukaniu osoby decyzyjnej czy przychodzeniu do biura w trakcie zdalnego wypełniania swoich obowiązków.  

W wielu firmach jest prowadzona także tradycyjna archiwizacja dokumentów oraz korespondencja z klientami i kontrahentami. Pracownicy zamiast wykonywać swoje zadania, często tracą czas na szukanie dokumentów, porządkowanie ich oraz chodzenie na pocztę. Problematyczne staje się także przeszukiwanie poczty elektronicznej, która z czasem zostaje zapełniona przez ogromną ilość maili. Stworzony przy pomocy low-code Elektroniczny Obieg Dokumentacji to system workflow, który umożliwia przechowywanie wszystkich dokumentów w jednym miejscu, automatyzację korespondencji przychodzącej i wychodzącej oraz kompleksowo wspiera administrację dzięki integracji z systemami GUS i OCR. 

Jak tworzymy aplikacje low-code w Systeo? 

Każda z oferowanych przez nas aplikacji posiada wersję podstawową, którą możemy dostosować do potrzeb Twojej firmy oraz podanych przez Ciebie wytycznych. Niezależnie od tego, czy wybierzesz wersję podstawową aplikacji, czy zechcesz ją rozbudować wdrożenie aplikacji będzie szybkie, a narzędzie łatwe w obsłudze. Nasze aplikacje low-code są zintegrowane z platformą Microsoft Office 365 (Microsoft 365) i mogą być osadzone w komunikatorze Microsoft Teams. Zgodnie z „filozofią” low-code aplikacje Systeo365 wyróżniają szybki czas wdrożenia i atrakcyjne koszty. 

Rozwój aplikacji Systeo 365 wiąże się ze stałym nadzorem nad kierunkiem rozwoju aplikacji przez klienta, który otrzymuje spersonalizowane narzędzie utworzone przy pomocy Microsoft Power Apps. W Systeo proponujemy szereg rozwiązań dla działu administracji: Rezerwacja Biurek, Rezerwacja Salek KonferencyjnychRezerwacja Miejsc Parkingowych, Elektroniczny Obieg Dokumentacji, Wniosek o Zakup. Proponujemy także wdrożenie aplikacji, które wspomogą HR w codziennych procesach: Elektroniczne Wnioski Urlopowe, Elektroniczna Karta Obecności, Offboarding, Onboarding, Ocena 360 Stopni, Ocena Okresowa Pracownika, a także aplikacje przeznaczone dla pozostałych obszarów: system CRM i Audyty Wewnętrzne ISO.

Więcej o naszych aplikacjach Systeo 365 dowiesz się tutaj. Zachęcamy także do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi pracy w low-code.  

Platforma aplikacji low-code w Twojej firmie 

W Power Apps mogą być tworzone nie tylko pojedyncze narzędzia, ale także złożona platforma. Aby połączyć najważniejsze rozwiązania low-code i umożliwić firmom pełne korzyści z narzędzi Power Apps, proponujemy implementację Platformy Systeo365, która łączy w sobie funkcjonalność wielu naszych rozwiązań. Wszystkie informacje z wybranych modułów dostępne są w jednej platformie w środowisku Microsoft Teams.   

Platforma Systeo 365 łączy w sobie funkcjonalność modułów Rezerwacja Biurek, Rezerwacja Salek Konferencyjnych, Rezerwacja Miejsc Parkingowych, Elektroniczne Wnioski Urlopowe, Elektroniczna Karta Obecności i Wniosek o Zakup, Elektroniczny Obieg Dokumentacji oraz Intranetu. Dzięki temu w jednym miejscu masz dostęp do narzędzi, dzięki którym możesz zarezerwować stanowisko pracy i miejsce parkingowe po powrocie do biura, zaplanować spotkanie w wybranej sali konferencyjnej bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz, wypełnić wniosek o potrzebny zakup dla organizacji także w trybie home office oraz rozliczyć się z godzin pracy i wziąć urlop czy przesłać pracodawcy informację o nieobecności. Platforma Systeo 365 może być uruchamiana za pomocą najpopularniejszego obecnie komunikatora – Microsoft Teams. Wdrażana w Twoim środowisku Microsoft 365 może stać się także częścią wewnętrznego Intranetu firmy. Wówczas użytkownicy mają dostęp także do najważniejszych informacji z tej platformy z możliwością bezpośredniego linkowania. Platforma Systeo365 to narzędzie przyszłościowe, które stoi naprzeciw trudnościom związanym ze zmianą trybu pracy. Więcej informacji o naszej Platformie Systeo 365 znajdziesz tutaj.