Platforma Systeo 365 – wszystko, czego potrzebuje Twoja firma

Platforma Systeo 365 – wszystko, czego potrzebuje Twoja firma 

W ostatnich dwóch latach znacznie zmieniły się standardy pracy. W efekcie wiele firm zdecydowało się na wprowadzenie hybrydowego trybu pracy, a co za tym idzie elektronicznych narzędzi wspierających codzienne procesy. Platforma Systeo365 skupia najpotrzebniejsze aplikacje w jednym miejscu i znajomym środowisku Microsoft 365. 

Czym jest Platforma Systeo 365? 

Praca hybrydowa wiąże się z ciągłą wymianą informacji pomiędzy pracownikami wykonującymi swoje obowiązki w biurze, a tymi pracującymi w trybie home office. Wiele firm zdecydowało się więc na inwestycję w narzędzia, które usprawniłyby przepływ pracy i ułatwiły rezerwację zasobów firmowych. Aż 69,3% pracowników wciąż odpowiada się za utrzymaniem hybrydowego modelu pracy w swojej organizacji. 76,5% z nich chciałoby natomiast, aby podstawą modelu hybrydowego była praca zdalna, ale biura byłyby wyposażone w tzw. hot deski, z których mogliby korzystać wedle potrzeb. Dzięki aplikacjom takim jak Rezerwacja Biurek czy Elektroniczna Karta Obecności pracownicy organizacji bez zbędnej zwłoki mogli przekazywać między sobą ważne informacje i dostosowywać się do zmian w grafiku pracy.  

Aby umożliwić firmom jeszcze większą efektywność i szybkość codziennych procesów, zdecydowaliśmy się na utworzenie Platformy Systeo365, która łączy funkcjonalność wielu naszych narzędzi. Wszystkie informacje z wybranych modułów dostępne są w jednej platformie w środowisku Microsoft Teams.  

Aplikacje kompatybilne z Platformą Systeo365 

Platforma Systeo 365 łączy w sobie funkcjonalność modułów Rezerwacja Biurek, Rezerwacja Salek Konferencyjnych, Rezerwacja Miejsc Parkingowych, Elektroniczne Wnioski Urlopowe, Elektroniczna Karta Obecności i Wniosek o Zakup, Elektroniczny Obieg Dokumentacji  oraz Intranetu. Dzięki temu w jednym miejscu masz dostęp do narzędzi, dzięki którym możesz zarezerwować stanowisko pracy i miejsce parkingowe po powrocie do biura, zaplanować spotkanie w wybranej sali konferencyjnej bez względu na to, w jakim miejscu się znajdujesz, wypełnić wniosek o potrzebny zakup dla organizacji także w trybie home office oraz rozliczyć się z godzin pracy i wziąć urlop czy przesłać pracodawcy informację o nieobecności. 

Dodatkowo Platforma Systeo365 zawiera podstawowe informacje istotne dla firmy i pracowników. Pozwala szczegółowo zapoznać się z hierarchią i strukturą organizacji i pogodzie w Twojej lokalizacji. Dzięki platformie uzyskasz informacje także o pozostających w obiegu dokumentach firmowych oraz wnioskach. Platforma Systeo 365 pomaga również wymieniać informacje o kwestiach niezwiązanych bezpośrednio z obowiązkami użytkowników, ale wpływających na integrację współpracowników - przypomina o imieninach w firmie oraz pokazuje status rywalizacji w grach firmowych.  

Platforma Systeo 365 może być uruchamiana za pomocą najpopularniejszego obecnie komunikatora – Microsoft Teams. Wdrażana w Twoim środowisku Microsoft 365 może stać się także częścią wewnętrznego Intranetu firmy. Wówczas użytkownicy mają dostęp także do najważniejszych informacji z tej platformy z możliwością bezpośredniego linkowania. Platforma Systeo365 to narzędzie przyszłościowe, które stoi naprzeciw trudnościom związanym ze zmianą trybu pracy. Od 2009 roku ilość pracowników wykonujących swoje obowiązki zdalnie wzrosła o 159%. Co więcej, aż 65% z nich byłaby gotowa obniżyć płacę o 5%, aby kontynuować taki model pracy. Oczekuje się więc, że do 2073 roku 2028% wszystkich działów organizacji będzie zatrudniać pracowników zdalnych. 

Największe zalety i korzyści płynące z Platformy Systeo365 

- Oszczędność czasu 

Jedną z największych zalet integracji aplikacji w ramach Platformy Systeo365 jest ogromna ilość zaoszczędzonego czasu jaki zyskują użytkownicy. Nie muszą bowiem przełączać się między aplikacjami, by uzyskać informacje z poszczególnych modułów. Wszystko mają w jednym miejscu.  Mogą także szybciej wykonać codzienne procesy, jeden po drugim np. w jednym miejscu zarezerwować miejsce parkingowe, stanowisko pracy i zaznaczyć swoją obecność. W każdej chwili mogą też anulować zaplanowane spotkanie lub planowany urlop bez przychodzenia do biura. Jest to więc podwójna oszczędność czasu – brak konieczności fizycznego bycia w firmie, aby zrealizować proces oraz możliwość wykonywania poszczególnych czynności przy pomocy jednego narzędzia.  

- Wsparcie pracy hybrydowej 

Tworząc Platformę Systeo 365 naszym priorytetem było zniwelowanie dyskomfortu komunikacyjnego, jaki pojawia się przy hybrydowym trybie pracy. Nasza platforma odpowiada na potrzeby współczesnego rynku pracy. Pozwala na sprawną komunikację między współpracownikami oraz pracownikami a przełożonym. Elektroniczne wnioski urlopowe i zakupowe pozwalają na załatwienie niezbędnych formalności zdalnie, zaproszenia wysyłane do współpracowników po zaplanowaniu spotkania eliminują zbędne pytania i automatycznie zapisują termin spotkania w kalendarzu Microsoft Outlook, a grafik pracy zawarty w Elektronicznej Karcie Obecności pozwala zapoznać się z planami podwładnych i kolegów z pracy. Takie udogodnienia sprawiają, że pracownicy nie tracą czasu na zbędne podróże do biura, a konsultacje w sprawie poszczególnych procesów szybciej dobiegają końca. 

- Bezpieczeństwo danych 

Dostęp do wielu aplikacji w jednym miejscu to ogromna zaleta także patrząc przez pryzmat bezpieczeństwa danych pracowników i firmy. Możliwość jednorazowego logowania do środowiska Microsoft 365 oraz dwustopniowego uwierzytelniania sprawia, że użytkownicy nie muszą posiadać kilku haseł. Wszystkie dane są bezpiecznie przechowywane. 

- Niskie koszty 

Aplikacje low-code tworzone są przez Systeo przy zachowaniu niższych kosztów niż przy wdrażaniu aplikacji budowanych tradycyjnymi metodami programowania.  Dzięki temu Twoja firma może sporo zaoszczędzić. Platforma Systeo 365 to jeszcze większe udogodnienie, bo zawiera najważniejsze funkcjonalności pochodzące z kilku modułów. W każdej chwili funkcje te mogą zostać rozbudowane. Co więcej, klienci Systeo posiadający co najmniej 3 nasze aplikacje kompatybilne z Platformą mogą wdrożyć Platformę Systeo365 w wersji podstawowej bez dodatkowych kosztów.