Microsoft liderem w rankingu 2023 Forrester Wave: Platformy Low-Code

Firma Microsoft została uznana za lidera platform Low-Code dla profesjonalnych deweloperów Q2 2023 w rankingu Forrester Wave™. Zidentyfikowane zostały najważniejsze z niskokodowych platform programistycznych, które następnie zbadano, przeanalizowano i oceniono. Raport bazował na 26-kryterialnej ocenie.

Raport firmy Forrester uznaje „najlepsze w swojej klasie funkcje firmy Microsoft w zakresie rozwoju sztucznej inteligencji”, osiągnięcia w zakresie innowacji i wyjątkowe podejście do łączenia rozwoju profesjonalnego, niskokodowego developmentu za kluczowe zalety, mówiąc: „wizja platformy jako uniwersalnego zestawu narzędzi programistycznych dla całego spektrum współpracujących ze sobą profesjonalnych i niskokodowych programistów jest wiarygodne i nie ma sobie równych”.

Obraz: 2023 Forrester WaveTM Low-Code Development Platforms for Professional Developers

Jako najczęściej stosowana platforma niskokodowa, Power Platform radykalnie przyspiesza tempo transformacji cyfrowej, umożliwiając obsługę tysięcy procesów wewnątrz organizacji, które tradycyjnie były pomijane przez niestandardowe oprogramowanie. Microsoft koncentruje się na dalszym przewodzeniu rynkowi w kluczowych obszarach innowacji procesowych, w tym:

  • Wiodąca pozycja AI: Niedawna wielomiliardowa inwestycja Microsoft w OpenAI podkreśla koncentrację na wiodącej pozycji w zakresie niskiego kodu wspomaganego przez sztuczną inteligencję.
  • Przyspieszenie tempa innowacji procesowych dla deweloperów: Deweloperzy znajdują się w centrum strategii innowacji. Power Platform to „kolejna warstwa abstrakcji” w zestawie narzędzi dla profesjonalistów, oferująca najwyższy poziom produktywności dzięki połączeniu UX, danych i automatyzacji procesów w jednym. Wielokrotnego użytku komponenty platformy można łączyć w celu tworzenia aplikacji o dowolnej złożoności i skracania czasu od pomysłu do zastosowania, a także redukcji długoterminowych kosztów utrzymania.
  • Łączenie biznesu i technologii poprzez zarządzanie i współpracę: Power Platform nie tylko zwiększa produktywność profesjonalnych deweloperów, ale także umożliwia bezpośrednie uczestnictwo szerszemu gronu osób — od deweloperów niskokodowych po ekspertów merytorycznych. Szybka innowacja w zakresie współobecności, współtworzenia w czasie rzeczywistym i komentowania w stylu pakietu Office dla twórców korzystających z małej ilości kodu jest możliwa dzięki podstawowej technologii współpracy na platformie Microsoft 365 oraz udoskonaleniom, takim jak integracja jednym kliknięciem z Synapse i generowanie na żądanie raportów Power BI to świetne przykłady innowacji w zakresie danych. Wszystko to otacza innowacja w zarządzanych środowiskach, która umożliwia zarządzanie niskim kodem na dużą skalę w coraz szerszych i zróżnicowanych organizacjach.

W zeszłym roku Satya Nadella (CEO Microsoft) powiedział: „Power Platform stała się wiodącym pakietem do automatyzacji procesów biznesowych i zwiększania produktywności dla ekspertów dziedzinowych w każdej branży. Power Platform przekroczyła 2 miliardy dolarów przychodów w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, co oznacza wzrost o 72% rok do roku, co czyni ją jedną z najszybciej rozwijających się platform na dużą skalę”. Od tego czasu platforma rozrosła się do ponad 30 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie i nie wykazuje oznak spowolnienia. Microsoft nie kryje dumy, że firma Forrester uznała ich pozycję lidera rynku platform niskokodowych.

 

Źródło: Raport 2023 Forrester WaveTM

Źródło: https://powerapps.microsoft.com/pl-pl/blog/microsoft-is-a-leader-in-2023-forrester-wave-low-code-platforms-for-professional-developers/