Co nowego w Microsoft Teams? 11.2021

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Listopad 2021

Witajcie w kolejnym artykule z cyklu „Co nowego w Teams?”. Tym razem przedstawimy Wam najważniejsze nowości i aktualizacje, które pojawiły się w aplikacji Microsoft Teams w listopadzie. Wśród nich znajdziecie m.in. przechwytywanie treści z aparatu urządzenia i nową sekcję „chmura słów”.

Co nowego?

Zintegrowany dostęp do komunikacji „Tłumaczenie w czasie rzeczywistym”

Możesz teraz wyświetlać podpisy pochodzące od dostawcy CART (Communication Access Realtime Translation) w oknie spotkania Microsoft Teams zamiast w oknie dodatkowym. Dzięki temu możesz w pełni skupić się na przekazie bez konieczności wybierania między podpisami a prezentacją. Organizatorzy spotkań oraz ich uczestnicy mogą teraz włączyć napisy CART w swoich „Opcjach spotkań”.

Treść z aparatu

Treść z kamery w aplikacji Teams umożliwia inteligentne przechwytywanie, co pozwala na udostępnianie treści z fizycznych tablic i dokumentów w wysokiej jakości. Możesz używać kamery w laptopie, kamery USB lub dokumentacyjnej. Podobnie jak środowisko dostępne w Microsoft Teams Rooms, inteligenta technologia przechwytywania zawartości wykryje, przytnie i wykadruje zasób, jednocześnie ulepszając zawartość w strumieniu wideo. Osoby stojące przed zasobem mogą stać się transparentne, aby każdy mógł wyraźnie zobaczyć treść.

„Chmura słów” do ankiet w aplikacji Teams

Gdy użytkownicy zbierają odpowiedzi do otwartej ankiety tekstowej na spotkaniu w usłudze Teams, otrzymują szczegółowe informacje o danych w „chmurze słów”, które zapewnią im szybki wgląd w najczęstsze frazy tekstowe, na które odpowiedzieli użytkownicy.

Zawieszenie niestandardowej muzyki

Administratorzy mogą skonfigurować dźwięk odtwarzany rozmówcom PSTN, gdy są oni zawieszeni. Pozwala to departamentom lub grupie użytkowników na dostosowanie komunikatów odtwarzanych do oczekujących rozmówców PSTN. Aby to umożliwić administrator będzie musiał przesłać plik audio, skonfigurować zasady przechowywania przez zespoły odnoszące się do pliku audio i przypisać zasady do grup użytkowników.

Przekierowanie połączeń na nieprzypisane numery

Możesz teraz przekierować połączenie PSTN na numery telefonów, które nie są przypisane do konta użytkownika lub zasobu do innego użytkownika, kolejki połączeń, automatycznej sekretarki lub ogłoszenia. Administratorzy mogą skonfigurować numer telefonu, zakres lub miejsce, w którym należy przekierować połączenie.

Zdalne wylogowanie z centrum administracyjnego

Jako rozszerzenie możliwości Microsoft w zakresie zdalnej aprowizacji, którą uruchomiono na początku bieżącego roku, wprowadzono możliwość wylogowania się administratorów dzierżawy na urządzeniach Teams z systemem Android z centrum administracyjnego Teams. Administratorzy mogą w łatwy sposób aprowizować urządzenia z centrum administracyjnego Teams i zdalnie wylogować się z urządzeń.

Składniki pętli Microsoft Loop w czacie aplikacji Teams

Składniki pętli Microsoft Loop umożliwiają tworzenie na żywo komponentów do współpracy, które można edytować w toku pracy na czacie, podczas spotkań, w wiadomościach e-mail czy w dokumentach. Pierwsza część jest aktualnie wdrażana na czacie usługi Teams, umożliwiając edytowanie wiadomości w tekście i unikanie długich wątków na czacie. Użytkownicy mogą również wysłać wiadomość z komponentem Loop takim jak tabela, elementy działań lub lista i zlecić jej współtworzenie lub edytować ją wewnętrznie.

Nowa sekcja wyszukiwania „Top hits”

Microsoft ułatwia wyszukiwanie potrzebnych informacji, wprowadzając sekcję „top hits” w aplikacji Teams. Pojawia się ona na górze wyników automatycznych sugestii. „Top hits” zbierają najtrafniejsze wyniki z różnych domen wyszukiwania – osób, czatów grupowych, zespołów, kanałów i plików. Ogranicza tym samym potrzebę przewijania wszystkich wyników wyszukiwania i pomaga szybko znaleźć to, co potrzebujesz.

thumbnail image 4 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | November 2021

Zaktualizowana strona wyników wyszukiwania w Teams

Nowe środowisko wyszukiwania w Microsoft Teams sprawi, że znajdowanie wiadomości, osób i wypowiedzi oraz plików będzie szybsze i bardziej intuicyjne. Przeprojektowana strona wyników wyszukiwania zapewnia lepszy kontekst i szybsze wyniki dzięki trafności opartej na sztucznej inteligencji bazującej na osobach i treści, które najczęściej pojawiają się w Twojej aplikacji Teams oraz innych narzędziach Microsoft 365.

Edycja publikowania zadań

Publikowanie zadań umożliwia zespołom firmowym tworzenie i publikowanie zadań np. we wszystkich lokalizacjach pierwszej linii i innych konfigurowalnych atrybutach. Zespoły korporacyjne mogą teraz edytować opublikowane zadania bez konieczności przywoływania całej listy zadań.

 

 

Źródło: What’s New in Microsoft Teams | November 2021 - Microsoft Tech Community