Korzyści dla działu HR - eWniosek Urlopowy

Czy wiesz, że aplikacja do wniosków urlopowych wcale nie musi być kosztem firmy? Wręcz przeciwnie. To może być spore źródło oszczędności Twojej pracy w Dziale Personalnym.  

 Jak? Wystarczy spojrzeć ile pracy kosztuje Ciebie i innych obsługa papierowych wniosków urlopowych. 

Policzmy zatem.

Firma zatrudniająca 200 osób może wygenerować rocznie około 1 800 wniosków urlopowych. Oznacza to, że osoba Dziale Personalnym musi wprowadzić te wnioski do systemu. Co więcej około 10% wniosków jest błędnie wypełnionych, co trzeba dodatkowo wyjaśnić. Do tego dochodzi około 1 200 zapytań rocznie o bieżące saldo urlopu od wnioskodawców czy ich przełożonych.

Mało? Sprawdźmy....

Wprowadzanie 1800 wniosków to może być nawet 80 godzin pracy. Wyjaśnienie błędów, odpowiedzi na pytania itp. sprawy to kolejne 80 godzin. Razem to prawie miesiąc Twojej pracy rocznie.

160 godzin rocznie

Upraszczając sprawę do tego dochodzą jeszcze:
• wnioski zaginione (średnio około 6% papierowych wniosków jednodniowych może zaginąć w organizacji)
• czas na wyliczenie ekwiwalentu
• wyszukiwania wniosku podczas kontroli

łącznie to może dać nawet 2 miesiące pracy w skali roku, czyli

320 godzin rocznie 

Przedstawione dane to tylko obciążenie dla działu Personalnego. Nie mówimy tu jeszcze o czasie wszystkich pracowników, którzy muszą wypełnić wniosek, zanieść do przełożonego, zapytać o saldo lub wyjaśnić niezgodności. Dlatego przy tej skali czas potrzebny na obsługę tradycyjnych wniosków urlopowych rocznie kosztuje firmę dużo więcej niż aplikacja.

Czy nasza aplikacja Elektroniczne Wnioski Urlopowe zaoszczędziłaby Twój czas w firmie? Z naszych doświadczeń wynika, że tak. A to tylko cześć jej zalet i możliwości. Sprawdź czy na pewno wdrożenie takiej aplikacji dla Teams na pewno nie byłoby dla Ciebie opłacalne?