Co nowego w Microsoft Teams? 09.2021

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Wrzesień 2021

Witamy we wrześniowej edycji naszego cyklu artykułów „Co nowego w Teams?”, w której przedstawimy Wam nowości i aktualizacje w Microsoft Teams, które pojawiły się w minionym miesiącu.

Co nowego?

Prezentacje PowerPoint dla zespołów

Nawet jeśli nie jesteś w tym samym pomieszczeniu co publiczność, proces prezentacji powinien być równie prosty i intuicyjny. Teraz kliknięcie przycisku „Prezentuj” w Microsoft PowerPoint to jedyne, co musisz wykonać, aby zobaczyli to członkowie Twojego zespołu w Teams. Funkcja dostępna jest od teraz w ramach licencji PowerPoint Web, Windows, Mac oraz Microsoft 365 Apps for Business.

Spotkania zespołów dostępne w Apple CarPlay

Ikona Microsoft Teams jest teraz widoczna na ekranie Apple CarPlay! Po prostu użyj połączenia głosowego przez Siri, aby dołączyć do następnego spotkania bez użycia rąk. Możesz także przeglądać historię połączeń, nawiązywać połączenia lub wysyłać wiadomości do jednego lub większej liczby kontaktów w Microsoft Teams. Należy pamiętać, że ta funkcja obsługuje tylko tryb audio, aby nie rozpraszać kierowcy podczas jazdy.

thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Przypisanie uczestników w nowym oknie dla „Breakout Rooms”

Przypisanie uczestnika jest teraz przeniesione z prawego panelu pokoi podgrup do osobnego okna, które pojawia się po wybraniu „Przydziel uczestników”. Ulepszony interfejs umożliwia sortowanie według uczestników lub sal.  Możesz także wybrać wielu uczestników i przypisać ich do pokoi, korzystając z pól wyboru obok nazw uczestników.  Pomaga to szybko znaleźć uczestnika lub salę, przyspieszając proces przypisywania.

thumbnail image 2 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Wideo 2x2 w widoku galerii do spotkań internetowych w Safari

Użytkownicy przeglądarki Safari mogą teraz zmienić układ spotkania aplikacji Teams na widok galerii 2x2.  Użytkownicy mogą wybrać wyświetlanie maksymalnie 4 filmów wideo uczestników podczas spotkania aplikacji Teams.

Ponowne odtworzenie wydarzenie na żywo

Ta nowa funkcja umożliwia ponowne odtworzenie wydarzenia na żywo po jego zakończeniu.  Teraz możesz zacząć od nowa, jeśli przypadkowo zakończysz wydarzenie lub natkniesz się na błąd.  Tylko producent wydarzenia na żywo może ponownie uruchomić, klikając i wybierając opcję „Uruchom ponownie wydarzenie”.

Skaluj Teams Live Events do 100 tys. uczestników

Wydarzenia na żywo w usłudze Teams obsługują teraz do 100 tys. uczestników.  Ta funkcja jest dostępna, gdy zaangażujesz zespół Microsoft LEAP w celu uzyskania pomocy w produkcji i realizacji wydarzenia.

Dynamiczny widok na pojedynczych i podwójnych wyświetlaczach

Widok dynamiczny, teraz dostępny dla Teams Rooms, inteligentnie rozmieszcza elementy spotkania, zapewniając optymalne wrażenia podczas oglądania.  Gdy ludzie dołączają, włączają wideo, zaczynają mówić lub prezentować, aplikacja Teams automatycznie dostosowuje układ w pokoju.  Nowe kontrolki pozwalają spersonalizować widok zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami, takimi jak możliwość wyświetlania udostępnionej zawartości i określonych uczestników obok siebie lub wyświetlania zawartości lub tylko osób.

thumbnail image 3 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Aktualizacja listy spotkań

Środowisko listy pokojów konferencyjnych w konsoli Teams Room zostało zaktualizowane, aby lepiej odpowiadało środowisku znanemu użytkownikom w aplikacji komputerowej teams.  Możliwości obejmują grupowanie uczestników, sortowanie spisu według podniesionej ręki, zintegrowane wyszukiwanie użytkowników oraz możliwość wezwania zaproszonych uczestników do dołączenia do spotkania.

Zablokuj obsługę spotkania

 Użytkownicy w pokojach Teams mogą teraz blokować spotkanie i uniemożliwiać dołączanie dodatkowych uczestników po rozpoczęciu spotkania.  Pokój Teams musi być ustawiony jako organizator spotkania, aby użytkownicy mogli blokować spotkanie za pomocą menu przepełnienia spisu na środku konsoli pokoju.  Na wyświetlaczu z przodu pojawi się powiadomienie, że spotkanie jest zablokowane.

thumbnail image 7 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Reakcje na żywo

Uczestnicy w pokoju Teams mogą teraz wysyłać reakcje na żywo z pokoju konferencyjnego, dzieląc się opiniami na wyświetlaczu z przodu pokoju, podobnie jak w aplikacji komputerowej Teams.  Korzystając ze środkowej konsoli w pokoju, uczestnicy mogą podnieść rękę, unieść kciuk lub podzielić się reakcją serca, oklaskami lub śmiechem, które są wyświetlane na wyświetlaczu z przodu sali, aby zapewnić natychmiastową informację zwrotną.

thumbnail image 8 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Dymki na czacie

Pokoje Teams umożliwiają wyświetlanie powiadomień w dymkach czatu dotyczących wiadomości wysłanych przez uczestników spotkania aplikacji Teams z przodu wyświetlaczy pokoju.  Dymki czatu zwracają uwagę na wiadomości od zdalnych uczestników, a także dłuższe rozmowy na czacie, udostępnione obrazy i pliki.

thumbnail image 9 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Obsługa trybu prezentera

Microsoft Teams Rooms dodaje obsługę układu trybu prezentera z przodu sali.  Tryb prezentera to funkcja w programie PowerPoint Live, która pomaga dostosować sposób wyświetlania strumienia wideo i zawartości dla odbiorców, umieszczając prezentera w prawym dolnym rogu lub razem z prezentacją na żywo programu PowerPoint.  Użytkownicy muszą wybrać tryb prezentera podczas udostępniania zawartości z aplikacji komputerowej Teams.

thumbnail image 10 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Zespoły „castingowe” w Teams Rooms

W przypadku szybkich sesji ad hoc, które nie wymagają konfigurowania formalnego spotkania, możesz użyć usługi Teams Casting, aby bezprzewodowo połączyć się z Teams Room i wyświetlić zawartość z telefonu komórkowego.  Użytkownicy mogą emitować swój ekran i przesyłać zawartość przechowywaną lokalnie na ich urządzeniu lub dostępną za pośrednictwem usługi Office 365.

thumbnail image 11 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Podziel się opinią w aplikacji mobilnej

Podziel się swoją opinią bezpośrednio z opcji „Pomoc i opinie” w Ustawieniach, bez konieczności wysyłania wiadomości e-mail.  Administratorzy będą teraz mogli kontrolować takie elementy, jak udostępnianie adresów e-mail i dzienników z aplikacji mobilnej.

Przypnij wiadomość

Możesz teraz łatwo przypinać wiadomości czatu, aby zwiększyć świadomość i zapewnić członkom czatu szybki dostęp do ważnych treści.  Przypinanie pomoże Twojemu zespołowi być na bieżąco z tym, co jest istotne.

thumbnail image 16 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Odpowiedz na konkretną wiadomość

Podczas rozmowy w aplikacji Teams będziesz mógł odpowiedzieć na konkretną wiadomość. Oryginalna wiadomość zostanie zacytowana w polu tekstowym odpowiedzi, co pomoże wszystkim na czacie łatwiej zrozumieć kontekst wiadomości. Cytowane odpowiedzi będą dostępne w czatach grupowych i spotkaniach.

thumbnail image 17 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

Nowe ustawienia domyślne podczas otwierania dokumentów Office w Microsoft Teams

Często pracujemy z dokumentami pakietu Office (World, Ecxel, PowerPoint) podczas rozmowy w usłudze Teams. Teraz użytkownicy mogą lepiej kontrolować sposób otwierania dokumentów pakietu Office w Microsoft Teams. Wybierz preferowany sposób otwierania dokumentów pakietu Office z nowym ustawieniem – w usłudze Teams, przeglądarce lub aplikacjach klasycznych pakietu Office. Opcja otwierania w aplikacjach klasycznych pakietu Office jest dostępna tylko dla użytkowników, którzy mają zainstalowaną i aktywowaną wersję pakietu Office 16 lub nowszą.

Aktualizacja nawigacji po lewej stronie w Teams Admin Center

Zaktualizowano lewą nawigację w centrum administracyjnym usługi Teams na podstawie opinii klientów, badań użytkowników i zaangażowania społeczności. Zmiana nawigacji po lewej stronie sprawia, że funkcje są ze sobą bardziej powiązane. Ułatwia także administratorom usługi Teams znajdowanie odpowiednich, powiązanych zadań w celu ukończenia konfiguracji i wdrożenia w centrum administracyjnym usługi Teams.

                                                                                       thumbnail image 19 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | September 2021

 

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-september-2021/ba-p/2793627