Co nowego w Microsoft Teams? 07.2021

Microsoft Teams - podsumowanie nowości | Lipiec 2021

Witamy w kolejnym artykule z cyklu „Co nowego w Teams?”! Tym razem zaprezentujemy nowe funkcje, jakie pojawiły się w aplikacji Teams w lipcu. Microsoft w minionym miesiącu uruchomił szereg nowych funkcjonalności i aktualizacji, które pomogą wrócić do pracy i efektywnie wykonywać swoje obowiązki w trybie hybrydowym.

Co nowego?

Wyszukiwanie nagrania spotkania na podstawie transkrypcji z Microsoft Search

Teraz możesz znaleźć nagrania spotkań w Microsoft Search na podstawie transkrypcji spotkania. Ta funkcja jest domyślnie dostępna dla wszystkich użytkowników i ułatwia znajdowanie klipów wideo na platformie Microsoft 365. Dostęp do tej funkcji można uzyskać za pomocą paska wyszukiwania w aplikacji Microsoft Teams, którego używasz do znajdowania innych typów plików.

Zablokuj spotkanie dla kolejnych dołączeń

Organizatorzy spotkania mogą zdecydować się na zablokowanie trwających spotkań, aby zapobiec próbom dołączenia przez kolejnych uczestników. Każdy, kto próbuje dołączyć do zablokowanego spotkania z dowolnego urządzenia jest informowany za pomocą wiadomości o braku możliwości dołączenia i zablokowaniu spotkania. Funkcja ta pomaga uniknąć rozpraszania się przez spóźnionych uczestników. Można ją znaleźć w sekcji „Więcej” w okienku „Uczestnik”. Funkcja jest obecnie dostępna tylko w aplikacji komputerowej.

thumbnail image 2 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | July 2021

Tłumaczenie slajdów w PowerPoint Live in Teams

Spraw, aby Twoje slajdy były bardziej wszechstronne dzięki tłumaczeniu slajdów w programie PowerPoint Live in Teams. To ustawienie prywatne umożliwia wyświetlanie spersonalizowanego widoku slajdu, na którym tekst jest tłumaczony na wybrany język. Teraz możesz lepiej zrozumieć prezentowane treści. Opcja obsługuje na razie 19 języków, ale w przyszłości będzie ich więcej.

thumbnail image 3 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | July 2021

Automatyczne nagrywanie spotkań zespołów

Organizatorzy spotkania mogą teraz ustawić automatyczne nagrywanie pojedynczego spotkania lub serii spotkań, włączając ustawienie „Nagrywaj automatycznie” w opcjach spotkania. Nagrywanie rozpoczyna się automatycznie, gdy pierwszy uczestnik dołączy do spotkania. Nagranie jest zapisywane w One Drive inicjatora spotkania (w przypadku spotkania zaplanowanego prywatnie) lub w SharePoint (w przypadku spotkań na kanale). Funkcja jest dostępna na komputerach stacjonarnych oraz mobilnych i nie jest dostępna dla użytkownika A1.

Tło spotkań całej organizacji

Możesz teraz dostosować tło spotkań aplikacji Microsoft Teams do swojej organizacji. Aby włączyć tę funkcję, po prostu prześlij obrazy w „Centrum administracyjnym” aplikacji w obszarze „Zasady spotkań”, a będą one dostępne dla wszystkich uczestników. Możesz dodać do 50 obrazów. Tło dla całej organizacji jest teraz tymczasowo dostępne i będzie wymagało licencji Advanced Communications, gdy stanie się ogólnodostępna pod koniec roku.

Identyfikacja problemów w czasie rzeczywistym dla spotkań

Panel kondycji połączeń zapewnia użytkownikom końcowym usługi Teams funkcję, która pomaga identyfikować problemy podczas spotkania Teams lub połączenia VOIP. Daje to użytkownikom możliwość diagnostyki w celu zbadania problemów związanych z dźwiękiem, wideo, udostępnianiem treści lub siecią. Metryki w czasie rzeczywistym są aktualizowane co 15 sekund, zapewniając możliwość śledzenia pojawiających się problemów. Uzyskaj dostęp do stanu połączenia teraz w sekcji „Więcej”.

thumbnail image 7 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | July 2021

Powiązanie treści dotyczących spotkań zespołu z urządzeniami mobilnymi

Powiązana zawartość zwiększa wydajność spotkań, udostępniając ważne informacje ze skrzynek pocztowych, OneDrive dla firm oraz witryn programu SharePoint. Pomaga to przygotować się do spotkań, dając dostęp do treści, których wcześniej nie miałeś okazji przeczytać lub które możesz chcieć ponownie zobaczyć. Treści na można znaleźć w sekcji „Szczegóły spotkania”.

Przekazuj połączenia między komputerem a telefonem komórkowym

Aplikacja Teams ułatwia nawiązywanie i odbieranie połączeń z kilku różnych urządzeń stacjonarnych i mobilnych. Czasami trzeba jednak przenieść lokalizację spotkania, aby móc je dokończyć. Nowa funkcja transferu umożliwia płynne przenoszenie połączeń między różnymi urządzeniami, takimi jak laptop i smartfon bez przerywania spotkania lub pogorszania jakości połączenia.

Rozszerzenie gamy Emoji

Teraz masz do dyspozycji aż 800 emotikon. Szeroka gama emoji pozwoli ci lepiej wyrażać swoje emocje. Wybierz kategorię i łatwo znajdź interesującą Cię emotikonkę. Możesz także użyć selektora odcieni skóry, aby wybrać emotikon, który lepiej cię reprezentuje. Szybko dodawaj emotikony bezpośrednio podczas tworzenia czatu. Użyj selektora krótkich kodów, który umożliwi ci dodanie emoji za pomocą tekstu.

thumbnail image 14 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | July 2021

Obsługa czytników immersyjnych przez urządzenia mobilne

Czytnik immersyjny pojawi się w aplikacjach Teams na systemy iOS i Android. Możesz teraz odsłuchiwać wpisy i wiadomości czatu przy użyciu czytnika immersyjnego w aplikacjach mobilnych Teams. Ta funkcja była wcześniej dostępna tylko w aplikacjach komputerowych i przeglądarce internetowej.

Wbudowane tłumaczenie wiadomości w kanałach na Androida i iOS

Wbudowane tłumaczenie wiadomości w kanałach umożliwia tłumaczenie postów i odpowiedzi na kanałach na preferowany język. Aby przetłumaczyć wiadomość naciśnij i przytrzymaj wpis lub odpowiedź na kanale, a następnie wybierz „Tłumacz”. Tekst zostanie domyślnie przetłumaczony na język interfejsu użytkownika. Jeśli chcesz zmienić język tłumaczenia, przejdź do sekcji „Ustawienia” > „Ogólne” > „Tłumaczenie”.

Integracja Headspace z Microsoft Viva Insights

Wyselekcjonowany zestaw medytacji z przewodnikiem oraz ćwiczeń uważności z Headspace jest teraz dostępny w aplikacji Viva Insights w usłudze Teams. Pomoże ci to zrelaksować umysł przed dużą prezentacją lub odstresować się po pracy.

Ochrona bezpiecznych łączy dla Microsoft Teams

Bezpieczne linki są teraz dostępne, aby chronić użytkowników przed złośliwymi linkami wysyłanymi za pośrednictwem Microsoft Teams.

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-july-2021/ba-p/2595771