Co nowego w Microsoft Teams? 09 2023

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Wrzesień 2023

Witamy w wydaniu „Co nowego w Microsoft Teams” z września 2023 r.! W tym miesiącu mamy do ogłoszenia całą gamę nowych funkcji.

Co nowego? Wrzesień 2023

Nagrywanie na żądanie
Po zakończeniu webinaru organizatorzy mogą opublikować nagranie wideo i automatycznie wysłać do uczestników wiadomość e-mail z linkiem umożliwiającym obejrzenie wideo na żądanie. Opublikowany film zostanie umieszczony na stronie wydarzenia online. Nagranie można opublikować w sekcji nagrań w obszarze konfiguracji webinaru i zarządzania nim.


Połączenia współdzielone
Połączenia współdzielone pozwalają administratorom łatwo umożliwiać grupom użytkowników wykonywanie i odbieranie połączeń PSTN przy użyciu wspólnego numeru telefonu i planu taryfowego. Użytkownicy z włączoną funkcją połączeń współdzielonych zostaną wyposażeni w pełny zestaw funkcji i doświadczeń aplikacji Teams Phone. Ta nowa funkcja Teams Phone zapewnia alternatywny sposób umożliwienia dzwonienia użytkownikom, którzy rzadziej łączą się z kontaktami zewnętrznymi. Połączenia współdzielone są dostępne dla użytkowników z licencją Teams Phone w wersji E5 lub Teams Phone Standard.

Bramka SIP jest teraz kompatybilna z większą liczbą urządzeń analogowych
Urządzenia analogowe firm Cisco, Poly i AudioCodes mogą teraz łączyć się z Microsoft Teams za pośrednictwem bramy SIP, umożliwiając organizacjom zachowanie inwestycji w istniejące urządzenia SIP.

Utwórz do 1000 kanałów na zespół
Teraz możesz utworzyć do 1000 kanałów standardowych lub współdzielonych w nowych i istniejących zespołach. Dzięki temu zespół może mieć kanał dla każdego projektu lub tematu, nie martwiąc się o brak miejsca lub o zarządzanie dodatkowym zespołem w tej samej grupie roboczej. Obsługa kanałów prywatnych będzie dostępna później. Dowiedz się więcej o limitach i specyfikacjach aplikacji Teams.

Dostęp dla gości w Teams Cross Cloud
Microsoft rozszerza istniejącą funkcjonalność dostępu dla gości, umożliwiając gościom uczestnictwo w bogatych środowiskach współpracy na czacie, spotkaniach, kanałach i zespołach pomiędzy najemcami w chmurach Microsoft. Goście mogą uczestniczyć w pełnej współpracy, obejmującej audio/wideo, udostępnianie ekranu, udostępnianie plików oraz czaty 1:1 i 1:wielu. Administratorzy mogą ustanowić zaufanie między dzierżawcami i w chmurach Microsoft za pomocą ustawień Entra B2B i Cross Tenant Access Settings.

Uwierzytelnione spotkania aplikacji Teams Cross Cloud
Możesz teraz dołączyć do spotkania hostowanego w innej chmurze Microsoft, będąc zalogowanym na swoje konto w dzierżawie macierzystej — nie jest wymagana zmiana dzierżawcy. Po rozpoczęciu spotkania gospodarz sprawdza tożsamość uczestników. Możesz mieć pewność, że uczestnicy spotkania nie mają dostępu do innych danych od najemcy hostingowego.

Ulepszenia wiadomości w klipach wideo
Można już było nagrywać i wysyłać wiadomości wideo w czatach indywidualnych i grupowych. Teraz możesz także rozmyć tło, nagrywać ekran i nagrywać klipy zawierające wyłącznie dźwięk.
 
Nagraj swój ekran:

 

Nagrywaj klipy zawierające wyłącznie dźwięk:

Dowiedz się więcej o nagrywaniu klipów wideo i audio w aplikacji Teams.

Teams Rooms and Devices - wybrane urządzenia

Konsola dotykowa DTEN Mate dla Microsoft Teams Rooms na Androidzie
Nowo certyfikowany dla Teams DTEN Mate (PoE) oferuje profesjonalne i przyjazne dla użytkownika rozwiązanie do sterowania salą konferencyjną jako konsola Microsoft Teams Rooms. Intuicyjna obsługa za pomocą ekranu dotykowego umożliwia łatwe rozpoczynanie spotkań, zarządzanie uczestnikami, planowanie zasobów sali i wykonywanie innych czynności jednym dotknięciem. Instalacja jest prosta dzięki połączeniu sieciowemu i zasilaniu za pośrednictwem pojedynczego kabla Ethernet (PoE), co zapewnia bezproblemową konfigurację i uporządkowaną konstrukcję systemu.

Rozwiązanie bezprzewodowe Yamaha ADECIA dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows
Rozwiązanie bezprzewodowe ADECIA, teraz certyfikowane dla aplikacji Teams, upraszcza wyzwania związane z wdrażaniem, konfiguracją i akustyką pomieszczenia. Zaprojektowany, aby bezproblemowo współpracować, aby skrócić czas, koszty i złożoność konfiguracji, zapewnia najłatwiejszą konfigurację i najlepszą jakość dźwięku dzięki funkcjom takim jak automatyczne wykrywanie, automatyczna konfiguracja i automatyczne dostrajanie. Dzięki automatycznemu śledzeniu głośników, HVAD (wykrywaniu aktywności głosu ludzkiego) i najnowszej technologii DECT, certyfikowane mikrofony Teams są dostępne w czterech rozmiarach, dzięki czemu pasują do niemal każdego środowiska. Ponadto do sterowania potrzebne jest tylko jedno połączenie kabla sieciowego PoE+. Pożegnaj kłopoty z okablowaniem i aktualizacje konfiguracji w przypadku zmiany układu pomieszczenia. Ten pakiet rozwiązań bezprzewodowych obejmuje procesor (RM-CR), bezprzewodowy punkt dostępowy (RM-WAP8), mikrofon dookólny (RM-WOM) i bezprzewodową stację ładującą (RM-WCH8).

Formatuj tekst w zadaniach w aplikacji Teams
Notatki w formie tekstu sformatowanego są teraz dostępne dla zadań usługi Planner w aplikacji Teams. Możesz wkleić sformatowaną treść do pola notatek i używać do formatowania popularnych skrótów klawiaturowych, np. CTRL+B, aby pogrubić tekst. W ramach tej aktualizacji sformatowane notatki są teraz dostępne także w przypadku publikowania zadań dla organizacji pierwszej linii. Podczas tworzenia zadania możesz zastosować formatowanie tekstu sformatowanego, korzystając z paska narzędzi wyświetlanego w polu notatek o zadaniu. Formatowanie obejmuje stylizację, taką jak pogrubienie, kursywa, podkreślenie tekstu, kolor tekstu i rozmiar czcionki. Dostępne są także listy wypunktowane, łącza do tekstu sformatowanego, wcięcia i tabele.

SOTI i VMware Workspace ONE obsługują tryb urządzenia współdzielonego w systemie Android
Organizacje korzystające z SOTI i VMware Workspace ONE jako rozwiązań innych firm do ujednoliconego zarządzania punktami końcowymi dla systemu Android mogą również rejestrować urządzenia w Microsoft Entra ID w trybie urządzenia współdzielonego. Klienci będą mogli korzystać z odpowiednich aplikacji Microsoft 365 na Androida, które obsługują tryb urządzenia udostępnionego.

Konfiguracja telefonów infolinii za pośrednictwem Centrum administracyjnego Teams
Administratorzy mogą teraz konfigurować infolinie dla urządzeń telefonicznych z certyfikatem Teams za pośrednictwem profilu konfiguracji w Centrum administracyjnym Teams. Infolinie umożliwiają urządzeniom telefonicznym Teams bezpośrednie wybieranie wstępnie skonfigurowanego numeru telefonu lub kontaktu, na przykład służb ratunkowych w zakładzie produkcyjnym lub pomocy technicznej w Twojej organizacji.

Konfiguracja wirtualnej recepcji poprzez Centrum administracyjne Teams
Administratorzy mogą teraz konfigurować ustawienia wirtualnej recepcji dla wyświetlaczy Teams za pośrednictwem profilu konfiguracji w Teams Admin Center. Wirtualna recepcja pomaga w interakcji i zapewnianiu osobistej pomocy klientom i współpracownikom, którzy są na miejscu, za pośrednictwem rozmowy wideo na wyświetlaczach Teams. 

Usuń szczegóły połączeń i spotkań w aplikacji Teams z dzienników połączeń na urządzeniu mobilnym
Możesz teraz wybrać, czy chcą zachować, czy usunąć szczegóły historii połączeń i spotkań w aplikacji Teams w dzienniku połączeń na swoim urządzeniu z systemem iOS. Możesz ustawić ich preferencje w Ustawieniach połączeń w aplikacji mobilnej Teams.

Automatycznie instaluj zatwierdzone aplikacje
Wykorzystuj inteligentne sygnały od użytkowników do instalowania i udostępniania aplikacji, na które administrator zezwolił już dzierżawcy. Administrator może ją włączyć, aby pomóc użytkownikom w naturalny sposób odkrywać i korzystać z aplikacji, które są w dużym stopniu dostosowane do ich potrzeb w Microsoft Teams.

Aplikacje

Ambr
Ambr ma na celu proaktywną identyfikację zagrożeń wypalenia w Twojej organizacji lub zespole. Analizując zanonimizowane kalendarze pracowników i wysyłając codzienną ankietę zawierającą jedno pytanie, skutecznie wykrywa oznaki wypalenia zawodowego. Dzięki połączeniu danych jakościowych i ilościowych, wszystkie zagregowane w celu zapewnienia prywatności pracowników, Ambr oferuje liderom cenne spostrzeżenia analityczne i rekomendacje, które można zastosować, aby rozwiązać potencjalne problemy związane z wypaleniem zawodowym, zanim staną się one krytyczne.

Limeade Well-Being
Aplikacja Limeade Well-Being zapewnia dobre samopoczucie w przepływie pracy, ułatwiając dostęp do programu dobrego samopoczucia Limeade — takiego jak działania i zasoby związane z dobrym samopoczuciem — w aplikacji Teams. Nowa wersja zapewnia ulepszone powiadomienia, wyzwania zespołowe pomagające motywować współpracowników oraz spersonalizowany pulpit nawigacyjny pokazujący uczestnictwo i postęp w realizacji celów.

Streamline
Streamline wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy kontekstu spotkania, uczestników i celów oraz dostarczania odpowiednich sugestii i spostrzeżeń w celu poprawy wyniku spotkania. Najnowsza aktualizacja aplikacji Teams wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania planów. Odbywa się to poprzez analizę metadanych Twojego spotkania i sugestii użytkowników. Interaktywny chatbot – dostarczający spersonalizowanych informacji zwrotnych na temat Twoich nawyków związanych ze spotkaniami i, co najważniejsze, zautomatyzowanych działań następczych – za jednym naciśnięciem przycisku sugeruje dalsze zadania na podstawie ostatniego spotkania i dodaje je do zadań „do zrobienia”. Streamline wykorzystuje sztuczną inteligencję do optymalizacji harmonogramu i czasu trwania spotkań, biorąc pod uwagę dostępność, preferencje i obciążenie pracą uczestników oraz wysyłając w odpowiednim czasie przypomnienia i informacje uzupełniające. Wszystko to opiera się na bibliotece Teams AI oraz usługach Azure OpenAI.

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-september-2023/ba-p/3942296