Co nowego w Microsoft Teams? 06.2021

Microsoft Teams - podsumowanie nowości | Czerwiec 2021

Zapraszamy na czerwcowe wydanie naszego cyklu „Co nowego w Microsoft Teams” W czerwcu udostępniono kolejne funkcje, dzięki którym korzystanie z aplikacji Teams będzie jeszcze bardziej przydatne i efektywne, a także innowacje, jakie ułatwią organizacjom przejście w tryb pracy hybrydowej.

Co nowego?

Tablica obecności

Po zakończeniu spotkania lub webinaru w Microsoft Teams organizatorzy mogą wyświetlić raport obecności, który wskaże ilu zarejestrowanych wzięło udział w spotkaniu, kto w nim uczestniczył oraz czy dane osoby były obecne w całości czy tylko na części spotkania. Aby usprawnić raportowanie i przeprowadzanie analiz funkcja ta jest teraz osadzona bezpośrednio w interfejsie Microsoft Teams. Aby znaleźć pulpit nawigacyjny uczestnika, należy kliknąć kartę „Obecność” w szczegółach spotkania.

thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | June 2021

Kontynuuj kontakt z uczestnikami webinaru za pośrednictwem Dynamics 365 Marketing

Jeśli jako organizator webinaru posiadasz licencję Dynamics 365 Marketing, możesz teraz kontaktować się z uczestnikami webinaru także po nim za pomocą karty obecności. Stamtąd możesz wyeksportować swoje dane dotyczące obecności do Dynamics 365 Marketing, dzięki czemu możesz tworzyć podróże klientów i wysyłać spersonalizowane uzupełniające wiadomości e-mail do uczestników webinariów.

„Opuść” wszystkie podniesione ręce

Gdy co najmniej jedna ręka zostanie podniesiona organizatorzy spotkań i prezenterzy mogą teraz opuścić wszystkie podniesione ręce jednym kliknięciem. Po prostu przejdź do panelu uczestnika i kliknij opcję „Opuść wszystkie ręce”. Pomaga to w sytuacji, gdy dane wątki zostaną zakończone i należy rozpocząć nowe.

thumbnail image 2 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | June 2021

Wyróżnianie wielu użytkowników podczas spotkania

Organizatorzy i prezenterzy mogą teraz wyróżniać podczas spotkań do siedmiu uczestników jednocześnie. Wcześniej, choć organizator mógł przypiąć wielu uczestników do własnego prywatnego widoku, tylko jeden uczestnik mógł być wyróżniony dla reszty. Teraz, kiedy pojedynczy uczestnik zostanie wyróżniony możesz po prostu kliknąć menu kontekstowe dodatkowych uczestników i wybrać opcję „Dodaj Spotlight”. W przypadku spotkań z wieloma prelegentami dobrym pomysłem jest skoncentrować poglądy wszystkich uczestników na tych konkretnych kanałach wideo. Funkcja jest dostępna zarówno w wersji stacjonarnej, jak i mobilnej.

thumbnail image 3 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | June 2021

Dymki na czacie

Wiadomości na czacie wysyłane podczas spotkania w aplikacji Teams są teraz wyświetlane na ekranach wszystkich uczestników, dzięki czemu czat staje się punktem bardziej centralnym dla konwersacji. Nie musisz już ręcznie otwierać okna czatu w ramach spotkania, aby zobaczyć, co piszą uczestnicy. Funkcja ta jest włączona domyślnie. Aby ją wyłączyć należy wybrać opcję „Nie pokazuj dymków czatu” pod większą liczbą czynności.

thumbnail image 4 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | June 2021

Wskaźnik pisma odręcznego oraz wskaźnik laserowy w PowerPoint Live dla Microsoft Teams

Wirtualny wskaźnik laserowy oraz możliwość wprowadzania odręcznych adnotacji są teraz dostępne w PowerPoint Live. Dzięki temu prowadzący mogą nawiązać głębszy kontakt z publicznością poprzez zwrócenie uwagi na pewne elementy lub wyjaśnienie niektórych sekcji w prezentacjach PowerPoint. Podobnie jest w przypadku wskaźnika laserowego, który umożliwia efektywne wskazywanie różnych miejsc prezentacji, dzięki czemu odbiorcy mogą łatwo śledzić to, co jest na slajdzie. Tylko aktywny prezenter może wyświetlać i wprowadzać adnotacje za pomocą paska narzędzi adnotacji.

Aktualizacja widoku dużej galerii w aplikacji mobilnej Teams

Wybierając dużą galerię na spotkaniach wprowadzono układ zoptymalizowany dla urządzeń mobilnych dla użytkowników aplikacji Teams, który umożliwia przewijanie przez wszystkich uczestników spotkania. Mając na ekranie widok do 10 użytkowników możesz teraz wyraźnie widzieć wszystkich uczestników na swoim urządzeniu mobilnym. Funkcja dostępna jest na iOS13+ i Android OS 9+ lub dowolnej wersji z więcej niż 4GB pamięci RAM. Na wszystkich pozostałych urządzeniach nadal będzie dostępny widok dużej galerii.

thumbnail image 5 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | June 2021

Dźwięk urządzenia podczas udostępniania w systemie iOS oraz Android

Teraz możesz dołączyć dźwięk podczas udostępniania na urządzeniach z systemem iOS oraz Android w spotkaniu na Microsoft Teams. Jest to dobre rozwiązanie dla udostępniania plików wideo z lektorem i muzyką. Pozwala to wszystkim jednocześnie oglądać wideo bez echa i problemów z synchronizacją. To ustawienie znajdziesz w sekcji „Więcej czynności” –> „Udostępnij ekran z dźwiękiem”. Jest dostępny dla urządzeń z Android 10+ oraz iOS 13+.

thumbnail image 6 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | June 2021

Transkrypcja na żywo z przypisaniem głośnika dla dodatkowych licencji

Transkrypcja na żywo umożliwia śledzenie i przeglądanie rozmów wraz z wideo lub dźwiękiem spotkania w czasie rzeczywistym. Uczestnicy, którzy dołączyli do spotkania później lub je przegapili mogą łatwo nadrobić zaległości, czytając dyskusję i przeszukując transkrypcję przez prelegenta. Funkcja ta była dotychczas dostępna tylko dla użytkowników z licencjami Office 365/Microsoft 365 E3/E5, Microsoft 365 Business Standard i Microsoft 365Business Premium. Obecnie rozszerzono funkcję dla licencji Office 365 E1/A1, Office 365/Microsoft 365 A3/A5/F1/F3 ORAZ Microsoft 365 Business Basic.

Szablony i zatwierdzenia

Aby usprawnić przepływ pracy, nowe gotowe szablony zapewniają powtarzalną strukturę dla typowych zatwierdzeń, takich jak wypełnianie raportów wydatków lub próśb o nadgodziny. Administratorzy i właściciele zespołów mogą z nich korzystać, dostosowywać lub tworzyć nowe szablony, z których mogą korzystać ich organizacje i zespoły. Teraz masz możliwość użycia ustrukturyzowanego formularza, aby wprowadzić wszystkie niezbędne informacje i wyeliminować brakujące dane. Tym samym przyspieszysz proces zatwierdzenia.

Dostęp do plików offline w systemie Android

Aplikacja mobilna Teams w systemie Android umożliwia teraz dostęp do plików nawet w trybie offline lub złych warunkach sieciowych. Po prostu wybierz pliki, do których potrzebujesz dostępu , a usługa Teams zachowa pobraną wersję do użycia w Twojej aplikacji mobilnej. Wszystkie pliki, które są dostępne w trybie offline możesz znaleźć z sekcji „Pliki”. Już wcześniej funkcja ta została udostępniona dla użytkowników Microsoft Teams w systemie iOS.

Twórz zadania w Microsoft Teams

Teraz możesz szybko tworzyć zadania bezpośrednio z dowolnego czatu lub konwersacji w kanale Teams bez konieczności przełączania aplikacji lub okien. Aby utworzyć zadanie, kliknij wielokropek na wyskakującym menu, a następnie wybierz opcję „Więcej akcji” -> „Utwórz zadanie”. Zadania utworzone z wiadomości Teams pojawiają się w aplikacji Tasks for Teams.

thumbnail image 14 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | June 2021

Bogate podglądy stron SharePoint oraz artykułów

Kiedy wklejasz artyków z SharePointa lub link do strony na czacie Microsoft Teams, jest on automatycznie konwertowany do sformatowanej karty graficznej wraz z wyróżnieniem tytułu strony, obrazu miniatury, autora oraz daty publikacji.

thumbnail image 15 captioned The example “Microsoft Viva – learn the pitch and demos (level 200” SharePoint page URL, after pasting it to the bottom of this chat, renders a preview of the page graphic, title, author and publish date.

Ocena ryzyka aplikacji

Administratorzy zespołów mogą teraz wyświetlać szczegóły zabezpieczeń, zgodności i prywatności danych dla aplikacji pochodzących z usługi Microsoft Cloud App Security. Pomaga to zaoszczędzić czas na przeglądanie zabezpieczeń i umożliwić skupienie się na wyborze specyfikacji zabezpieczeń, co skutkuje wyższą jakością aplikacji.

 

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-june-2021/ba-p/2497729