Microsoft Teams - podsumowanie nowości | Kwiecień 2022
W kwietniowym wydaniu naszego cyklu „Co nowego w Teams?” przedstawiamy wiele nowych funkcji i udogodnień wprowadzonych przez Microsoft w ubiegłym miesiącu. Wśród nich są m.in. anonimowe dołączanie do spotkań w chmurze, automatyczne wykrycie muzyki oraz nowy zestaw emoji!
Co nowego?
Anonimowe dołączanie do spotkania w chmurze
Dołącz do spotkań w innych chmurach anonimowo z aplikacji komputerowej Teams. Wcześniej, jeśli chciałeś dołączyć do spotkania hostowanego w chmurze innej niż Twoja, kierowano Cię do korzystania ze środowiska internetowego usługi Teams. Teraz użytkownicy mogą dołączać do spotkań w chmurach ze swojego komputera, zapewniając sobie lepsze wrażenia podczas spotkań. Ta funkcja wykorzystuje istniejące ustawienia „Zezwalaj anonimowym użytkownikom na dołączanie do spotkań”. Jeśli masz już skonfigurowane te ustawienia, nie są wymagane żadne dodatkowe zmiany.
Ulepszenia powiadomień na spotkaniach na iOS
Microsoft dodał „szufladę" powiadomień, którą zobaczysz u góry ekranu dla wiadomości systemowych podczas spotkania. Dzięki temu użytkownicy możesz przeglądać, zwijać i usuwać wszystkie powiadomienia za pomocą jednego dotknięcia przyciskiem „Wyczyść wszystko”. Pomaga to zmniejszyć rozpraszający bałagan na urządzeniu mobilnym podczas spotkania.
Udostępniaj dźwięk systemowy ze spotkań w sieci
Użytkownicy sieci Web mogą teraz dołączać dźwięk podczas udostępniania pulpitu lub okna podczas spotkania aplikacji Teams. Jest to przydatne podczas udostępniania wideo z lektorem i muzyką. Funkcja ta pozwala wszystkim oglądać jednocześnie - bez echa i problemów z synchronizacją. To ustawienie znajdziesz w „ustawieniach udostępniania treści”.
Tryb prezentera: elementy sterujące do przenoszenia i zmiany rozmiaru wideo prezentera
Wprowadzono nowe ulepszenie funkcji trybu prezentera. Teraz prezenter może wybrać, czy chce pokazać się po lewej, czy po prawej stronie treści i zmienić rozmiar swojego kanału wideo, automatycznie dostosowując rozmiar treści. Można to zastosować do wszystkich trybów udostępniania pulpitu lub okna, w tym wyróżniającego, „side-by-side” i „reporter”.
Ulepszona obsługa spotkań w przeglądarce Firefox
Użytkownicy przeglądarki Firefox mogą teraz korzystać z pełnej obsługi dźwięku i pulpitu oraz współdzielenia ekranu w oknach podczas spotkań Teams.
Wykryj muzykę automatycznie
Poprzednio wydane tłumienie szumów oparte na ML jest teraz domyślnie włączone dla większości użytkowników. Tłumienie szumów oparte na ML traktuje każdy sygnał, który nie jest mową odebraną przez mikrofon jako szum, który należy wytłumić. Aby uniknąć tłumienia muzyki i umożliwić użytkownikom włączenie nowego trybu muzyki o wysokiej wierności, zbudowano detektor muzyki oparty na ML, który poinformuje użytkownika o obecności muzyki za pomocą powiadomienia. Daje to użytkownikowi końcowemu wybór czy muzyka jest rzeczywiście niepożądanym hałasem w tle. Ta funkcja jest obecnie dostępna tylko dla klientów EDU.
Kontakty programu Outlook dostępne w menu połączeń
Twoje kontakty programu Outlook z powiązanym numerem telefonu będą teraz dostępne w menu rozwijanym kontaktów w scenariuszach połączeń, takich jak klawiatura wybierania numerów w aplikacji lub podczas przekazywania połączenia. Ta funkcja jest dostępna dla użytkowników z przypisanym numerem telefonu w usłudze Teams.
Niestandardowy baner do połączeń alarmowych
Administratorzy mogą teraz informować swoich użytkowników o połączeniach alarmowych za pomocą dostosowywanego banera z zastrzeżeniem, który pojawi się w aplikacji. Użytkownicy będą mogli potwierdzić powiadomienie, klikając baner.
Konfiguracja ustawień przekierowania połączeń użytkownika końcowego
Administratorzy mogą teraz konfigurować ustawienia przekazywania połączeń w imieniu użytkowników w ich dzierżawie za pośrednictwem Centrum administracyjnego Teams lub modułu Teams PowerShell. Teraz, jeśli użytkownicy nieoczekiwanie wyjdą z biura, połączenia można przekierować do jednego lub większej liczby delegatów lub skonfigurować do grupowego odbierania połączeń, dzięki czemu ważne połączenia nie zostaną pominięte.
Przewidywanie tekstu dla aplikacji mobilnej Teams
Gdy tworzysz wiadomość lub odpowiadasz na wiadomość w aplikacji Teams, edytor podpowiedzi tekstowych zasugeruje odpowiednie słowo lub frazę. Oszczędza to czas i pomaga zredukować literówki.
Szablony Power Automate dodane do szablonów zespołów
Chcesz stworzyć zespół? Użyj szablonów zespołu, aby stworzyć odpowiedni zespół z predefiniowanymi kanałami i preinstalowanymi aplikacjami. Wybrane szablony zespołu dostarczone przez firmę Microsoft będą zawierać nową kartę „Power Automate”, na której można znaleźć różne szablony przepływu Power Automate obsługujące dany typ szablonu.
Nowy styl „Fluent Emoji” emotikonej i reakcji aplikacji Teams
Teams dołącza do M365 i Windows, aktualizując wszystkie emotikony i reakcje na nowy styl emotikon „Microsoft Fluent”, oferując użytkownikom ponad 1800 żywych i wyrazistych emotikon do wyboru.
Sugerowane odpowiedzi na czacie
Potrzebujesz szybkiej odpowiedzi lub rutynowej odpowiedzi na przychodzący czat? Sugerowane odpowiedzi na czacie aplikacji Teams teraz wykorzystują wspomagającą sztuczną inteligencję do tworzenia trzech krótkich, autentycznych odpowiedzi na podstawie kontekstu poprzedniej wiadomości. Zamiast wpisywać odpowiedź, po prostu kliknij jedną odpowiedź, która najbardziej pasuje do Twojej rozmowy.
Filtr czatu dla czatów bez spotkań
Szybko znajduj wiadomości i konwersacje na czacie, których najbardziej potrzebujesz w swojej aplikacji dzięki nowej funkcji filtrowania czatu. Nowy filtr znajdzie czaty prywatne lub grupowe.
Administratorzy mogą przypinać rozszerzenia wiadomości
Administratorzy mogą zarządzać kolejnością pinów rozszerzeń wiadomości w środowisku tworzenia wiadomości. Dotychczasowe zasady konfiguracji pozwalały administratorom promować aplikacje osobiste, które są wyświetlane na lewym pasku nawigacji aplikacji Teams. Dodano możliwość przypinania przez administratorów aplikacji, które pojawiają się w polu tworzenia. Aplikacje przydatne podczas tworzenia wiadomości mogą różnić się od aplikacji osobistych, dlatego wprowadzono możliwość oddzielnego ich kontrolowania.
Przepływy żądań użytkowników dla zablokowanych aplikacji
Pozwól użytkownikom odkrywać aplikacje Teams w sklepie i żądać zatwierdzenia od administratorów. Gdy aplikacje były zablokowane, użytkownicy końcowi nie byli w stanie wykryć ich na rynku Teams Client, podczas szukania narzędzi wspierających ich nowoczesne miejsce pracy. „Żądanie użytkownika” będzie działać jako wskaźnik zainteresowania użytkownika aplikacją. Użytkownik będzie miał możliwość kliknięcia „Poproś o dostęp”. Po przesłaniu żądania administrator zobaczy łączną liczbę żądań. Dzięki temu administratorzy mają jasne wskaźniki dotyczące aplikacji.