Co nowego w Microsoft Teams? 04.2021

Microsoft Teams - podsumowanie nowości | Kwiecień 2021

Witamy w comiesięcznym artykule, w którym informujemy o nowych funkcjach i innowacjach, które zostały udostępnione w usłudze Microsoft Teams. W tym artykule opisujemy najciekawsze nowości, które pojawiły się w kwietniu 2021.

Co nowego?

Pokoje typu Breakout i zmiana przydziału uczestników

Organizatorzy spotkań mogą teraz ponownie przydzielać uczestników, nawet gdy pokoje są otwarte. Wcześniej można było przypisać ponownie uczestników tylko wtedy, gdy pokoje były zamknięte. Przypisania pokoju Breakout są teraz zachowywane w wielu sesjach. Te funkcje są przydatne do efektywnego zarządzania dyskusjami.

Opcja spotkania tylko na zaproszenie

Nowe ustawienie spotkania automatycznie wysyła osoby, które nie zostały pierwotnie zaproszone przez organizatora, do poczekalni. Na przykład, jeśli osoba zaproszona przekaże zaproszenie na spotkanie koledze, gdy ta osoba spróbuje dołączyć, zostanie poproszona o zaczekanie w poczekalni, aż orgaizator wybierze opcję przyjęcia. Pomaga to zapobiec dołączeniu do spotkania osób nieproszonych.

Zaawansowane możliwości rozszerzonych opcji, inteligentnych sugestii i analiz w ankietach na spotkaniach Teams

Uczestnicy i goście mogą teraz uczestniczyć w ankietach w spotkaniach Teams na urządzeniach mobilnych. Odkryj inteligentne sugestie ankiet, aby szybko przygotować odpowiednie pytania ankietowe i przeanalizować odpowiedzi, aby podjąć szybkie działania po spotkaniu.

 

Ulepszone zasady tworzenia i wygaszania spotkań

W celu zwiększenia bezpieczeństwa i zgodności spotkań zespołów linki dołączania są wyłączone dla użytkowników, których uprawnienia do planowania zostały cofnięte. Wcześniej użytkownik mógł nadal używać swoich starych linków dołączania do spotkań. Ta aktualizacja zasad automatycznie wygasza stare linki do spotkań, więc nie można ich ponownie użyć.

Obsługa zewnętrznego prezentera podczas wydarzeń na żywo

W przypadku wydarzeń na żywo utworzonych w aplikacji Teams można zezwolić anonimowym użytkownikom, którzy nie mają konta w usłudze Microsoft (MSA) lub Azure Active Directory (AAD), na bycie prezenterem. Ułatwia to osobom spoza organizacji dostarczanie prezentacji na potrzeby wydarzeń na żywo.

Niestandardowe tła w spotkaniach Teams dla iOS

Niestandardowe tła są teraz dostępne w spotkaniach dla iOS. Możesz wybrac dostępne tło dostarczone przez firmę Microsoft lub jedno z własnych bezpośrednio z urządzenia mobilnego z systemem iOS. Teraz możesz sprawić, że spotkania wideo będą bardziej zabawne i osobiste.

Przesyłanie zawartości z urządzenia mobilnego do pokoju Microsoft Teams

W przypadku szybkich spotkań ad-hoc, które nie wymagają formalnie zaplanowanego spotkania, użytkownicy mogą wykorzystać przesyłanie w usłudze Teams do bezpośredniego łączenia się z pokojem Teams i wyświetlania zawartości z urządzenia przenośnego. Użytkownicy mogą udostępniać swój ekran i zawartość przechowywaną lokalnie na ich urządzeniu lub dostępną za pośrednictwem aplikacji Teams lub OneDrive.

Natywne powiadomienia systemu Windows 10 w aplikacji Teams

Możesz teraz wybrać styl powiadomień: wbudowane powiadomienia Teams lub natywne powiadomienia systemu Windows. Ta ostatnia opcja zapewnia szereg korzyści, takich jak poszanowanie trybu skupienia, który pozwala uniknąć rozpraszających powiadomień, gdy trzeba się skupić, oraz integracja z centrum akcji systemu Windows 10, która pomaga przeglądać powiadomienia w jednym miejscu. Jeśli masz kompilację systemu Windows 10.0.17763.288 lub nowszą, możesz wprowadzić tę zmianę w ustawieniach powiadomień aplikacji Teams.

Wizualna aktualizacja aplikacji mobilnej Microsoft Teams na Androida i iOS

Aplikacja mobilna Teams ma nowy wygląd i styl, który zapewnia nowe nagłówki, ikony i style, a także możliwość automatycznego przełączania na ciemny motyw.

Organizuj czaty w aplikacji mobilnej

W aplikacji mobilnej Teams możesz teraz przypinać czaty i filtrować listę czatów. Jest to świetne rozwiązanie, gdy chcesz szybko wrócić do ważnych rozmów! Przypięte czaty zostaną wkrótce udostępnione na Androidzie.

Biblioteka emoji i GIF-y w aplikacji mobilnej na Androida i iOS

W aplikacji mobilnej Teams dostępna jest rozszerzona biblioteka emotikonów oraz plików GIF.

Wstępnie skonfigurowana zakładka strony internetowej w szablonach zespołu

Jako administrator możesz teraz dodać wybrany przez siebie adres URL do karty witryny w szablonie zespołu. Gdy użytkownik końcowy tworzy zespół przy użyciu gotowego szablonu, będzie on zawierał określoną przez Ciebie wstępnie ustawioną witrynę internetową, co ułatwi dystrybucję znormalizowanej zawartości w całej organizacji. Użytkownicy końcowi mogą uzyskać dostęp do ważnych zasobów internetowych, takich jak witryny firmowe, często odwiedzane strony, dokumenty online, z ich zespołu przy minimalnej ręcznej konfiguracji.

Raport użycia użytkowników Teams w kliencie Teams

Raport użycia użytkowników aplikacji Teams zapewnia wgląd w działania i użycie aplikacji Teams. Możesz generować spostrzeżenia i metryki dla poszczególnych zespołów i między zespołami, aby zrozumieć swoje interakcje z innymi zespołami i w całej organizacji. Raporty są generowane z myślą o prywatności, więc tylko Ty możesz mieć własne dane.

Anonimowe raporty użycia użytkowników

Jako administrator Teams możesz anonimizować dane użytkownika, chroniąc prywatność użytkowników podczas przeglądania, pobierania, udostępniania i uzyskiwania dostępu do danych raportu użycia Teams. Po włączeniu dane osobowe, takie jak nazwa użytkownika, adresy e-mail i identyfikatory Active Directory, są anonimizowane.

Niestandardowe pakiety zasad

Niestandardowe pakiety zasad umożliwiają administratorom aplikacji Teams konfigurowanie własnego zestawu pakietów zasad dostosowanych do użytkowników o podobnych rolach w organizacji. Została dodana możliwość przypisywania pakietów zasad do grupy, dzięki czemu można przypisać wiele polityk do grupy użytkowników.

Rozszerzone możliwości publikowania zadań

Publikowanie zadań zostało ulepszone, dzięki czemu zespoły operacyjne i korporacyjne mogą lepiej zarządzać dystrybucją zadań do pracowników pierwszej linii i planować je. Jako członek zespołu możesz teraz wyświetlać osobne sekcje Wersje robocze, Opublikowane i Niepublikowane, aby łatwo sprawdzić, które listy zadań są na jakim etapie ich cyklu życia. Ułatwione zostało również szybkie sprawdzenie udostępnianych zadań dzięki zaktualizowanemu podsumowaniu, które wyświetla liczbę zadań i liczbę zespołów adresatów, dzięki czemu możesz łatwo potwierdzić, że wszystko wygląda dobrze przed wysłaniem

Urządzenia - wybrane przykłady

Microsoft Teams Rooms w aktualizacjach Androida

Obsługa konsoli do spotkań - uczestnicy spotkania mogą teraz sterować dotykową konsolą sterującą w taki sam sposób, jak na urządzeniach z systemem Windows, używając klawiszy kierunkowych do nawigacji. Konsola dotykowa zawiera funkcje kalendarza do przeglądania bieżących i nadchodzących spotkań, możliwość przeglądania uczestników lub dodawania kolejnych, a także oferuje najczęściej spotykane funkcje spotkań i połączeń. Obecnie dostępne z urządzeniami Poly TC8 i Yealink CTP18.

 

Certyfikowane akcesoria Microsoft and Surface dla Teams

Pierwsza linia urządzeń Microsoft and Surface certyfikowanych dla aplikacji Teams obejmuje nowoczesne zestawy słuchawkowe USB i bezprzewodowe firmy Microsoft, zapewniające zarówno przewodową, jak i bezprzewodową opcję zestawów słuchawkowych, dzięki którym użytkownik ma kontrolę nad połączeniami w usłudze Teams. Dodatkowo pojawiło się pierwsze urządzenie audio Surface certyfikowane dla Teams. Ten wysokiej jakości zestaw słuchawkowy ma dedykowany przycisk Teams i zaawansowany system mikrofonów, aby zapewnić doskonałą wyrazistość głosu podczas spotkań.

Dla użytkowników, którzy wolą, aby dźwięk był wzmacniany przez zestaw głośnomówiący, nowy głośnik Microsoft Modern USB-C przechwytuje i zapewnia dźwięk w taki sposób, aby użytkownicy byli wyraźnie słyszani podczas rozmów i spotkań. Wygodny przycisk Teams wyświetla interfejs, a prosty przewód USB-C zapewnia łączność użytkownikom przez cały dzień.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-april-2021/ba-p/2305291