Aplikacje Enterprise Systeo365 – zaawansowana technologia w Twojej firmie

Jeszcze do niedawna powszechne było przekonanie, że rozwiązania zbudowane w Low-Code to nie aplikacje tylko bardziej złożone kombinacje gotowych komponentów.

Większości LOW-CODE kojarzył się z prostym narzędziem, za pomocą którego możemy zbudować prosty obieg dokumentów czy rozwiązanie dla mniej skomplikowanych procesów w firmie.

Ale to już przeszłość. Najwięksi gracze w branży IT już jakiś czas temu dostrzegli, że LOW-CODE to ogromny potencjał i zaczęli znacznie poszerzać możliwości tworzenia narzędzi i aplikacji. Wystarczy spojrzeć na Microsoft i Power Platform żeby zauważyć, że  nastąpił ogromny progres względem tego co platforma oferowała kilka lat temu. Oczywiście mówienie, że są to w pełni uniwersalne systemy, za pomocą których zbudujesz dowolne rozwiązanie jest przesadą w drugą stronę, ale mimo wszystko potencjał jest ogromny, a granice tego co wydawało się niemożliwe są przesuwane coraz dalej.

Obecnie za pomocą Power Platform dla Microsoft Office 365 można zbudować naprawdę ciekawe rozwiązania wspierające komunikację i wymianę informacji w organizacji. Na rynku jest sporo przykładów takich narzędzi i mogą one spokojnie konkurować z aplikacjami wytworzonymi w tradycyjny sposób. Jednak czy można zbudować naprawdę zaawansowane rozwiązania wykorzystując relacyjność bazodanową lub integracje z innymi aplikacjami? My w Systeo wiemy, że można i zaraz przedstawimy dlaczego tak uważamy.

Na warsztat weźmiemy aplikację wspierającą obieg dokumentów finansowych w przedsiębiorstwie. Nasze rozwiązanie, a jest to autorska aplikacja firmy Systeo, obejmuje cały proces. Zbudowaliśmy narzędzie, które może pracować na dużej ilości danych, jest relacyjne, posiada zaawansowany moduł ustawień i uprawnień jak również dynamiczny poziom akceptacji. Dodatkowo narzędzie wspiera komunikację z zewnętrznymi kontrahentami, do których możemy wysłać zapytania ofertowe lub zamówienie. Dane do aplikacji mogą być importowane z systemu OCR lub plików XML. Informacje po przetworzeniu możemy eksportować za pomocą plików lub bezpośrednio do bazy danych zewnętrznych systemów finansowo-księgowych. Dodatkowo aplikacja komunikuje się z serwisem GUS i może pobierać dane kontrahentów czy NBP celem pobrania aktualnych kursów walut. To wszystko w LOW-CODE na bazie Power Platform firmy Microsoft.

Tym razem opis dotyczy jednej z naszych aplikacji opartych bezpośrednio o dane utrzymywane w wewnętrznej bazie danych Microsoft 365, czyli w Dataverse. Zbudowaliśmy narzędzie, które niczym nie ustępuje aplikacjom zbudowanym w tradycyjny sposób i wykonują podobne założenia. Co ważne przewaga rozwiązania LOW-CODE jest oczywista. Po pierwsze aplikacja Obieg Dokumentów Finansowych Systeo w LOW-CODE na bazie DataVerse została zbudowana dużo szybciej niż w tradycyjny sposób. Po drugie mimo kilku zmian i założeń klienta podczas jej tworzenia udało nam się zbudować funkcjonalny produkt. Po trzecie sama aplikacja jest bezpiecznie ulokowana w środowisku Microsoft 365 zamawiającego co nie wymaga budowy dodatkowych systemów zabezpieczeń tylko dla samej aplikacji.

 

Czy zatem aplikacje oparte o Dataverse są lepsze od tych opartych na danych w listach SharePoint? Nie można tego porównywać jeden do jednego. Jedne i drugie rozwiązania są dobre. Chodzi bardziej o przeznaczenie tych narzędzi. Wszystkie nasze rozwiązania są technologicznie przygotowane do funkcji jakie mają spełniać. Jeśli mówimy o wszelkiego rodzaju wnioskach, wsparciu komunikacji, rezerwacji zasobów to oczywiście, że odpowiednio zbudowana, podkreślam odpowiednio zbudowana aplikacja na SharePoint jest bardzo dobrym i wystarczającym narzędziem. Jeśli jednak mówimy o rozwiązaniu, które zaczyna się upodobniać do mini narzędzi klasy ERP to powinniśmy się skusić jednak na bardziej wydajne źródło danych np. Dataverse.

W naszej ofercie mamy takie i takie rozwiązania więc to potrzeby Twojej organizacji będą określały i decydowały, które z tych narzędzi zostanie wybrane. My już dawno wyzbyliśmy kompleksów się, że tworzymy aplikacje LOW-CODE i z czystym sumieniem możemy polecić nasze rozwiązania jako godną alternatywę do klasycznych aplikacji.