Co nowego w Microsoft Teams? 01 2024

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Styczeń 2024

W dzisiejszym artykule „Co nowego w Microsoft Teams” przedstawiamy nowe funkcje i ulepszenia aplikacji Teams ze stycznia 2024 r.

Przesyłaj dalej wiadomości czatu
Przekazywanie czatu ułatwia wykonywanie pracy przy mniejszej liczbie kliknięć. Możesz udostępnić wiadomość innemu współpracownikowi, klikając ją prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję "prześlij dalej" lub klikając "..." na wiadomości, a następnie "prześlij dalej". Możesz także dodać dodatkowy kontekst do wiadomości, aby zapewnić odbiorcy większą przejrzystość. Wiadomości mogą być przekazywane do czatów 1:1 i czatów grupowych.

Mesh w usłudze Microsoft Teams
Aby wspierać pracę hybrydową i organizacje rozproszone geograficznie, stworzono Microsoft Mesh i zintegrowano go bezpośrednio z Teams. Mesh w aplikacji Teams przekształca spotkanie w aplikacji Teams w wciągające doświadczenie 3D przy użyciu technologii nowej generacji, która sprawia, że połączenia wirtualne bardziej przypominają rozmowy twarzą w twarz.

Rozpoczęcie pracy jest łatwe. Z menu Widok na spotkaniu aplikacji Teams wybierz opcję przestrzeni immersyjnej (3D) i wejdź do wstępnie utworzonej przestrzeni immersyjnej, w której możesz łączyć się i współpracować z innymi osobami w 3D oraz z osobami uczestniczącymi w standardowym środowisku spotkań 2D. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się używać Mesh w aplikacji Teams do spotkań towarzyskich w zespole, sesji burzy mózgów czy dyskusji przy okrągłym stole, możesz korzystać z tych samych funkcji aplikacji Teams, które lubisz, z poziomu przestrzeni 3D, takich jak dostęp do udostępnionej zawartości w celu współpracy, komunikowanie się z aplikacją Teams czat i wyrażanie siebie za pomocą reakcji na żywo.

Mesh w aplikacji Teams ulepsza Twoje ulubione funkcje aplikacji Teams, sprawiając, że czujesz się, jakbyś fizycznie przebywał z innymi. Przebywanie w tym samym środowisku 3D stwarza silne poczucie wspólnoty lub współobecności. Ta współobecność może zapoczątkować spontaniczne chwile dialogu i wzmocnić więź wspólnego doświadczenia. Wskazówki wizualne i dźwiękowe zapewniają poczucie zanurzenia, które pomaga utrzymać Cię w chwili i wyeliminować zewnętrzne czynniki rozpraszające. Przestrzenne audio i strefy audio umożliwiają prowadzenie wielokrotnych jednoczesnych rozmów i efektywną komunikację w podgrupach bez wzajemnego porozumiewania się – zupełnie jak w świecie fizycznym. Aplikacja Mesh w aplikacji Teams jest dostępna z podstawowymi licencjami aplikacji Teams. Organizacje mogą także organizować większe wydarzenia dzięki niestandardowym, wciągającym środowiskom dostosowanym do ich potrzeb za pomocą usługi Microsoft Mesh, dostępnej za pośrednictwem usługi Teams Premium.

Inteligentne podsumowanie do licencji Copilot dla Microsoft 365
Jeśli posiadasz licencję Copilot dla Microsoft 365, możesz teraz korzystać z inteligentnego podsumowania dla Teams. Użyj inteligentnego podsumowania po spotkaniach, aby uzyskać podsumowanie spotkania. To podsumowanie zawiera spersonalizowane znaczniki osi czasu, które umożliwiają łatwe przeglądanie nagrań według momentu dołączenia lub opuszczenia spotkania, udostępnienia ekranu i wymienienia imienia i nazwiska. Możesz także przeglądać nagrania według prelegentów, rozdziałów i tematów, a także uzyskać dostęp do generowanych przez sztuczną inteligencję notatek ze spotkań, zadań i przejść do wzmianek o nazwiskach w transkrypcji.

Udekoruj swoje tło
Spraw, by spotkania były bardziej zabawne i osobiste dzięki funkcji Udekoruj swoje tło. Uczestnicy spotkań mogą teraz używać generatywnych efektów tła w aplikacji Teams, aby pokazać się z jak najlepszej strony - nawet jeśli przestrzeń, w której pracują, nie jest najlepsza. Dzięki funkcji Udekoruj swoje tło uczestnicy spotkań mogą wykorzystać moc sztucznej inteligencji do wygenerowania tła, które udekoruje i ulepszy ich rzeczywiste pomieszczenie, na przykład poprzez uprzątnięcie bałaganu lub dodanie roślin na ścianie. Ta funkcja jest dostępna dla użytkowników z licencją Teams Premium.


Obsługa linków specyficznych dla osób w notatkach Collaborative
Wraz z wprowadzeniem notatek Collaborative sprawiamy, że spotkania stają się bardziej efektywne i bezpieczne dzięki wykorzystaniu nowego typu linków tworzonych przez notatki Collaborative. Nowy komponent Collaborative notes będzie domyślnie generował link People specific link (PSL). Ten typ łącza oferuje bardziej kontrolowany dostęp niż łącze specyficzne dla firmy (CSL) i jest zgodny z najemcami, którzy mają ustawione zasady udostępniania plików jako określone osoby. Dzierżawcy, którzy wcześniej mieli wyłączone notatki współpracy z powodu braku obsługi PSL, mogą teraz włączyć i korzystać z tej funkcji.

Automatyczne wyświetlanie do 9 filmów (3x3) na spotkaniach Teams w Chrome i Edge
Dzięki tej aktualizacji będziesz teraz mógł domyślnie wyświetlać na ekranie maksymalnie 9 filmów (3x3) w przeglądarce Chrome i Edge bez wyraźnego działania. Wcześniej spotkania w aplikacji Microsoft Teams domyślnie obsługiwały maksymalnie 4 filmy (2x2) na ekranie w przeglądarkach internetowych.

Uproszczone sterowanie dźwiękiem i wideo
Wyskakujące okienka audio i wideo w spotkaniach zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić i usprawnić zarządzanie ustawieniami audio i wideo podczas spotkań w aplikacji Teams. Teraz, gdy chcesz wybrać kamerę lub mikrofon, możesz wybrać odpowiednie urządzenie bezpośrednio z wysuwanych menu. Możesz także dostosować głośność, dźwięk przestrzenny i elementy sterujące tłumieniem szumów z wysuwanego menu audio. Jeśli nie wybrałeś tła na ekranie przed dołączeniem, możesz łatwo zmienić tło bezpośrednio z wysuwanej kamery. Udostępniliśmy również awatary z wysuwanej kamery, dzięki czemu można używać awatarów podczas spotkań. Możesz także dostosować jasność i miękką ostrość z poziomu wysuwanej kamery.

Przypisywanie pracowników i ustawianie czasu trwania wirtualnych spotkań na żądanie
Administratorzy planowania i pracownicy zarządzający spotkaniami na żądanie mogą przypisać określonych pracowników i ustawić czas trwania spotkania do obsługi usług na żądanie. Zapewnia to, że gdy wymagane jest spotkanie na żądanie, wyznaczony pracownik jest przypisany do spotkania, a czas trwania spotkania zostanie określony. Wyznaczony pracownik otrzymuje również powiadomienie o konieczności stawienia się na spotkanie na żądanie. Ta funkcja jest dostępna dla użytkowników z licencją Teams Premium.

Teams Rooms and Devices
Znajdź urządzenia z certyfikatem Teams do wszystkich typów przestrzeni i zastosowań na stronie aka.ms/teamsdevices.

Nowo certyfikowany dla Teams AVer VB350
Z hybrydowym 18-krotnym zoomem dla średnich i dużych pomieszczeń Dzięki opływowej konstrukcji, dwóm obiektywom 4K, płynnemu przełączaniu obiektywów, ulepszonej technologii audio i prostej konfiguracji, VB350 jest najlepszym rozwiązaniem typu "wszystko w jednym" do spotkań wideo na wyższym poziomie. Podnieś poziom dźwięku i obrazu premium, korzystając z tego potężnego nowego baru wideo w średnich i dużych salach konferencyjnych.

Pakiet AudioCodes RXV200-B20 jest teraz certyfikowany dla aplikacji Teams
Zestaw RXV200 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu optymalnych hybrydowych wrażeń podczas spotkań w pomieszczeniach skupionych i obejmuje inteligentny koncentrator A/V RXV200, dotykowy kontroler pokojowy RX-PAD, kamerę RXVCam50 i głośnik RX15. RXV200 to urządzenie z systemem Android Microsoft Teams Rooms, które koordynuje wiele urządzeń peryferyjnych audio i wideo, aby zapewnić optymalne wrażenia podczas spotkań hybrydowych wszystkim uczestnikom, niezależnie od ich lokalizacji. Modułowa konstrukcja RXV200 umożliwia udostępnianie treści, umożliwiając uczestnikom podłączenie urządzeń osobistych za pomocą kabla HDMI, a także podwójnych ekranów i szeroką gamę funkcji AI.

AudioCodes RXVCam10-CC
Kamera treści AudioCodes RXVCam10-CC jest teraz certyfikowana dla Teams. RXVCam10-CC umożliwia łatwe udostępnianie zawartości tablicy pomiędzy fizycznie obecnymi i zdalnymi uczestnikami spotkania. W połączeniu z możliwościami ulepszania treści Microsoft Teams AI, RXVCam10-CC upraszcza współpracę zespołową i burzę mózgów podczas spotkań hybrydowych. Wykorzystując Microsoft Teams AI, kamera RXVCam10-CC oferuje inteligentne wykrywanie tablicy i automatycznie dostosowuje kadr, aby objąć całą tablicę. Oferuje również dodatkowe ulepszenia treści, takie jak wyostrzanie obrazu, regulacja kontrastu i nakładanie przezroczystego widoku prezentera. Kamera RXVCam10-CC została zaprojektowana z myślą o trwałości i jest łatwa do zainstalowania w każdej sali konferencyjnej dzięki regulowanemu uchwytowi do tablicy.

Zarządzanie przestrzeniami spotkań BYOD (Bring your own device) za pomocą Teams Rooms Pro Management
Możliwość przeglądania pomieszczeń BYOD (przynieś własne urządzenie) w portalu Pro Management zapewnia administratorom IT kompleksowy przegląd wykorzystania i aktywności ich pomieszczeń BYOD. Dzięki temu nowemu dodatkowi administratorzy IT zyskają cenny wgląd w sposób wykorzystania tych przestrzeni, umożliwiając im podejmowanie decyzji opartych na danych.

Nowy tryb wyświetlania współdzielonego dla sal konferencyjnych BYOD
Nowy tryb współdzielonego wyświetlania zapewnia możliwość rozszerzenia spotkania Teams za pomocą wysuwanej i tylko do wyświetlania wersji sceny na ekranie telewizora w salach konferencyjnych BYOD. Ten tryb zapewnia, że zawartość spotkania jest rozszerzona na przód sali, aby inni mogli ją zobaczyć i zapewnia spokój ducha, że pulpit jest przeznaczony wyłącznie do przeglądania, minimalizując osobiste informacje, które mogą zobaczyć inni w pokoju.

Aktualizacje mobilnego interfejsu użytkownika
Lepszy dostęp do funkcji połączeń dzięki nowemu i ulepszonemu interfejsowi użytkownika podczas połączeń.

Status spotkania na żywo dla telefonu komórkowego
Na urządzeniach mobilnych kalendarz aplikacji Teams pokazuje status spotkania na żywo ze zdjęciami osób biorących udział w rozmowie, czy spotkanie jest nagrywane i jak długo trwało.

Odtwarzaj pocztę głosową chronioną przez platformę Azure w aplikacji mobilnej Teams
Możesz teraz użyć linku, aby uzyskać dostęp do poczty głosowej chronionej przez platformę Azure z poziomu aplikacji Teams. Zobaczysz powiadomienie o poczcie głosowej w aplikacji Teams i możesz kliknąć załączony link, aby otworzyć pocztę głosową w przeglądarce internetowej.


Aplikacje - przykłady

Calm
Calm dla Microsoft Teams integruje aplikację nr 1 do medytacji, snu i relaksu z codzienną pracą. Zawartość Calm dotycząca uważności pomaga poczuć się bardziej zrelaksowanym, produktywnym i połączonym, umożliwiając udział w ponad 3000 sesjach Calm w interfejsie Teams. Możesz uzyskać dostęp do sesji uważności dla siebie lub z innymi osobami na czacie i spotkaniach, otrzymywać spersonalizowane rekomendacje, ustawiać przypomnienia o przerwach na zdrowie psychiczne i nie tylko, które pomogą Ci zresetować, zmniejszyć stres i zbudować odporność.


Planowanie dla nauczycieli
Planowanie dla nauczycieli zapewnia użytkownikom narzędzia usprawniające proces planowania w aplikacji Microsoft Teams, dzięki czemu mogą spędzać więcej czasu na nauczaniu. To elastyczne narzędzie do planowania umożliwia nauczycielom organizowanie zasobów zajęć i zarządzanie nimi, w tym planami lekcji, zadaniami, plikami, filmami i linkami. Studenci mogą również korzystać z wszechstronnej wizualnej osi czasu i treści programu Planning, które są łatwiej dostępne dzięki czytnikowi immersyjnemu firmy Microsoft.

Skonfiguruj okno konserwacji dla urządzeń Teams
W centrum administracyjnym Teams administratorzy mogą konfigurować okna czasowe konserwacji urządzeń Teams. Te okna czasowe będą wykorzystywane do wykonywania wszelkich zadań związanych z konserwacją urządzenia, takich jak automatyczne aktualizacje.

Wydłużony okres przechowywania danych telemetrycznych w czasie rzeczywistym do 7 dni
Administratorzy w centrum administracyjnym usługi Teams mogą skuteczniej rozwiązywać problemy związane z jakością spotkań dzięki telemetrii w czasie rzeczywistym, która jest dostępna przez dłuższy czas (do 7 dni po zakończeniu spotkania). Pomaga to administratorom w znajdowaniu i rozwiązywaniu problemów z jakością dzięki szczegółowej telemetrii po spotkaniu przez okres do 7 dni. Ta funkcja jest dostępna z licencją Teams Premium.

Raport aktywności domeny zewnętrznej w centrum administracyjnym Teams
Administratorzy zespołów mogą sprawdzić, z którymi domenami zarządzanymi wchodzą w interakcję ich użytkownicy, korzystając z raportu aktywności w domenach zewnętrznych. W raporcie zostanie wyświetlona lista domen, z którymi dzierżawca komunikował się za pośrednictwem komunikacji zarządzanej, oraz liczba użytkowników wewnętrznych biorących udział w tej komunikacji. Ten raport jest dostępny dla osób z włączoną otwartą federacją i tych z jawnymi listami dozwolonych.
 

Obsługa znaków wodnych przy odtwarzaniu nagrań
Spotkania ze znakiem wodnym mogą teraz mieć włączone nagrywanie. Znak wodny z identyfikatorem e-mail pojawi się podczas odtwarzania nagranego spotkania. Po zakończeniu spotkania użytkownicy mogą wyświetlać nagraną zawartość ze znakiem wodnym na platformach internetowych i mobilnych. Ta funkcja wymaga licencji Teams Premium.

Nowa opcja spotkania i zasady spotkania: „Wyłącz kopiowanie lub przekazywanie czatu spotkania”
Nowa opcja spotkania o nazwie „Wyłącz kopiowanie lub przesyłanie dalej czatu spotkania” pozwala organizatorowi spotkania wyłączyć możliwość kopiowania i udostępniania uczestnikom wiadomości czatu spotkania, aby zapobiec wyciekowi danych. Po włączeniu tego ograniczenia uczestnicy spotkania nie będą mogli kopiować wiadomości czatu przy użyciu opcji menu lub skrótu klawiaturowego, przesyłać dalej wiadomości ani udostępniać wiadomości w programie Outlook. Administratorzy mogą kontrolować, czy organizator może korzystać z tej funkcji na stronie opcji spotkania, korzystając z ustawienia zasad spotkania w centrum administracyjnym aplikacji Teams. Administratorzy mogą także wybrać domyślną wartość tej opcji spotkania w tworzonych przez siebie szablonach spotkań. Ta funkcja wymaga licencji Teams Premium.

Walkie-Talkie: automatycznie słuchaj wielu kanałów
Pracownicy pierwszej linii korzystający z Walkie Talkie w aplikacji Teams mogą teraz automatycznie słuchać wiadomości przychodzących z dowolnego przypiętego ulubionego kanału w aplikacji Teams (do 5 ulubionych kanałów). Ta nowa funkcja ułatwia utrzymywanie kontaktu i łatwe inicjowanie transmisji typu Push-to-Talk (PTT) na wielu kanałach bez konieczności ręcznego przełączania kanałów.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-january-2024/ba-p/4043960