Co nowego w Microsoft Teams? 07 2023

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Lipiec 2023 | Microsoft Inspire 2023

Witamy w wydaniu Co nowego w usłudze Teams z lipca 2023 r.! Wydanie z tego miesiąca uwzględnia także ogłoszenia z konferencji Microsoft Inspire, oprócz typowych funkcji z cyklu 'Co nowego'.

Ogłoszenia Teams na Microsoft Inspire 2023

Microsoft 365 Copilot w Microsoft Teams Phone (program wczesnego dostępu)
W ramach kolejnej fali generatywnej sztucznej inteligencji dla zespołów włączone zostały zaawansowane możliwości sztucznej inteligencji do nieplanowanych połączeń w usłudze Teams. Copilot w Teams Phone może szybko generować podsumowania połączeń, przechwytywać elementy akcji i pozwala użytkownikom zadawać pytania dotyczące konwersacji, na które Copilot może odpowiedzieć. Automatyzując zadania, które mogą rozpraszać uwagę, Copilot pomaga użytkownikom zachować koncentrację i zaangażowanie podczas rozmowy. Copilot w Teams Phone będzie działać zarówno w przypadku połączeń VoIP, jak i PSTN i jest teraz dostępny dla klientów uczestniczących w programie Microsoft 365 Copilot Early Access.

Microsoft 365 Copilot na czacie Microsoft Teams (program wczesnego dostępu)
Dzięki Copilot na czacie w usłudze Teams możesz szybko zsyntetyzować kluczowe informacje z wątków czatu — umożliwiając zadawanie konkretnych pytań (lub skorzystanie z jednego z sugerowanych monitów), aby pomóc w nadrobieniu dotychczasowej rozmowy, uporządkowaniu kluczowych punktów dyskusji i podsumowaniu istotne dla Ciebie informacje. Copilot zmniejsza wysiłek związany z zarządzaniem różnymi czatami i pomaga spędzać więcej czasu na rzeczach, które są ważne, bez przerywania przepływu pracy.

Wspólne notatki w spotkaniach Microsoft Teams (publiczna wersja zapoznawcza)
Spotkania online są bardziej efektywne dzięki wspólnym notatkom. Wkrótce uczestnicy spotkania mogą współtworzyć i współpracować w czasie rzeczywistym nad agendą spotkania, notatkami i zadaniami uzupełniającymi. Te funkcje są teraz zintegrowane w aplikacjach Teams, Loop, Planner, To Do, Office.com i OneDrive dla Firm. Wspólne notatki są elementem Loop i zawsze pozostają zsynchronizowane, niezależnie od tego, w ilu miejscach się znajdują, i można je łatwo kopiować i udostępniać na czatach, czatach grupowych, e-mailach i innych dokumentach. Podobnie, gdy uczestnikom zostanie przydzielone zadanie na spotkaniu, wysyłane jest powiadomienie e-mail, a zadanie jest automatycznie synchronizowane z To Do i Plannerem. Uzyskaj dostęp do wspólnych notatek w zakładce „Szczegóły” zaproszenia w kalendarzu, przycisku „Notatki” podczas spotkania oraz w zakładce „Podsumowanie” po spotkaniu.

Współdzielone połączenie
Microsoft nieustannie pomaga działom IT uprościć zarządzanie wdrożeniami aplikacji Teams Phone i obniżyć koszty. Połączenia współdzielone umożliwiają administratorom umożliwienie grupom użytkowników nawiązywania i odbierania połączeń PSTN przy użyciu wspólnego numeru telefonu i planu taryfowego. Dzięki wspólnym połączeniom jeden numer telefonu i plan taryfowy mogą być współużytkowane przez zespół użytkowników z licencją na Teams Phone, albo przez E5, albo Teams Phone Standard. Niezależnie od tego, czy obsługuje 10 osób w małym biurze, czy 10 000 użytkowników w przedsiębiorstwie, administratorzy mogą łatwo włączyć współdzielone połączenia w centrum administracyjnym Teams, tworząc niestandardowe zasady współdzielonych połączeń, przypisując zasób i numer telefonu do niestandardowych zasad, a następnie przypisując użytkowników do ta polityka. Połączenia współdzielone będą dostępne w dalszej części kwartału.

Szybciej znajduj swoje treści podczas wyszukiwania na określonym czacie lub kanale
Przeszukiwanie wielu postów i rozmów na czacie i kanałach w celu znalezienia potrzebnych treści może być czasochłonne. Ulepszone wyszukiwanie umożliwia szybkie znajdowanie treści. Użyj skrótu klawiaturowego CTRL+F (lub Command + F na Macu), aby wyświetlić okno wyszukiwania „Znajdź na czacie” lub „Znajdź na kanale”, wpisz słowo kluczowe w oknie wyszukiwania, a wyniki dotyczące określonego czatu lub kanału zostaną być wyświetlane po prawej stronie ekranu. Wybranie wyniku wyszukiwania odpowiadającego Twoim potrzebom przeniesie Cię do tej wiadomości, zyskując szerszy kontekst. Będzie to ogólnie dostępne do końca roku.

Czat osadzony w przeglądarce Microsoft Edge
Podczas otwierania łącza do strony sieci Web z czatu w usłudze Teams przy użyciu przeglądarki Microsoft Edge okno czatu przeniesie Cię do przeglądarki Edge, dzięki czemu możesz przeglądać zawartość i rozmawiać na czacie obok siebie oraz kontynuować konwersację. Możesz uzyskać dostęp do ostatnich czatów i rozpocząć nowe czaty bezpośrednio z wbudowanego okienka czatu na pasku bocznym Edge, eliminując potrzebę przełączania się między aplikacjami. Ta funkcja będzie ogólnie dostępna jeszcze w tym roku.

Przystępne cenowo Teams Rooms na urządzeniach z systemem Windows od MAXHUB
Nowy partner sprzętowy dołączy do ekosystemu Teams Rooms. W nadchodzących miesiącach MAXHUB będzie oferować niedrogie Teams Rooms na komputerze i konsoli z systemem Windows, idealne do modernizacji przestrzeni BYOD o dużym wpływie ('bring your own device'). MAXHUB wprowadzi również na rynek konkurencyjne cenowo pełne zestawy do Teams Rooms w systemie Windows, idealne dla przestrzeni, które nie są jeszcze wyposażone w scentralizowany dźwięk i wideo.

Utwórz do 1000 kanałów na zespół
Kanały umożliwiają grupom roboczym różnej wielkości współpracę w dedykowanym obszarze roboczym w celu organizowania informacji na podstawie tematu lub inicjatywy, łączenia grup ludzi w celu tworzenia pomysłów, współtworzenia dokumentów, prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym i wykonywania pracy. Teraz będziesz mógł stworzyć do 1000 kanałów w zespole. Skalowalność kanałów eliminuje potrzebę ponownego tworzenia wielu zespołów zajmujących się tym samym tematem i zamiast tego zwiększania liczby kanałów w jednej centralnej przestrzeni współpracy. Będzie to ogólnie dostępne w sierpniu.

Prośby o współpracę z zewnętrznymi kanałami współdzielonymi
Dzięki udostępnionym kanałom możesz stworzyć bezpieczną przestrzeń roboczą i zapraszać osoby z innych firm do bezproblemowej współpracy poza granicami Twojej organizacji. Organizacje, które chcą współpracować z zespołami zewnętrznymi, będą miały teraz możliwość zdefiniowania własnego procesu przesyłania w ramach współpracy krzyżowej. Teraz członkowie kanału, którzy nie mogą zaprosić zewnętrznego użytkownika do udostępnionego kanału, będą mogli przejść do zdefiniowanej w swojej organizacji strony docelowej wprowadzania, aby przesłać prośbę i nawiązać współpracę między organizacjami. Będzie to ogólnie dostępne w sierpniu.

 

Ogłoszenia Teams Premium na Microsoft Inspire 2023

Zaawansowane webinaria — dostosowywanie wiadomości e-mail
Organizatorzy mogą edytować i dostosowywać komunikaty dotyczące webinarów, w tym potwierdzenie rejestracji, anulowanie, wiadomość e-mail z przypomnieniem, listę uczestników oczekujących i nie tylko. Możesz edytować nazwę nadawcy, wiersz tematu, dodać dostosowany baner i logo oraz zaktualizować treść wiadomości e-mail. W przypadku wiadomości e-mail z przypomnieniem możesz również dostosować czas wysłania wiadomości e-mail.

Co nowego? Lipiec 2023

Poniżej przedstawiono nowe funkcje udostępnione w lipcu 2023r

Powiększ i pomniejsz podczas przeglądania udostępniania ekranu
Wcześniej podczas spotkania można było powiększać obraz tylko za pomocą gestu „uszczypnij, aby powiększyć” na gładziku lub innych skrótów. Teraz możesz użyć nowo dostępnych przycisków do powiększania, pomniejszania i przywracania oryginalnego rozmiaru przychodzącego udostępniania ekranu.


Tasowanie uczestników w Teams Breakout Rooms
Jako organizator spotkania, współorganizator lub menedżer pokoju grupowego możesz korzystać z nowych funkcji Shuffle, aby losowo przydzielać uczestników do pokoi — przed spotkaniem lub w trakcie spotkania na żywo. Możesz zdecydować, czy przetasować wszystkich, czy tylko nieprzypisanych uczestników, aby równomiernie rozmieścić uczestników w istniejących pokojach.

Wyraź siebie na spotkaniach Teams w Virtual Desktop Interface (VDI)
Podczas spotkania w usłudze Teams na pulpicie wirtualnym możesz wyrazić siebie za pomocą emotikonów, które będą widoczne dla wszystkich uczestników, aby spotkania w usłudze Teams były bardziej otwarte, angażujące i zabawne. Możesz teraz kliknąć przycisk Reaguj na pasku narzędzi spotkania i wyrazić siebie za pomocą reakcji na żywo, takich jak Polubienie, Miłość, Oklaski, Śmiech i Niespodzianka. Jeśli Ty lub ktoś inny udostępnia zawartość na spotkaniu, reakcje będą wyświetlane u dołu ekranu przez kilka sekund. Odpowiednie reakcje pojawiają się również obok nazw uczestników, którzy przesłali reakcje.

Kopiuj linki do wiadomości na czacie grupowym
Jeśli chcesz odnieść się do konkretnej wiadomości na zajętym czacie grupowym, będziesz teraz mógł udostępnić link do tej wiadomości. Łącze przenosi odbiorcę bezpośrednio do rozmowy i umożliwia przeglądanie historycznych czatów związanych z konwersacją, zyskując szerszy kontekst.

Ulepszenia wideo w czacie Teams
Masz większą elastyczność i kontrolę dzięki ulepszonym środowiskom wideo w aplikacji Teams.

  • Gdy otrzymasz wideo Microsoft Stream na czacie Teams, na przykład nagrane spotkanie zespołu zapisane w OneDrive lub SharePoint, będziesz mógł wyświetlić podgląd i odtworzyć wideo bezpośrednio na czacie.
  • Gdy nagrywasz klip wideo i wolisz być poza kamerą, będziesz teraz mógł korzystać tylko z nagrywania dźwięku lub tylko nagrywania ekranu. W czasach, gdy musisz być przed kamerą, możesz użyć nowych niestandardowych ustawień tła, takich jak rozmycie tła, aby zapewnić większą prywatność. Ta funkcja będzie ogólnie dostępna w sierpniu.
  • Klipy wideo udostępniane w usłudze Teams zawierają teraz napisy w języku angielskim, a wkrótce będą obsługiwane w innych językach. Napisy są generowane automatycznie po przesłaniu klipu wideo. Ta funkcja jest już dostępna.

Udoskonalenia kalendarza aplikacji Teams
Dzięki tym nowym ulepszeniom w usłudze Teams możesz efektywniej zarządzać kalendarzem usługi Teams.

  • Nowy widok planu w kalendarza daje możliwość przeglądania listy wszystkich wydarzeń w łatwy do wykorzystania sposób, pomagając zorganizować dzień i zwiększyć produktywność. W widoku porządku obrad będziesz mieć możliwość RSVP, dołączenia do spotkania, czatowania z uczestnikami oraz uzyskania dostępu do notatek ze spotkań, nagrań i transkrypcji

  • Jeśli musisz zmienić termin wydarzenia w kalendarzu, nie musisz już otwierać wydarzenia, aby zmienić termin. Korzystając z funkcji przeciągnij i upuść, będziesz mógł teraz przeciągnąć istniejące wydarzenie z kalendarza i upuścić je w nowym przedziale czasowym. Będziesz mógł również sprawdzić dostępność uczestników przed aktualizacją wydarzenia.

Teams Rooms i Urządzenia

ThinkSmart One + Lenovo IP Controller dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows
Certyfikowany dla Teams ThinkSmart One + Lenovo IP Controller to zintegrowany pasek współpracy oparty na systemie Windows. Łącząc kamerę o wysokiej rozdzielczości z bardzo szerokim polem widzenia, wysokiej jakości dźwięk zapewniający realistyczną klarowność i potężne moce obliczeniowe z systemem Microsoft Windows, to urządzenie jest idealne do małych i średnich pomieszczeń. Lenovo IP Controller wykorzystuje intuicyjny 10,1-calowy, 10-punktowy wyświetlacz dotykowy HD, który umożliwia łatwą w użyciu łączność Ethernet (CAT5e) z PoE. Umożliwia uczestnikom spotkania podłączenie laptopa bezpośrednio do kontrolera (HDMI na stole).

 

AudioCodes RXPad dla Microsoft Teams Rooms na Androida
Kontroler sali konferencyjnej AudioCodes RX-PAD to inteligentny kontroler dotykowy umieszczony w centrum pomieszczenia, który zapewnia szybki i pełny dostęp do rozwiązań AudioCodes do sal konferencyjnych. Umożliwia takie funkcje, jak inicjowanie współpracy jednym kliknięciem ze zintegrowanym kalendarzem, proste udostępnianie treści i regulacja kamery oraz wiele więcej, a wszystko to przy zachowaniu niewielkiej powierzchni na stole w sali konferencyjnej.

Nowe ustawienia zarządzania tagami
Ta funkcja zaktualizuje domyślne ustawienia zarządzania tagami w centrum administracyjnym aplikacji Teams w celu uwzględnienia opcji Microsoft Default wraz z właścicielami i członkami zespołu oraz właścicielami zespołu. Możesz zaktualizować tę opcję do preferowanej opcji Właściciele zespołu lub Właściciele i członkowie zespołu na poziomie dzierżawy i zastąpić ustawienie domyślne.

Zadania w zespołach — wymagania dotyczące ukończenia elementów listy kontrolnej dla organizacji pierwszej linii
Możliwość publikowania zadań w Microsoft Teams została wzbogacona o nową funkcję: wymóg ukończenia listy kontrolnej. Ta funkcja jest cenna dla organizacji z pracownikami pierwszej linii. Możesz teraz aktywować wymaganie ukończenia listy kontrolnej podczas tworzenia lub aktualizowania zadań na liście zadań do opublikowania. Po opublikowaniu zadania z tym wymaganiem zespoły pierwszej linii zostaną powiadomione, że nie mogą oznaczyć zadania jako ukończonego, dopóki wszystkie elementy listy kontrolnej nie zostaną spełnione. Ta funkcja zapewnia organizacjom niezawodny sposób upewnienia się, że wszystkie niezbędne kroki zostały wykonane przed uznaniem zadania za zakończone.

Ponadto organizacje mogą skorzystać z interfejsu API scenariusza biznesowego, aby tworzyć zadania z włączonym wymaganiem ukończenia listy kontrolnej, nawet poza procesem publikowania. Na przykład, gdy system monitorowania stanu maszyny wykryje awarię maszyny, można wygenerować zautomatyzowane zadanie zatytułowane „Obserwacja awarii maszyny” dla pracowników w odpowiedniej lokalizacji w celu rozwiązania problemu. To nowo utworzone zadanie może zawierać elementy listy kontrolnej dla każdego kroku związanego z badaniem przyczyny awarii, wykonywaniem niezbędnych napraw lub konserwacji oraz przeprowadzaniem testów i weryfikacji po naprawie. Nakazując wykonanie wszystkich pozycji z listy kontrolnej, organizacje mogą zagwarantować, że zadania są wykonywane z należytą dbałością o szczegóły, zwiększając wydajność operacyjną i niezawodność. Ta funkcja będzie ogólnie dostępna do końca lipca.

 

Możliwość blokowania dostępu do czatu spotkania w zewnętrznych, niezaufanych dołączeniach do spotkań
Ta funkcja umożliwia administratorowi IT blokowanie regulowanym użytkownikom wewnętrznym dostępu do czatu, gdy ci użytkownicy uczestniczą w spotkaniach organizowanych przez zewnętrznych niezaufanych użytkowników.

Włącz szybką i łatwą nawigację od wyniku wyszukiwania wiadomości do lokalizacji na czacie
Gdy klikniesz jeden wynik wiadomości z TM Search, zostaniesz szybko przeniesiony do lokalizacji na czacie.

Rozszerzone wyszukiwanie osób w katalogu w aplikacji mobilnej Teams dla systemu iOS
Możesz teraz zobaczyć wyniki osób zewnętrznych z rozszerzonego katalogu w Teams Mobile Search.

Bogatsze sugestie w wyszukiwaniu
Możesz zobaczyć bogatsze i więcej sugestii podczas formułowania zapytania.

Włącz wyszukiwanie „osoby + słowo kluczowe” w systemie iOS
Możesz wyszukiwać jako „ludzie + słowo kluczowe” na pasku wyszukiwania, aby znaleźć wiadomości lub więcej podmiotów wokół określonej osoby.

Dzwoń za pomocą szybkiego wybierania i historii połączeń w Apple CarPlay
Możesz teraz łatwo dzwonić do kontaktów szybkiego wybierania i wracać do ostatnich połączeń w aplikacji Teams w usłudze Apple CarPlay za pomocą telefonu iPhone.

Oceny i recenzje aplikacji
Ta funkcja umożliwia użytkownikom końcowym wystawianie ocen i pisanie recenzji aplikacji, które nabyli w sklepie z aplikacjami Teams.

Sugestie aplikacji według zadań w sklepach kontekstowych
Użytkownicy zastanawiają się, jakie zadania muszą wykonać, takie jak utworzenie ankiety w aplikacji Teams. Teraz sugestie aplikacji będą uporządkowane według zadań obsługiwanych przez aplikacje, w przeciwieństwie do konwencjonalnych kategorii (produktywność, zarządzanie projektami). W rezultacie nowa kategoryzacja skróci czas, jaki użytkownicy muszą poświęcić na naukę tych aplikacji, co pomoże im pracować wydajniej. Sugestie aplikacji oparte na zadaniach zostaną dodane do kart, rozszerzeń wiadomości i botów w sklepach kontekstowych.

Nagrywanie na żądanie do webinarów
Po zakończeniu webinaru organizatorzy mają dostęp do nagrania na żądanie, którym mogą zarządzać i bezproblemowo udostępniać je uczestnikom. Organizatorzy mogą opublikować nagranie swojego webinaru na żądanie w ramach zarządzania webinarem, a do uczestników zostanie automatycznie wysłana wiadomość e-mail z linkiem umożliwiającym dostęp do nagrania. Organizatorzy mogą wyświetlić podgląd wiadomości e-mail i edytować zawartość przed udostępnieniem nagrania na żądanie uczestnikom.

 

Teams dla Edukacji - Teams Classwork
Classwork został zaprojektowany, aby pomóc nauczycielom usprawnić proces planowania lekcji i efektywniej organizować zasoby klasowe. Classwork to kompleksowe narzędzie do tworzenia i organizowania zasobów klasowych, w tym zadań, stron notesów klasowych OneNote, łączy internetowych, plików i kanałów Teams. 

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-microsoft-inspire-2023/ba-p/3855657