Aplikacja do rezerwacji zasobów firmowych. Co można zyskać?

Rok 2020 zmienił wszystko, jeśli chodzi o pracę biurową. To co wcześniej wydawało się fanaberią zarezerwowaną dla specjalistów z branży IT stało się standardem dostępnym dla wszystkich biurowych pracowników.

Oczywiście chodzi o pracę zdalną i pracę hybrydową. Od prawie 3 lat wszyscy znają już zasady takiej pracy. Po pandemii normą pozostało Home Office, a co za tym idzie mniejsze obłożenie powierzchni biurowej. Bardzo szybko sytuacja ta została dostrzeżona przez Zarządy i właścicieli firm, którzy wyciągnęli logiczne wnioski o ograniczeniu powierzchni biurowej, a w konsekwencji zmniejszeniu liczby dostępnych biurek. Działania te wymusiły organizację pracy według nowych zasad, zagwarantowanie zasobów do pracy tym pracownikom, którzy chcą lub muszą przychodzić do biura. Firmy różnie sobie z tym radziły. Często w grę wchodził zwykły Excel, gdzie pracownicy wpisywali chęć przyjazdu do biura i rezerwacji np. biurka.

 

Czy to wystarczyło? Gdyby tak, to na świecie nie byłoby innych aplikacji oprócz właśnie Excel’a. Szybko się okazało, że działy administracji i pracownicy przyjeżdzający do biura mają większe wymagania. Coraz bardziej były potrzebne narzędzia, które uporządkowałyby zasady rezerwacji. Oczywiście potrzeby w tym zakresie są różne dla różnych firm. Przykładowo, maksymalna liczba dni na jaką można zarezerwować biurko, podział na strefy czy mapka biura. To wszystko spowodowało, że narzędzia do rezerwacji biurek ewoluowały i miały coraz więcej funkcji regulujących zasady rezerwacji. Można by powiedzieć, że nowy system pracy hybrydowej zaczyna działać. Tylko czy na pewno? Ludzie przed pandemią pracowali razem w jednym biurze, znali, wymieniali informacje służbowe, uczyli się od siebie, często się przyjaźnili, dzielili ze sobą informacje na temat życia prywatnego. Teraz rezerwują biurko i jednego dnia  siedzą w tym sektorze biura lub open space, koło tego pracownika, jutro całkowicie w innym miejscu, jeszcze  koło kogoś innego. W związku z tym cała wartość wspólnej pracy została w znacznym stopniu ograniczona, nawet jeśli przyjedziemy do biura. Czy da się zatem połączyć nowoczesną pracę hybrydową z komfortem pracy biurowej, którą mieliśmy przed 2020 rokiem?

Nasze najnowsze rozwiązanie do Rezerwacji Zasobów Firmowych, pokazuje, że tak. Aplikację utworzyliśmy na bazie doświadczenia budowy i rozwoju aplikacji do rezerwacji biurek, miejsc parkingowych, salek, które zdobyliśmy od początku pandemii. Doświadczenie to pozwoliło na dodanie szeregu funkcji. Mechanizmy te pozwalają na takie zaplanowanie i przygotowanie swojego pobytu w biurze, aby był on w podobnym komforcie i poziomie efektywności jakbyśmy przychodzili do biura codziennie.

W aplikacji do Rezerwacji Zasobów Firmowych 5.0 możesz, na bazie interaktywnej mapy biura, dopasować rezerwacje biurka w taki sposób, aby przez najbliższe dni siedzieć w pobliżu osób koło których czujesz się dobrze i z nimi chcesz pracować. Dodatkowo możesz sprawdzić, gdzie zarezerwował miejsca Twój zespół.

Tworząc najnowszą odsłonę naszej aplikacji bardzo nam zależało, aby mimo pracy hybrydowej użytkownik poczuł się jak kiedyś, gdy mógł rozmawiać ze współpracownikami, wymieć doświadczenia, czy uczyć się od innych słuchając ich rozmów. Ważne dla nas było, aby dla pracownika przyjazd do firmy i miejsce w biurze nie było już loterią, tylko świadomą decyzją podobną do tej jaką mieliśmy w sytuacji posiadania własnego biurka.

Czy warto? Ci którzy zarządzają firmą, działem czy zespołem wiedzą, że praca i wydajność ludzi jest uzależniona w pewnym stopniu od ich samopoczucia, komfortu psychicznego oraz od wzajemnego wsparcia i pracy zespołowej. Niestety sytuacja z 2020 oraz późniejsze przyzwyczajenia w pewnym stopniu zaburzyły taką formę pracy, co mogło się przełożyć na różne, nie zawsze pozytywne, postawy osób pracujących w biurze. Dlatego nasze rozwiązanie do rezerwacji biurek ma właśnie na celu jak najbardziej przybliżyć nas do komfortu pracy oraz przenieść pracę hybrydową jeszcze na wyższy poziom. Dodatkowo aplikacja będąca narzędziem dostępnym bezpośrednio z MS Teams pozwala na rezerwację pozostałych zasobów firmowych takich jak miejsca parkingowe, salki konferencyjne, samochody służbowe lub inne zasoby firmowe np. sprzęt czy elementy wyposażenia.

Więcej informacji na temat działania aplikacji do Rezerwacji Zasobów Firmowych 5.0 oraz możliwości wdrożenia narzędzia w Twojej organizacji możesz uzyskać wypełniając formularz kontaktowy.