Co nowego w Microsoft Teams? 08.2021

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Sierpień 2021

Witamy w kolejnym artykule z naszego cyklu „Co nowego w Teams?”. Dziś przedstawimy Wam nowe funkcje i aktualizacje, które pojawiły się w aplikacji w sierpniu. Wśród nich znalazły się także przydatne nowości dla Teams Edu – w sam raz na początek nowego roku szkolnego!

Co nowego?

Opcje „Reporter” i „Side-by-side” w trybie prezentera do udostępniania ekranu i okna

Oprócz poprzednio oferowanej opcji „Standout” dostępne są dwa nowe tryby prezentera podczas udostępniania ekranu i okna w aplikacji komputerowej Teams. Tryb reportera umieszcza treści jako pomoc wizualną nad Twoim ramieniem, tak jak w wiadomościach. Tryb „Side-by-side” wyświetla natomiast kanał wideo obok treści. Teraz możesz wybrać tryb, który odpowiada Twoim potrzebom i promuje bardziej angażującą prezentację.

thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | August 2021

Napisy na żywo oraz transkrypcja live w dodatkowych językach na spotkaniach zespołów

Spotkania odbywające się w jednym z obsługiwanych języków są teraz obsługiwane za pomocą napisów i transkrypcji w czasie rzeczywistym. Liczbę języków rozszerzono do 27, co zapewni elastyczność i dodatkową przejrzystość dla uczestników podczas spotkania.

thumbnail image 2 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | August 2021

Jednoczesne nagrywanie i transkrypcja na żywo

Po włączeniu nagrywania aplikacja Teams automatycznie rozpoczyna teraz transkrypcję na żywo. Dzięki temu wygodnie rejestruje dyskusję i wyszczególnia, co zostało powiedziane w transkrypcji za pomocą jednego kliknięcia. Aby upewnić się, że działa to dla użytkowników, obie zasady „Zezwalaj na transkrypcję” i „Zezwalaj na nagrywanie w chmurze” muszą być włączone. Po spotkaniu nagranie i transkrypcja będą nadal dostępne na karcie „Nagrania i transkrypcje” w szczegółach spotkania.

Zakres dostępu oparty na rolach w kategorii urządzeń

Administratorzy globalni mogą teraz delegować role administratura określonym członkom w sekcji zarządzania urządzeniami w „Centrum administracyjnym” usługi Teams. Zapewnia to lepsze zarządzanie uprawnieniami i kontrolę w oparciu o konkretną wiedzę specjalistyczną w dziedzinie domeny.

Nowości w Teams Edu

Postęp czytania

„Reading Progress” umożliwia czytelnikom ćwiczenie swoich umiejętności w bezpiecznym, zorientowanym na ucznia środowisku. Nauczyciele wybierają fragment tekstu do czytania i mogą przypisać go całej klasie, określonej grupie lub poszczególnym uczniom. Po tym, jak uczeń przeczyta fragment na głos, nauczyciele przeglądają nagranie i mogą ręcznie identyfikować i zapisywać błędy lub użyć funkcji automatycznego wgrywania. Nagrania zapewniają uczniom i nauczycielom większą elastyczność w ćwiczeniu zdalnie lub w klasie. Pomaga to zapewnić właściwe wsparcie każdemu uczniowi we właściwym czasie i ułatwia planowanie regularnych kontroli płynności czytania.

Uproszczona nawigacja w zespołach klasowych

Teraz nauczyciele mogą łatwo uzyskać dostęp do projektów, ocen, notesu zajęć i statystyk z dowolnego kanału w zespole klasowym. Po prostu otwórz swój zespół klasowy, a zobaczysz zaktualizowaną i ulepszoną nawigację. Nadal będziesz mieć możliwość dodawania kart do kanału ogólnego i innych tworzonych przez siebie kanałów. Ten nowy widok jest dostępny dla wszystkich nauczycieli i uczniów korzystających z układu widoku siatki dla zespołów, a administratorzy będą mieli możliwość usunięcia dowolnej wstępnie przypiętej nawigacji.