Co nowego w Microsoft Teams? 08 2023

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Sierpień 2023

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem z cyklu Co nowego w Microsoft Teams z sierpnia 2023 r. Po miesiącu zapowiedzi z Microsoft Inspire 2023, Microsoft nie zwalnia tempa, przedstawiając w sierpniu 52 nowe funkcje oraz kolejne urządzenia, które są certyfikowane i gotowe do użycia w aplikacji Teams.

Co nowego? Sierpień 2023

Animowane Tła
Funkcja dynamicznego tła w aplikacji Teams Meetings umożliwia zastąpienie istniejącego tła dynamiczną animacją w celu uzyskania bardziej wciągającego środowiska wirtualnego. Oferuje różne opcje poprawiające jakość spotkań dzięki kreatywności i personalizacji zgodnie z ich preferencjami. Przed rozpoczęciem spotkania na ekranie poprzedzającym dołączenie wybierz opcję Efekty i awatary > Efekty wideo i wybierz nowe animowane tło, oznaczone małą ikoną wideo w lewym dolnym rogu obrazu podglądu. Podczas spotkania możesz wybrać animowane tło, klikając Więcej > Efekty i awatary > Wybierz tło.


Dołącz do publicznych webinariów z trzech urządzeń jednocześnie
Uczestnicy rejestrujący się na webinarium zewnętrzne otrzymają unikalny link rejestracyjny, za pomocą którego będą mogli dołączyć do wydarzenia za pomocą maksymalnie trzech urządzeń jednocześnie.

Uproszczony interfejs delegowania połączeń i ulepszenia funkcji
Wygląd linii wspólnej w aplikacji Połączenia i na urządzeniach telefonicznych Teams ma teraz uproszczoną obsługę delegowania połączeń. Nowy interfejs użytkownika umożliwia delegatom połączeń łatwe przełączanie między kartami w celu przeglądania zapisów rozmów dla siebie i swoich delegatów. Osoby delegujące będą mogły także przeglądać aktywne rozmowy obsługiwane przez delegata i przyłączać się do nich oraz udzielać delegatom uprawnień do dołączania do aktywnych rozmów.

 

Telefony interwencyjne
Urządzenia z certyfikatem Microsoft Teams Phone można teraz zaprogramować tak, aby bezpośrednio wybierały wstępnie skonfigurowany numer telefonu lub kontakt, np. służby ratunkowe w zakładzie produkcyjnym lub dział pomocy technicznej organizacji. Użytkownicy po prostu podnoszą słuchawkę urządzenia telefonicznego Teams w obszarze wspólnym, które automatycznie wybiera wyznaczony numer telefonu lub kontakt w przypadku scenariuszy wymagających szybkich i łatwych połączeń. Telefony z licencją na współdzielone urządzenie Teams można skonfigurować bezpośrednio w ustawieniach urządzenia lub w centrum administracyjnym Teams.

Aktualizacje interfejsu użytkownika urządzeń Teams Phone
Aby pomóc ograniczyć niepotrzebne błędy podczas wybierania numeru, Microsoft ulepszył interfejs użytkownika urządzeń telefonicznych Teams, dodając przeprojektowaną klawiaturę wybierania i nowy widok „tylko klawiatura wybierania” w trybie poziomym. Zaktualizowano także środowisko spotkań i nawigację, aby umożliwić szybsze dołączanie do spotkań i łatwiejszą nawigację między aplikacjami na urządzeniu.

Licencja na urządzenie udostępnione w aplikacji mobilnej Teams na Androida
Wykorzystanie, znaczenie i zakres doświadczeń przeprowadzanych na współdzielonych urządzeniach stale ewoluuje. Aby wspierać mobilny i elastyczny styl pracy, licencja Teams Shared Device jest teraz dostępna w aplikacji mobilnej Teams na Androida. Dzięki temu telefony z systemem Android można skonfigurować jako telefony obszaru wspólnego. Pracownicy pierwszej linii będą teraz mogli wykonywać i odbierać połączenia za pośrednictwem współdzielonych telefonów komórkowych z systemem Android. Walkie-Talkie, kolejki połączeń, automatyczne sekretarki, poczta głosowa w chmurze, parkowanie połączeń i wszystkie inne funkcje obsługiwane obecnie dla telefonów w obszarach wspólnych są dostępne za pośrednictwem aplikacji Teams na Androida.

Chronione powiadomienia poczty głosowej w aplikacji Teams
Odbiorcy będą teraz otrzymywać powiadomienia w aplikacji Teams, gdy otrzymają chronioną pocztę głosową, dzięki czemu te ważne wiadomości nie zostaną pominięte. Zamierzony, uwierzytelniony odbiorca poczty głosowej będzie mógł wyświetlić powiadomienie z aplikacji Połączenia w Teams i kliknąć łącze, aby otworzyć pocztę głosową w aplikacji internetowej Outlook.

Wybrane Urządzenia - Stacja robocza i zestaw słuchawkowy Yealink BH71 certyfikowane dla Microsoft Teams
Stacja robocza i zestaw słuchawkowy Yealink BH71 UC rozwieją obawy związane z utrzymywaniem kontaktu przez cały dzień. Połączony zestaw słuchawkowy i zasilacz upraszcza zarządzanie wymaganiami dotyczącymi komunikacji biznesowej i innymi urządzeniami USB, zapewniając doskonałą elastyczność i zintegrowane funkcje ułatwiające ciągłą rozmowę podczas codziennych zajęć. Jest profesjonalna, współpracująca i dostępna.

Wybrane Urządzenia - Słuchawki douszne B&O Beocom EX z certyfikatem dla Microsoft Teams
Dzięki wyjątkowej wszechstronności i skandynawskiemu wzornictwu słuchawki douszne Beocom EX są przeznaczone do pracy hybrydowej i codziennego użytku. Dzięki żywotności baterii do 28 godzin, Bluetooth 5.2 i stopniu ochrony IP57 możesz zabrać ze sobą słuchawki, gdziekolwiek się wybierasz. Te ultrakompaktowe słuchawki douszne łączą w sobie dźwięk wysokiej jakości z potężną redukcją szumów, dzięki czemu możesz zachować koncentrację w dowolnym miejscu.

Wybrane Urządzenia - SIP Gateway - Urządzenia Algo IP do stronicowania, alertów i otwierania drzwi są teraz kompatybilne z bramką Teams SIP Gateway
Punkty końcowe IP Algo są teraz certyfikowane pod kątem natywnej kompatybilności z bramką SIP Microsoft Teams, obsługując dziesiątki różnych aplikacji, od stronicowania IP po powiadamianie o sytuacjach awaryjnych i komunikację z gośćmi bezdotykowo – wszystkie natywnie kompatybilne z Microsoft Teams. Dodatkowo punkty końcowe Algo mogą być również rejestrowane w Microsoft Teams przy użyciu kompatybilnego kontrolera granicznego sesji.

Aktualizacje menu wyświetlanego wiadomości czatu
Odpowiadanie na konkretną wiadomość w wątku czatu lub edytowanie wysłanej wiadomości jest teraz łatwiejsze dzięki intuicyjnemu menu po najechaniu myszką. Oprócz emotikonów i reakcji menu po najechaniu zawiera teraz ikonę przycisku odpowiedzi, co ułatwia szybkie odpowiadanie na otrzymaną wiadomość. Jeśli chcesz dokonać edycji wysłanej wiadomości, po prostu kliknij przycisk z ikoną edycji, który pojawia się w menu najechania myszką na wysłanych wiadomościach.

Kompaktowe ulepszenia czatu
Szybkie skanowanie kluczowych informacji z czatów może poprawić Twoją codzienną produktywność. Aby w pełni wykorzystać możliwości rozmów, możesz teraz przejść do trybu kompaktowego, który dostosowuje panel czatu za pomocą znaczników czasu, dodatkowych podziałów wierszy między każdą wiadomością i wskaźników informujących, kto wysłał wiadomość. Tryb kompaktowy zawiera również kompaktową listę czatów, która ukrywa treść podglądu wiadomości i umożliwia przeglądanie większej liczby czatów z listy czatów. Tutaj dowiesz się, jak dostosować widok listy czatów lub podgląd wiadomości.

Listy zadań synchronizują się w Microsoft Loop
Zachowaj porządek, śledząc ważne działania dzięki synchronizacji zadań w Microsoft Loop. Zadania dodane do list zadań w składnikach Microsoft Loop będą teraz dostępne w Microsoft Planner i To Do. Po prostu edytuj komponent listy zadań w programie Outlook lub Teams, a zmiany pojawią się we wszystkich aplikacjach, dzięki czemu będziesz na bieżąco z zadaniami, niezależnie od tego, w której aplikacji się znajdujesz.

Segmentacja galerii wideo z ujednoliconym tłem dla Teams Rooms w systemie Windows
Ulepszenia obsługi Front Row w Teams Rooms w systemie Windows wykorzystują sztuczną inteligencję Microsoft do usuwania poszczególnych środowisk, dostosowywania rozmiaru uczestników wideo i stosowania ujednoliconego projektu tła, dzięki czemu zdalni uczestnicy wyglądają tak, jakby znajdowali się w tym samym pokoju. Ta funkcja usuwa elementy rozpraszające uwagę w tle, dzięki czemu można skupić się na uczestnikach spotkania.

Dźwięk przestrzenny w Teams Rooms na głośnikach Windows
Dźwięk przestrzenny zapewnia przestrzenny dźwięk nowej generacji w pokojach Teams wyposażonych w głośniki stereo certyfikowane dla zespołów z możliwością obsługi prawej i lewej strony. Ta inteligentna technologia audio sprawia, że spotkanie staje się bardziej naturalne, ponieważ głosy zdalnych uczestników dochodzą z kierunku, w którym zwrócona jest ich ramka na wyświetlacz w pomieszczeniu.

Wielostrumieniowa inteligentna kamera IntelliFrame w Teams Rooms
Wielostrumieniowa technologia IntelliFrame umożliwia jednoczesne przetwarzanie wielu strumieni wideo z inteligentnej kamery znajdującej się w pomieszczeniu. Technologia ta przenosi kamery do sal konferencyjnych na wyższy poziom, wprowadzając nowy zestaw inteligentnych funkcji, które poprawiają komfort wszystkich uczestników spotkań, zarówno tych stacjonarnych, jak i zdalnych. Wielostrumieniowa technologia IntelliFrame umożliwia uczestnikom przebywającym w pomieszczeniu umieszczanie własnych klatek w galerii wideo, rozpoznawanie twarzy uczestników w pomieszczeniu, rozpoznawanie aktywnego mówcy oraz panoramiczne wideo z przodu sali (widok 180 stopni) i na środku kamery pokojowe (widok 360 stopni).


Dostępna jest również nowa generacja sprzętu obsługującego te inteligentne funkcje. Yealink SmartVision 60 jest już dostępny do zakupu i odblokuje wszystkie zalety wielostrumieniowej technologii IntelliFrame po zintegrowaniu z Teams Rooms. Wielostrumieniowa technologia IntelliFrame jest dostępna tylko z licencją Microsoft Teams Rooms Pro. Więcej takich wielostrumieniowych urządzeń obsługujących technologię IntelliFrame będzie dostępnych w najbliższej przyszłości, w tym system Jabra PanaCast 50 Video Bar System.

Przetwarzanie wideo w chmurze IntelliFrame dla Teams Rooms na kamerach z systemem Windows
Cloud IntelliFrame pomaga uczynić wszystkie kamery inteligentniejszymi. Dzięki Cloud IntelliFrame uczestnicy zgromadzeni razem w przestrzeni fizycznej otrzymują indywidualne klatki w galerii wideo, podobnie jak uczestnicy zdalni, tworząc wciągające i angażujące doświadczenie dla wszystkich. Niezależnie od tego, czy pracują w domu, czy w biurze, zdalni uczestnicy mogą lepiej widzieć mimikę twarzy i wskazówki, tak jakby byli tam osobiście. Ta funkcja jest dostępna tylko z licencją Microsoft Teams Rooms Pro.

Rejestracja twarzy na platformie Teams Desktop w celu obsługi rozpoznawania w pokojach aplikacji Teams
Jedną z ekscytujących funkcji udostępnianych przez technologię IntelliFrame jest możliwość wykrywania twarzy i głosów uczestników w celu przypisania ich aliasu do własnej ramki w środowisku wyświetlania IntelliFrame. Aby wziąć udział w tym doświadczeniu, uczestnicy w pokoju muszą najpierw utworzyć profile rozpoznawania twarzy i głosu w kliencie stacjonarnym Teams. Profile te umożliwiają kamerze rozpoznawanie Cię i odpowiednie oznaczanie Cię podczas spotkań, dodawanie Twojego imienia i nazwiska do klatki wideo i dowolnego zapisu czatu, dzięki czemu Twoje wideo może być powiązane z Twoją etykietą imienia i nazwiska oraz możliwe do wyszukania na liście uczestników (twarz), oraz aby Twój wkład w spotkanie został przypisany Twojemu pseudonimowi (głosowi). Aby obsługiwać rozpoznawanie twarzy w Teams Rooms w systemie Windows, klient stacjonarny oferuje rejestrację umożliwiającą rozpoznawanie twarzy i etykiety wideo. Ta funkcja jest dostępna dla klientów korzystających z licencji Microsoft Teams Rooms Pro. Administratorzy będą musieli ustawić zasady aplikacji Teams, aby włączyć tę funkcję.

Lenovo ThinkSmart Core z zestawem kontrolera Lenovo IP dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows
Dodaj inteligentniejszą technologię współpracy do sal konferencyjnych każdej wielkości, od małych sal konferencyjnych po duże sale wykładowe. Ten modułowy zestaw zawiera komputer Lenovo ThinkSmart Core z procesorami Intel® Core™ vPro™ jedenastej generacji certyfikowany dla Microsoft Teams Rooms, kontroler z ekranem dotykowym o przekątnej 10,1 cala, zdalne zarządzanie IT, profesjonalne wdrażanie i pomoc techniczną oraz wiele innych.

Yealink DeskVision A24 dla Microsoft Teams Rooms na Androida
Yealink DeskVision A24 z dużym 24-calowym wyświetlaczem ma teraz certyfikat zgodności z Teams Rooms na Androidzie. Można go używać jako samodzielnego urządzenia do współpracy w aplikacji Teams lub podłączyć do komputera jako drugi ekran, co pozwala użytkownikom wykonywać wiele zadań jednocześnie i wyświetlać więcej treści na ekranach.

Wdrażaj dynamiczne zespoły pierwszej linii na dużą skalę
Wdrażaj zespoły na dużą skalę dla pracowników pierwszej linii, korzystając z zespołów dynamicznych w centrum administracyjnym usługi Teams. Dynamiczne zespoły zautomatyzują zarządzanie członkami, aby mieć pewność, że Twoje zespoły będą zawsze na bieżąco.

[Walkie-Talkie] Automatyczne łączenie z kanałem
Zezwalaj użytkownikom na automatyczne dołączanie do ostatnio połączonego kanału, domyślnego pojedynczego kanału lub kanału ustawionego przez użytkownika.

Proaktywne monitorowanie jakości spotkań za pomocą telemetrii w czasie rzeczywistym (Premium)
Menedżerowie będą mogli selektywnie powiadamiać tylko odpowiednich członków zespołu o przypisanych zmianach i/lub wolnych zmianach. Ta funkcja ogranicza niepotrzebne powiadomienia i gwarantuje, że powiadomienia zostaną odebrane przez odpowiednich pracowników, a nie wszystkich członków zespołu. Powiadomienia dostarczają teraz bardziej szczegółowych informacji, w tym daty, godziny i lokalizacji zmiany.

Nowy układ zespołów i kanałów w aplikacji Teams na Androidzie
Ulepszony układ siatki w aplikacji Teams, który umożliwia łatwą nawigację po zajęciach. Bonus — wszystkie najczęściej używane aplikacje EDU są teraz dostępne w klasie za jednym kliknięciem!

Wybierz język mówiony i przetłumaczone napisy dla Microsoft Teams na Androidzie
Możesz teraz określić język mówiony podczas spotkań, aby uzyskać dokładniejsze napisy i transkrypcje, a także wybrać przetłumaczone napisy, aby zapewnić bardziej włączające wrażenia ze spotkań.

Wstępnie przypinaj aplikacje do spotkań za pośrednictwem zasad administracyjnych w centrum administracyjnym aplikacji Teams
Administratorzy będą teraz mogli wstępnie przypinać aplikacje do spotkań (podobnie jak aplikacje osobiste i rozszerzenia do obsługi wiadomości) w centrum administracyjnym Teams.

Graph API dla transkrypcji spotkań Teams
Interfejs API Microsoft Graph umożliwiający dostęp do transkrypcji spotkań Teams po zakończeniu spotkania.

Typefacems
Nowa aplikacja Typeface wprowadza moc generatywnej sztucznej inteligencji do aplikacji Teams, dzięki czemu organizacje mogą tworzyć spersonalizowane treści związane z marką na dużą skalę. Typeface umożliwia tworzenie postów na blogu, obrazów reklam, opisów kampanii, metatagów SEO i nie tylko. Dzięki osobistej aplikacji Teams Typeface możesz przeprowadzać indywidualne burze mózgów, generować zasoby i udostępniać treści bezpośrednio w aplikacji Teams, aby udoskonalać je ze współpracownikami, korzystając z bogatego środowiska edycji Typeface opartego na sztucznej inteligencji.

Wirtualny agent ServiceNow
ServiceNow Virtual Agent to jedna z najczęściej używanych aplikacji do współpracy w Microsoft Teams. Wcześniej pracownicy mogli uzyskać pomoc i wsparcie, inicjując czat z botem ServiceNow opartym na sztucznej inteligencji w aplikacji Teams. W sierpniowej wersji ServiceNow ułatwił pracownikom wykorzystanie sztucznej inteligencji. Pracownicy mogą teraz wyszukiwać i udostępniać polecane artykuły merytoryczne i elementy katalogu usług bezpośrednio z poziomu agenta wirtualnego w kanałach i czatach aplikacji Teams, w których już współpracują. Administratorzy ServiceNow mogą z łatwością włączyć tę funkcję, zaznaczając pole wyboru „Rozszerzenie wiadomości” podczas generowania manifestu.

Teams Premium - Pokaż tylko niestandardowe tła
Administratorzy mają możliwość kontrolowania i ograniczania tła dostępnego dla użytkowników, pozwalając im jedynie wybierać niestandardowe tła organizacji dla swoich spotkań.

Teams dla Edukacji - Zadania zespołowe – okres oceniania
Obsługa Okresu ocen dla zajęć pozwala na podzielenie oceniania zadań na semestry lub inne okresy zgodne z harmonogramem zajęć.

Teams dla Edukacji -Alternatywne schematy oceniania w zadaniach zespołowych
Aplikacja Teams for Education unowocześnia sposób oceniania, wprowadzając ulepszenia w zakresie oceniania, w tym kategorie oceniania ważonego i wyświetlanie uczniom średnich ocen. Dzięki tym funkcjom korzystanie z ocen w aplikacji Teams będzie bardziej usprawnione i dokładne zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Kategorie ocen ważonych umożliwiają nauczycielom przypisywanie wag procentowych różnym typom zadań. Można je także włączyć w ustawieniach ocen. Jeśli klasa korzysta z kategorii oceniania, średnie oceny zostaną obliczone poprzez pomnożenie średniego wyniku w każdej kategorii przez wagę tej kategorii.

Teams dla Edukacji -Połączenie rodzicielskie – Ogłoszenia
Funkcja Ogłoszenia umożliwia nauczycielom publikowanie ogłoszeń (podobnie jak w przypadku publikowania postów na kanale). Po ułożeniu ogłoszenia przez nauczyciela zostanie ono przesłane rodzicom całej klasy w formie wątków 1-1 utworzonych dla każdego ucznia (czaty nauczyciela-rodzica dla każdego ucznia w klasie).

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-august-2023/ba-p/3914305