Co nowego w Microsoft Teams? 12 2023

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Grudzień 2023

Szczęśliwego Nowego Roku! Witamy w wydaniu dotyczącym nowości w aplikacji Microsoft Teams z grudnia 2023. Prezentujemy w tym miesiącu 49 nowych funkcji i ulepszeń, które pomogą efektywniej współpracować, usprawnić przepływ pracy i pozostać w kontakcie z zespołem.

Nowa aplikacja Teams dla infrastruktury wirtualnych desktopów (VDI)
Nowa aplikacja Teams jest ogólnie dostępna dla klientów VDI. Możesz teraz doświadczyć i cieszyć się wszystkimi zaletami nowej aplikacji Teams na wirtualnych pulpitach. Nowe Teams w VDI ma takie same funkcje jak klasyczny Teams i oferuje lepszą wydajność, niezawodność i bezpieczeństwo. Nowa aplikacja Teams będzie szybsza pod względem ogólnej responsywności, np. uruchamiania aplikacji i dołączania do spotkań, zużywając przy tym mniej pamięci i miejsca na dysku niż klasyczna aplikacja Teams w środowisku zwirtualizowanym. Wersja zapoznawcza nowego Teams była nawet dwukrotnie szybsza, zużywając o 50% mniej pamięci. W przyszłości nowe funkcje i możliwości, a także ulepszenia istniejących funkcji będą dostępne wyłącznie w nowej aplikacji Teams. Zachęcamy, aby już dziś rozpocząć nową podróż z aplikacją Teams w środowisku zwirtualizowanym. Dzięki nowej aplikacji Teams możesz używać jednego instalatora zarówno dla komputerów stacjonarnych, jak i VDI oraz mieć opcję automatycznej aktualizacji w VDI. 

Niestandardowe tło ogłoszenia kanału
Kanały łączą ludzi, treści i narzędzia, aby w jednym miejscu kultywować wiedzę w miejscu pracy, usprawniać pracę zespołową i wspólnie wprowadzać innowacje. Każdy post na kanale jest tak samo ważny jak drugi, więc jak wyróżnić jeden z nich? Teraz możesz stworzyć spersonalizowane tło ogłoszeń, które wykorzysta kreatywność i zaangażuje zespoły na nowe sposoby. Aby stworzyć nowe obrazy, wpisz opis lub wykorzystaj moc AI do wygenerowania spersonalizowanego tła. Tworzenie obrazu przy użyciu generatywnej sztucznej inteligencji jest dostępne w Teams Premium i z licencją Microsoft 365 Copilot.

Komponenty Loop w kanałach
Zachowaj płynność pracy i synchronizację treści dzięki komponentom Loop w kanałach. Teraz, gdy tworzysz post w kanale, możesz łatwo współtworzyć i współpracować z komponentami Loop, takimi jak tabele, listy, śledzenie postępów i inne.

Ulepszone wyszukiwanie na czacie i w kanałach
Możesz teraz korzystać z ulepszonego wyszukiwania w kanale i na czacie, w tym nowego przycisku wyszukiwania "znajdź w kanale", który jest zintegrowany z panelem informacji o kanale. Wyszukiwanie w określonym czacie lub kanale powoduje wyświetlenie wyników w prawym panelu ekranu. W jednym widoku będziesz mógł szybko rzucić okiem na wyniki wyszukiwania, a także interfejs kanału lub czatu, bez wychodzenia z pracy. Po wybraniu wyniku wyszukiwania zostaniesz przeniesiony do konkretnej wiadomości na kanale lub czacie, dzięki czemu możesz szybko uzyskać pełny kontekst wiadomości, zamiast wyświetlać tylko informacje o wyszukiwaniu.

Przycisk czatu w przypadku nieodebranych połączeń
Łatwo skontaktuj się ze swoimi kontaktami po nieodebranym połączeniu. Nowy przycisk czatu został dodany do kanału aktywności, umożliwiając śledzenie nieodebranych połączeń i rozpoczęcie czatu za pomocą jednego kliknięcia.

Aplikacja Pliki została zaktualizowana do środowiska aplikacji OneDrive w aplikacji Teams
Aplikacja Pliki dostępna z lewej strony klienta pulpitu usługi Teams została zaktualizowana do środowiska aplikacji OneDrive, wprowadzając ulepszenia wydajności, więcej widoków i najnowsze funkcje usługi OneDrive zarówno do klasycznej, jak i nowej aplikacji Teams. W ramach tej zmiany aplikacja Pliki po lewej stronie nowego klienta klasycznego Teams jest teraz nazywana aplikacją OneDrive.

Wyszukiwanie specyficzne dla domeny
Nowe filtry wyszukiwania specyficzne dla domeny, takie jak "pliki", "czaty grupowe" lub "zespoły i kanały", pomagają zawęzić wyniki wyszukiwania i szybko znaleźć poszukiwane informacje. Ponadto można teraz wprowadzić nazwę interesariusza, a dzięki wyszukiwaniu specyficznemu dla domeny skutecznie znaleźć udostępnione pliki i wzajemne czaty grupowe.

Historia konwersacji Copilot na czacie i w kanałach
Jeśli korzystasz z Copilot w Microsoft Teams, możesz teraz wyświetlić historię poprzednich konwersacji Copilot. Otwórz wysuwane okno Copilot i wpisz pytanie. Po zamknięciu i otwarciu wysuwanego okna Copilot zobaczysz swoje poprzednie rozmowy z Copilot.

Nowe szablony webinaru i ratusza dodane do dodatku Outlook Teams
Nowe szablony spotkań dla webinarów i ratuszów są dostępne w rozwijanym menu Spotkania Teams w zakładce Kalendarz w Outlooku z włączonym dodatkiem Teams. Dzięki temu organizatorzy mogą konfigurować seminaria internetowe i ratusze bezpośrednio w programie Outlook, a te będą wyświetlane w kalendarzach zarówno w aplikacjach Outlook, jak i Teams.

 

Skróty klawiszowe dla aplikacji Teams Phone
Zewnętrzne skróty klawiaturowe pomagają zwiększyć wydajność powtarzalnych zadań i mogą być łatwiejsze w nawigacji dla osób niepełnosprawnych ruchowo lub niedowidzących. Dostępne już teraz, zaktualizowane skróty połączeń dla aplikacji Teams Phone pomagają inicjować połączenia w bardziej intuicyjny sposób, jednocześnie zmniejszając ryzyko popełnienia błędu.

Windows:
Alt + Shift + A: Inicjowanie połączenia audio
Alt + Shift + V: Rozpoczynanie połączenia wideo

MacOS:
Option + Shift + A: Inicjowanie połączenia audio
Option + Shift + V: Rozpoczęcie połączenia wideo

 

Potwierdzenie połączenia na czacie grupowym
Podczas gdy możliwość zainicjowania połączenia ze wszystkimi członkami czatu grupowego może być oszczędnością czasu, gdy czas jest krytyczny, nowe potwierdzenie połączenia czatu grupowego pomaga zmniejszyć prawdopodobieństwo przypadkowego nawiązania połączenia.

Teams Rooms and Devices
Znajdź urządzenia certyfikowane dla aplikacji Teams do wszystkich typów przestrzeni i zastosowań na stronie aka.ms/teamsdevices.

Włączanie funkcji rozpoznawania osób za pomocą inteligentnej kamery
Użytkownicy będą mogli zarejestrować swoją twarz i utworzyć profil twarzy przy użyciu nowego procesu rejestracji w kliencie klasycznym usługi Teams. Profil twarzy jest używany podczas spotkań w pokojach usługi Teams z wdrożoną inteligentną kamerą zdolną do rozpoznawania osób, aby rozpoznawać uczestników w pokoju i oznaczać ich tożsamość dla wszystkich uczestników spotkania, zarówno w pokoju, jak i zdalnie.

Automatyczne aktualizacje aplikacji Teams na urządzeniach Teams z systemem Android
Urządzenia Teams z systemem Android będą otrzymywać automatyczne aktualizacje aplikacji Teams bez konieczności ręcznej interwencji. Administratorzy mogą zarządzać automatycznymi aktualizacjami, organizując urządzenia w fazy aktualizacji lub tymczasowo wstrzymując wdrażanie, jeśli zajdzie taka potrzeba, z poziomu Centrum administracyjnego Teams.

Zsynchronizowane aktualizacje Microsoft Teams Rooms na urządzeniach z systemem Android i sparowanych konsolach
Gdy Microsoft Teams Rooms na urządzeniach z systemem Android są aktualizowane z Centrum administracyjnego Teams, ich sparowane konsole będą aktualizowane w tandemie, zapewniając płynne środowisko.

Zarządzanie urządzeniem Microsoft Surface Hub jako urządzeniem Teams Rooms z systemem Windows
Wraz z przejściem urządzeń Microsoft Surface Hub na platformę Teams Rooms na Windows administratorzy mogą teraz zarządzać urządzeniami Surface Hub jako urządzeniami Teams Rooms na Windows w Centrum administracyjnym usługi Teams i Zarządzaniu Teams Rooms Pro (dostępnym dla klientów z licencją Teams Rooms Pro).

Włączanie funkcji rozpoznawania osób w spotkaniu usługi Teams za pomocą procesu rejestracji twarzy w kliencie klasycznym
Można zarejestrować twarz i utworzyć profil twarzy przy użyciu nowego procesu rejestracji w kliencie klasycznym usługi Teams. Profil twarzy jest używany w spotkaniach Teams Rooms, w których wdrożono inteligentną kamerę z funkcją rozpoznawania osób w celu rozpoznawania uczestników w pomieszczeniu, a następnie oznaczania ich tożsamości dla wszystkich uczestników spotkania, zarówno w pomieszczeniu, jak i zdalnie.

Licencje Teams Phone i Teams Rooms w sklepie z urządzeniami
Administratorzy IT mogą już przeglądać i kupować certyfikaty dla urządzeń Teams w sklepie z urządzeniami w Centrum administracyjnym Teams. Ta aktualizacja umożliwi administratorom IT wypróbowanie i zakup licencji Teams Phone i Teams Rooms w sklepie z urządzeniami.

Przykłady urządzeń - Neat Board 50 dla Microsoft Teams
Neat Board 50, certyfikowany dla Teams, to potężne, pionierskie 50-calowe urządzenie wideo z ekranem dotykowym, które jest łatwe w instalacji, konfiguracji i obsłudze. Zaprojektowany z myślą o elastycznej przyszłości pracy, dostosowuje się do czasu, miejsca i sposobu, w jaki chcesz się spotkać lub wyrazić swoje pomysły w Microsoft Teams w dzisiejszych nowoczesnych przestrzeniach roboczych. Aby uzyskać większą swobodę i dostępność, można sparować go z unikalną podstawką adaptacyjną, która pozwala szybko przenosić urządzenie z miejsca na miejsce i regulować ekran w górę lub w dół w celu optymalnego użytkowania i oglądania. Jednocześnie dołączony, wrażliwy na nacisk marker Neat Active Marker pozwala cieszyć się bardziej naturalnym, pozbawionym tarcia pisaniem na tablicy.

Przykłady urządzeń - Monitor Lenovo ThinkSmart View Plus
Monitor Lenovo ThinkSmart View Plus posiada nowy certyfikat dla trybu peryferyjnego Teams i został zaprojektowany z myślą o spotkaniach i współpracy w ramach Teams. Może być używany jako dodatkowy wyświetlacz do połączeń wideo lub jako samodzielne urządzenie do czatu, kalendarza i osobistej produktywności.

Przykłady urządzeń - HP 620 FHD Webcam
Nowa kamera internetowa HP 620 FHD z certyfikatem dla zespołów to wysokiej jakości kamera internetowa, która zapewnia wyraźny i szczegółowy obraz wideo w rozdzielczości Full HD. Jest idealna do wideokonferencji, przesyłania strumieniowego i nagrywania. Dzięki szerokiemu polu widzenia i autofokusowi rejestruje wszystko w ostrych szczegółach. Wbudowany mikrofon zapewnia czysty dźwięk, a złącze USB typu plug-and-play ułatwia konfigurację i użytkowanie.

Aplikacje z uprawnieniami specyficznymi dla zasobów
Administratorzy będą mogli wstępnie zatwierdzać aplikacje przy użyciu uprawnień zgody specyficznej dla zasobów (RSC), aby ich użytkownicy mogli je instalować, nawet jeśli RSC jest w inny sposób wyłączone.

Biblioteka Teams AI
Biblioteka Teams AI oferuje deweloperom zestaw funkcji kodu zaprojektowanych w celu ułatwienia integracji dużych modeli językowych, umożliwiając im tworzenie rozbudowanych, konwersacyjnych aplikacji Teams. Upraszcza ona proces tworzenia botów i rozszerzeń wiadomości, a także interakcji z kartami adaptacyjnymi dla środowisk konwersacyjnych. Ponadto biblioteka Teams AI pomaga również w migracji istniejących botów, rozszerzeń wiadomości i funkcji kart adaptacyjnych dzięki płynnej integracji z dużymi modelami językowymi.

Aplikacje - przykłady

Carbon Neutral Club Inc
Nowa aplikacja Carbon Neutral Club Inc wprowadza edukację i działania na rzecz klimatu bezpośrednio do codziennej pracy z zespołami. Aplikacja ta dostarcza treści edukacyjne spersonalizowane dla każdego pracownika, nagradza ich punktami za każdym razem, gdy podejmują pozytywne działania na rzecz klimatu i śledzi te punkty za pomocą tablic liderów zespołu. Tworzy przestrzeń dla zespołów nie tylko do dzielenia się wskazówkami, wiadomościami i edukacją klimatyczną, ale także do wspólnego podejmowania wyzwań klimatycznych.

emSinger
Aplikacja emSinger eliminuje złożoność przenoszenia dokumentów między działami, klientami, partnerami, dostawcami i pracownikami. To rozwiązanie biurowe bez użycia papieru umożliwia szybkie podpisywanie dokumentów za pomocą globalnie akceptowanych, prawnie ważnych podpisów w usłudze Microsoft Teams. Wystarczy pobrać dokument, wybrać swój podpis i podpisać dokument, eliminując opóźnienia w procesie podpisywania i zatwierdzania.

Zadania w moim obszarze w aplikacji mobilnej Teams dla pracowników pierwszej linii
Środowisko mobilne aplikacji Microsoft Planner w aplikacji Teams umożliwia filtrowanie do określonego zasobnika lub zestawu zasobników, dzięki czemu można skupić się na zadaniach w swoim obszarze lub dziale. Ta prosta zmiana zapewni większą koncentrację i produktywność, zachowując znajomy wygląd i funkcjonalność aplikacji Planner.

Wyświetlanie pełnych imion i nazwisk w aplikacji Shifts
Pełne imiona i nazwiska członków zespołu są teraz widoczne w harmonogramie zespołu. Pomaga to menedżerom szybko identyfikować pracowników po ich pełnych imionach i nazwiskach, nawet jeśli są one długie, poprzez włączanie/wyłączanie zdjęć profilowych.

Ulepszenia importu Excel w aplikacji Shifts
Menedżerowie pierwszej linii zyskają możliwość importowania pliku Excel do aplikacji Shifts z jednostkami czasu wolnego i otwartych zmian. Dodatkowo, jednostki te będą również obsługiwane, gdy menedżerowie eksportują harmonogramy w kompatybilnym formacie do importu.

Ulepszone ustawienia prywatności Shifts
Menedżerowie pierwszej linii mogą kontrolować, jak wiele informacji o zmianie jest widocznych dla ich pracowników pierwszej linii, zwiększając prywatność danych i kontrolę (np. powód i notatki dotyczące czasu wolnego, notatki dotyczące zmiany, czas trwania przerwy, działania i jak daleko wstecz pracownik pierwszej linii może przeglądać harmonogramy swoich współpracowników).

Wdrażanie zmian na dużą skalę
Administratorzy mogą centralnie wdrażać zmiany i zarządzać nimi dla wszystkich pracowników pierwszej linii w Centrum administracyjnym usługi Teams. W ramach scentralizowanego wdrażania i zarządzania administratorzy mogą standaryzować ustawienia zmian (otwarte zmiany, żądania zamiany zmian, żądania oferowania zmian, żądania wolnego czasu i zegar czasu), identyfikować właścicieli harmonogramów i tworzyć grupy planowania jednolicie dla wszystkich zespołów pierwszej linii na poziomie dzierżawy.

Wdrażanie zespołów dynamicznych pierwszej linii
Administratorzy mogą wdrażać zespoły na dużą skalę dla pracowników pierwszej linii, korzystając z zespołów dynamicznych w Centrum administracyjnym usługi Teams. Dynamiczne zespoły zautomatyzują zarządzanie członkami, aby zapewnić, że zespoły są zawsze na bieżąco z odpowiednimi użytkownikami, gdy ludzie wchodzą, przenoszą się lub opuszczają organizację za pomocą dynamicznych grup z Entra ID.

Nowy szablon spotkania wirtualnego dodany do dodatku Outlook Teams
Nowy szablon spotkania dla spotkań wirtualnych jest dostępny w menu rozwijanym spotkania Teams na karcie Kalendarz w programie Outlook z włączonym dodatkiem Teams. Umożliwia to planistom konfigurowanie wirtualnych spotkań bezpośrednio w programie Outlook, które będą wyświetlane w kalendarzach zarówno w aplikacji Outlook, jak i Teams.

Nowa aplikacja Teams dla edukacji dostępna na wszystkich platformach
Nowa aplikacja Teams jest również ogólnie dostępna dla naszych klientów z sektora edukacji. Teraz jest dostępna na komputery stacjonarne w przeglądarkach Windows, Mac, Edge i Chrome. Dostępność dodatkowych platform przeglądarkowych zostanie ogłoszona na początku 2024 roku. Aktualizacja do nowej aplikacji Teams jest szybka i łatwa - nie wymaga migracji.

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2023/ba-p/4019984