Co nowego w Microsoft Teams? 12.2021

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Grudzień 2021

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu „Co nowego w Teams?”.  Microsoft na zakończenie ubiegłego roku wprowadził wiele nowych aktualizacji, które pomogą w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Wśród nich są m.in. udogodnienia w nagrywaniu spotkań.

Co nowego?

Kolejność podniesionych rąk

Teraz podobnie jak w świecie realnym możesz obserwować kolejność podnoszenia rąk przez uczestników spotkania. Po prostu kliknij na panel uczestników, aby zobaczyć, kto podniósł rękę iw jakiej kolejności. Teraz udzielając głosu nie pominiesz już żadnego uczestnika.

thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | December 2021
							
						
					
			
		
	
			
	
	
	
	
	
thumbnail image 1 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | December 2021

Nagrania ze spotkań zespołów

Nagrywanie spotkań w usłudze Teams umożliwia przeglądanie tego, co mogłeś przegapić, i pomaga innym, którzy nie mogli w nich uczestniczyć nadrobić zaległości.  Microsoft umożliwił zapisywanie nowych nagrań spotkań aplikacji Teams w usługach OneDrive i SharePoint, aby zapewnić lepszą kontrolę i opcje udostępniania.  Dodał również szereg ulepszeń, w tym:

  • Odtwarzanie z wieloma prędkościami – teraz możesz oglądać nagrania z mniejszą i większą prędkością (od 0,5x do 2x)
  • Wysokiej jakości transkrypcje — transkrypcje mają teraz atrybucję mówcy na spotkaniach z włączoną transkrypcją usługi Teams na żywo
  • Zindeksowane nagrania – nagrane spotkania są indeksowane do łatwiejszych w obsłudze segmentów na podstawie przejść slajdów
  • Automatyczne nagrywanie – właściciele spotkań mogą ustawić spotkania, aby automatycznie rozpoczynały nagrywanie
  • Automatyczne wygaśnięcie — wkrótce administratorzy będą mogli ustawić domyślną liczbę dni, po których nowo utworzone nagrania spotkań usługi Teams będą wysyłane do kosza.

Konferencja Operator Connect

Konferencje Operator Connect są teraz ogólnie dostępne.  Korzystanie z tego samego interfejsu administratora co Operator Connect, umożliwia administratorom dzierżawy dodawanie numerów telefonicznych uczestniczących operatorów do mostka konferencyjnego usługi Teams. Możesz zachować istniejącą umowę z dowolnym z uczestniczących operatorów lub wybrać partnerów z listy na karcie Operatorzy w centrum administracyjnym aplikacji Teams.

thumbnail image 2 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | December 2021

Dodaj opis do zdjęć na czacie

Zwiększ dostępność wiadomości w usłudze Teams dla osób niepełnosprawnych, dodając tekst alternatywny do obrazów.  Podobnie jak w przypadku dodawania tekstu alternatywnego w programie Outlook, możesz teraz dodawać opisy do obrazów w wiadomościach czatu usługi Teams, klikając obraz prawym przyciskiem myszy i wybierając opcję „Dodaj tekst alternatywny”. Dzięki temu osoby korzystające z czytników ekranu mogą zrozumieć pełną treść wiadomości, nawet jeśli nie widzą obrazu. 

Powiadomienia o pojemności sal konferencyjnych dla Microsoft Teams Rooms w systemie Windows

Pokoje Teams mogą teraz powiadamiać uczestników spotkania w pokoju, jeśli sala jest przepełniona.  Administratorzy IT mogą zdefiniować pojemność sali konferencyjnej dla każdego konta usługi Teams Room i korzystając z danych z kamer w salach konferencyjnych, które obsługują liczenie osób określić, ile osób znajduje się w sali. Baner zostanie automatycznie wyświetlony w górnej części ekranu sali, aby ostrzec uczestników, jeśli sala jest przepełniona.

thumbnail image 3 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | December 2021

Podziel układ wideo na wiele ekranów dla Teams Rooms w systemie Windows

Maksymalizuj powierzchnię ekranu w pokoju Teams z możliwością podzielenia galerii wideo na wszystkie dostępne ekrany, gdy zawartość nie jest udostępniana.  Lepsze wykorzystanie dodatkowej przestrzeni może pomóc w skupieniu uwagi na osobach dołączających zdalnie w celu bardziej integracyjnego i angażującego spotkania.

thumbnail image 4 of blog post titled 
	
	
	 
	
	
	
				
		
			
				
						
							What’s New in Microsoft Teams | December 2021

 

Źródło: What’s New in Microsoft Teams | December 2021 - Microsoft Tech Community