Co nowego w Microsoft Teams?

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Grudzień 2020

Teams jest aplikacją, która jest bardzo dynamicznie rozwijana i wzbogacana o nowe funkcjonalności. Wszystko wskazuje na to, że 2021 rok będzie rokiem tej aplikacji. Zanim jednak przejdziemy dalej, przybliżymy wybrane nowości, które zostały wprowadzone w grudniu.

Co nowego?

Virtual Breakout Rooms

Virtual Breakout Rooms umożliwiają organizatorom spotkań podzielenie ich na mniejsze grupy w celu ułatwienia dyskusji i burzy mózgów. Pokój typu Breakout można utworzyć na spotkaniu Teams lub na kanale spotkania, organizatorzy mogą natomiast z łatwością przechodzić między pokojami, publikować ogłoszenia do wszystkich pokoi naraz i zapraszać wszystkich z powrotem na spotkanie współne w dowolnym momencie. Wszelkie pliki z pokojów spotkań można udostępniać na głównym spotkaniu i są one dostępne później na czacie spotkania.

Powiadomienia o zbliżającym się końcu spotkania

Microsoft Teams powiadamia uczestników spotkania, gdy do końca czasu pozostało pięć minut. Powiadomienie pojawia się na ekranie przez 10 sekund i znika bez żadnych działań użytkownika. Dzięki powiadomieniu uczestnicy mogą lepiej panować nad czasem by na przykład nie spóźnić się na kolejne spotkanie. Komunikat pojawia się we wszystkich planowanych spotkaniach prywatnych i kanałów. Nie wymaga zakończenia spotkania lecz jest jedynie wyświetlaną informacją.

Udoskonalony interfejs przed dołączeniem do spotkania

Microsoft ulepszył interfejs przed dołączeniem do spotkania dzięki czemu odnalezienia ustawienia dźwięku, wideo i konfiguracji urządzenia jest dużo łatwiejsze i można skonfigurować te ustawieni. dużo szybciej.

Obsługa nowych języków przy tłumaczeniu wydarzeń na żywo

Tłumaczenie spotkań na żywo w czasie rzeczywistym obsługuje obecnie japoński, koreański, francuski (Kanada), hiszpański (Meksyk), chiński tradycyjny, szwedzki, niderlandzki, włoski, hindi, portugalski (Brazylia) i rosyjski jako języki wejściowe, które mogą być tłumaczone na ponad 50 różnych języków.

Limit 20 tysięcy uczestników w wydarzeniu na żywo przedłużony do 30 czerwca 2021 r.

Wydarzenia na żywo w Microsoft 365 (czyli wydarzenia hostowane w Teams, Stream i Yammer) od maja 2020 mogą pomieścić 20 tysięcy uczestników. Możliwość tą wydłużono do 30 czerwca 2021 roku a w tym:

    Obsługa wydarzeń dla maksymalnie 20 tys. Uczestników
    Czas trwania wydarzenia 16 godzin dla pojedynczej transmisji
    W dzierżawie może być jednocześnie hostowanych 50 wydarzeń

Połączenia na wiele numerów

Teraz w nagłówku czatu dla połączeń audio / wideo możesz zobaczyć podzielony przycisk, który wyświetla wiele numerów pojedynczego kontaktu, co pozwala łatwiej zobaczyć wszystkie dostępne numery, na które można wykonać połączenie.

Napisy na żywo w połączeniach 1:1

Niezależnie od tego, czy przebywamy w hałaśliwym otoczeniu, czy po prostu przegapiliśmy to, co zostało powiedziane, napisy generowane na żywo mogą ułatwić śledzenie rozmów. Zarówno administratorzy jak i użytkownicy mogą w razie potrzeby wyłączyć tę funkcję.

Czat i Współpraca  - Bardziej trafne wyniki wyszukiwania

Teraz podczas wyszukiwania wiadomości w Microsoft Teams generowane są 3 topowe wiadomości, które porządkowane są według nowo opracowanego modelu trafności – poprzednio wiadomości sortowane były chronologicznie, a najnowsze wiadomości były na górze wyników wyszukiwania.  Teams uczy się istotnych cech wiadomości, które są dla Ciebie najważniejsze i na podstawie szerokiego wachlarza aktywnych i pasywnych sygnałów, na przykład tego, z kim najczęściej kontaktujesz się lub w których zespołach i kanałach jesteś najbardziej aktywny.

Dostęp do plików w trybie offline w systemie iOS

Aplikacja mobilna Teams dla systemu iOS umożliwia teraz dostęp do plików nawet w trybie offline lub w złych warunkach sieciowych. Po prostu wybierz pliki, do których potrzebujesz dostępu, a aplikacja Teams zachowa pobraną wersję do użycia w aplikacji mobilnej. Wszystkie pliki dostępne w trybie offline można znaleźć w sekcji plików aplikacji.

Ulepszenia w odtwarzaniu wideo

Teams zapewnia teraz szybsze ładowanie osadzonych klipów wideo - do 25% skrócenia czasu potrzebnego na załadowanie wideo osadzonego w strumieniu Stream i do 90% skrócenia czasu potrzebnego na rozpoczęcie odtwarzania wideo.

Lepsza integracja z Yammer

Możemy teraz wyszukiwać konwersacje Yammera, będąc w aplikacji Społeczności wewnątrz Microsoft Teams, a także dodać kartę Yammera na kanale zespołu.

Zaktualizowany kreator „Dodaj zespół do witryny” w SharePoint

Użytkownicy mogą używać stron głównych programu SharePoint z dynamiczną zawartością webową jako minitablice dla zawartości grupowej: stron, aktualności, łączy, dokumentów, aktywności w  grupie i nie tylko - i można je konfigurować. Możemy wybrać zawartość SharePoint, którą chcemy dodać jako karty w Teams, gdy pierwszy raz łączymy je poprzez kreator "Dodaj zespół" na naszej stronie.

Zaktualizowana karta dodawania zawartości do Teams w SharePoint

Członkowie zespołu mogą teraz używać  karty SharePoint do przypinania dowolnej strony, listy lub biblioteki dokumentów jako osobnej karty w swoim kanale Teams. Należy przejść do przycisku „+” z dowolnego kanału w aplikacji Teams, wybrać SharePoint i zacznij przypinać zasoby potrzebne zespołowi do lepszej współpracy.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2020/ba-p/2030942