Firma Microsoft ponownie liderem Gartner® dla platform Low-Code

Microsoft ponownie został liderem w zestawieniu Gartner® Magic Quadrant™ 2023 dla platform low-code.

Firma Microsoft już po raz z rzędu została uznana za lidera w dziedzinie platform niskokodowych dla przedsiębiorstw (Low-Code Application Platforms - LCAP). W ciągu ostatnich dwóch lat Microsoft znacznie rozwinął swoją wizję dla platformy low-code. Dzięki niedawnemu ogłoszeniu zarządzanych środowisk i współtworzenia platforma Microsoft Power Platform ugruntowała swoją pozycję jako bezpieczna, zarządzalna i współpracująca platforma niskokodowa na skalę korporacyjną.

Według firmy Gartner „Rynek platform aplikacji dla przedsiębiorstw z niskim kodem nadal szybko się rozwija, a dostawcy oferują kompleksowe platformy, które umożliwiają szybsze wdrażanie aplikacji biznesowych za pomocą wizualnych narzędzi i usług”. Raport stwierdza, że „Liderzy to gracze o ugruntowanej pozycji, posiadający silną ofertę, referencje od klientów, świadomość marki i obecność na rynku — konsekwentnie demonstrują swoją zdolność do spełniania wymagań klientów zarówno w obecnych scenariuszach (np. szybki rozwój aplikacji), jak i dla przyszłych potrzeb"

Strategia niskiego kodu to kluczowa decyzja, która zapewni elastyczność biznesową w nadchodzących latach. Firma Microsoft traktuje Microsoft Power Platform jako platformę z kompleksowym portfolio narzędzi, które są wydajne osobno, a razem jeszcze lepsze — platforma, która łączy wszystko, czego potrzebujesz, aby wprowadzać innowacje i automatyzować procesy w swojej firmie bezpiecznie, bezproblemowo i szybko.

Źródło: https://powerapps.microsoft.com/pl-pl/blog/microsoft-named-a-leader-in-2023-gartner-magic-quadrant-for-enterprise-low-code-application-platforms/