Co nowego w Microsoft Teams? 12 2022

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Grudzień 2022

W kolejnym artykule z cyklu „Co nowego w Teams?” przedstawiamy jakie aktualizacje Microsoft wprowadził w aplikacji w grudniu.

Co nowego?

Usuwanie czatów

Organizuj i łatwo usuwaj rozmowy na czacie, które nie są już potrzebne, bez wpływu na innych uczestników tego samego czatu.


Rozszerzone reakcje

Wyrażaj opinie w bardziej kreatywny sposób dzięki ponad 800 emotikonom aplikacji Teams na każdą sytuację. Komunikuj reakcje, aby świętować, wyrażaj swoją zgodę lub podkreślaj ukończenie zadań.


Dodaj osoby do czatu grupowego za pomocą @wzmianka

Dodaj nowych uczestników do czatu za pomocą @wzmianka, eliminując potrzebę przechodzenia do okna dialogowego dodawania. Podczas dodawania nowych uczestników możesz kontrolować, jaka część historii czatu ma być udostępniana.

Rekomendowane osoby podczas tworzenia nowej wiadomości

Oszczędzaj czas na szukanie odpowiednich interesariuszy. Korzystając ze sztucznej inteligencji, czat Teams pomoże Ci inicjować nowe rozmowy, polecając współpracowników na podstawie Twojej wcześniejszej współpracy. Ta funkcja będzie ogólnie dostępna do końca roku.

 

Odbieranie wszystkich wiadomości na czacie grupowym za zgodą dotyczącą konkretnego zasobu

Model uprawnień dotyczących zgody na określony zasób (RSC), pierwotnie opracowany dla interfejsów API Teams Graph, został rozszerzony o zakres czatu i kanału. Korzystając z RSC, możesz poprosić właścicieli zespołów o wyrażenie zgody na otrzymywanie przez bota wiadomości od użytkowników w ramach standardowych czatów grupowych bez bycia @wzmianką.

Podgląd języka migowego i zawsze włączone napisy na spotkaniach

Nadaj priorytet maksymalnie dwóm filmom innych uczestników dla języka migowego podczas spotkań, aby pozostały widoczne nawet podczas udostępniania treści. Dodatkowo możesz ustawić, aby napisy pozostały włączone podczas wszystkich spotkań.

Microsoft Teams Rooms w systemie Android — nowy interfejs dotykowy i współpraca

Nowo wydany pakiet Microsoft Teams Rooms w systemie Android Update 3 (wersja aplikacji: 1449/1.0.96.2022120503) zawiera kilka funkcji dotykowych, które usprawniają spotkania i współpracę na urządzeniach dotykowych. Poniżej znajdziesz więcej informacji na temat tych nowych funkcji, w tym podchodzenia i korzystania z Microsoft Whiteboard, włączania Whiteboard do spotkań ad hoc, przeprojektowanego menu udostępniania i obsługi Whiteboard oraz rozpoznawania dotyku i obsługi wyświetlania 4K. Dowiedz się więcej

Podejdź i korzystaj z Microsoft Whiteboard

Dzięki Microsoft Teams Rooms na wyświetlaczach z systemem Android sesje tablicy można rozpocząć z ekranu głównego obsługiwanego wyświetlacza w dowolnym momencie, w tym poza oficjalnym spotkaniem. Jednym dotknięciem można uruchomić sesję Microsoft Whiteboard, umożliwiając natychmiastową współpracę. Administratorzy mogą włączyć tę funkcję za pomocą ustawienia „Zezwalaj na inicjowanie tablicy” na urządzeniu.

Wprowadź platformę Microsoft Whiteboard do spotkania ad hoc

Płynne przejście z lokalnej współpracy do przestrzeni współtworzenia online poprzez stuknięcie "Rozpocznij spotkanie" na lokalnym ekranie Whiteboard. "Rozpocznij spotkanie" szybko rozpoczyna spotkanie ad hoc i automatycznie prezentuje Whiteboard już uruchomiony na ekranie głównym na scenie spotkania. Wystarczy dodać do spotkania zdalnych uczestników, aby w czasie rzeczywistym mogli współtworzyć tę samą tablicę. Zamiast wybierać między oglądaniem galerii a udostępnioną tablicą, zdalni uczestnicy mogą być teraz widoczni obok Microsoft Whiteboard w układzie Zawartość + Galeria, co pozwala na współpracę z większą łatwością i wydajnością.

Przeprojektowane menu udostępniania i obsługa Microsoft Whiteboard dla kont zasobów

Udostępnianie treści podczas spotkania jest teraz bardziej dostępne dzięki przeprojektowanemu menu udostępniania. Gdy stukniesz „Udostępnij” na pasku sterowania spotkaniem, możesz znaleźć wszystkie opcje zawartości, które można udostępniać w jednym miejscu, w tym Microsoft Whiteboard. To środowisko udostępniania tablicy podczas spotkania jest teraz obsługiwane na kontach zasobów.

 

Świadomość dotyku i obsługa wyświetlaczy 4K

Ekrany dotykowe umożliwiają teraz sterowanie systemem sali zarówno za pomocą wyświetlacza dotykowego z przodu sali, jak i konsoli dotykowej, ułatwiając obsługę Teams Room za pomocą dowolnego urządzenia znajdującego się najbliżej. Administratorzy mogą włączyć tę funkcję za pomocą ustawienia „Włącz sterowanie ekranem dotykowym” na urządzeniu. Ponadto obsługiwane jest teraz wyświetlanie 4K, aby jeszcze bardziej poprawić jakość spotkań na urządzeniach z dużymi ekranami.

Dymki czatu podczas spotkań

Microsoft Teams Rooms na Androidzie może teraz wyświetlać czaty wysyłane podczas spotkania Teams na wyświetlaczu z przodu sali. Wiadomości czatu są wyświetlane jako dymki czatu w bieżącym widoku, umożliwiając uczestnikom przebywającym w pokoju zaangażowanie się w rozmowę odbywającą się na czacie.

 

Certyfikowane urządzenia - Słuchawki Jabra Evolve

Evolve Buds to prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne zaprojektowane do pracy hybrydowej i certyfikowane dla Microsoft Teams. Korzystanie z technologii BlueTooth Multipoint umożliwia jednoczesne połączenie z laptopem i telefonem. Jabra MultiSensor Voice redukuje uciążliwy hałas w tle, umożliwiając odbieranie połączeń z dowolnego miejsca.

Certyfikowane urządzenia - EPOS EXPAND Vision 1

EXPAND Vision 1 to kompaktowa, przenośna kamera internetowa USB, która zapewnia niezwykle ostry obraz wideo i wyjątkowy odbiór głosu, niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, w podróży, czy w biurze. EXPAND Vision 1 sprawia, że wyglądasz i brzmisz profesjonalnie dzięki EPOS Audio™ i kamerze 4K zoptymalizowanej pod kątem tworzenia wysokiej jakości wideo w każdych warunkach oświetleniowych. Kamera internetowa EPOS umożliwia bezproblemowe prowadzenie wideokonferencji dzięki dwóm mikrofonom z redukcją szumów. Dodatkowo obraz można szybko i łatwo dostosować za pomocą zaledwie kilku kliknięć, mając kontrolę nad kluczowymi ustawieniami, takimi jak pole widzenia, światło i kolor.

 

Zatwierdzenia w postaci plików PDF można zapisywać, drukować i przesyłać

Twórcy zatwierdzeń mogą zapisać ukończone żądanie zatwierdzenia w pliku PDF i mieć możliwość jego wydrukowania. Ta funkcja umożliwia klientom łatwe przeniesienie dowodu zatwierdzenia w postaci pliku PDF do innego systemu lub przechowywanie go jako pliku.

Adobe Acrobat usprawnia korzystanie z plików PDF w Teams

Opierając się na rozmachu aplikacji do współpracy w Teams, firma Adobe udostępniła nową integrację Adobe Acrobat z Microsoft Teams. Adobe Acrobat można teraz ustawić jako domyślną aplikację PDF w Teams. Ułatwia to udostępnianie i przeglądanie plików PDF, współpracę z komentarzami i adnotacjami, łatwy dostęp do plików PDF przechowywanych w Microsoft SharePoint i Microsoft OneDrive i nie tylko. Dowiedz się, jak to nowe środowisko może pomóc organizacjom zwiększyć wydajność, poprawić bezpieczeństwo i obniżyć koszty.

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2022/ba-p/3705731