Co nowego w Microsoft Teams? 01.2021

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Styczeń 2021

Witamy w kolejnej odsłonie z cyklu „Co nowego w Microsoft Teams”! W tym artykule opisujemy wybrane nowości, które pojawiły się w styczniu.

Co nowego?
Zatwierdzenia (Approvals)

Zatwierdzenia w Microsoft Teams umożliwiają każdemu, od pracowników pierwszej linii po pracowników centrali korporacji, łatwe tworzenie, zarządzanie i udostępnianie zatwierdzeń bezpośrednio z Twojego centrum pracy zespołowej. Proces zatwierdzania można szybko rozpocząć z czatu lub konwersacji na kanale lub w samej aplikacji Zatwierdzenia. Wystarczy wpisać nazwę wniosku, kto musi go zatwierdzić, wszelkie dodatkowe informacje i w razie potrzeby dodać załącznik. Po jego przesłaniu osoby zatwierdzające otrzymują powiadomienie i mogą szybko przejrzeć szczegóły wniosku i wszelkie pliki zawarte w zatwierdzeniu. Jeśli prośba została przesłana na czacie lub na kanale, zostanie wyświetlona karta akceptacji z opcjami działania do wyboru.

 

Automatyczne wysyłanie w trybie offline

Obsługa czatu i kanałów w usłudze Microsoft Teams w trybie offline pomaga zachować produktywność nawet bez połączenia internetowego. Automatyczne wysyłanie offline określa, kiedy wiadomości Teams są wysyłane lub edytowane, gdy użytkownik jest offline. Te wiadomości są wysyłane automatycznie, gdy urządzenie wróci do trybu online.

Zespół obejmujący całą organizację (do 10 000 użytkowników)

Zespoły obejmujące całą organizację zapewniają wszystkim w organizacjach do 10 000 użytkowników automatyczny sposób bycia częścią jednego zespołu do współpracy i komunikacji. Administratorzy globalni, którzy zarządzają środowiskiem firmowym mogą teraz utworzyć zespół obejmujący całą organizację, który automatycznie i na bieżąco synchronizuje wszystkich członków z zespołem w usłudze Active Directory, gdy użytkownicy dołączają i opuszczają organizację.  

Microsoft Teams powiadamia uczestników spotkania, gdy do końca czasu pozostało pięć minut. Powiadomienie pojawia się na ekranie przez 10 sekund i znika bez żadnych działań użytkownika. Dzięki powiadomieniu uczestnicy mogą lepiej panować nad czasem by na przykład nie spóźnić się na kolejne spotkanie. Komunikat pojawia się we wszystkich planowanych spotkaniach prywatnych i kanałów. Nie wymaga zakończenia spotkania lecz jest jedynie wyświetlaną informacją.

Ustawienia moderowania czatu spotkania

Organizatorzy spotkań mogą teraz wybierać spośród trzech opcjonalnych ustawień czatu, aby pomóc w stworzeniu bezpiecznego i integracyjnego środowiska spotkań. Czaty mogą być „wyłączone”, uniemożliwiając organizatorowi i uczestnikom korzystanie z czatu spotkania. Alternatywnie można je ustawić na „Tylko podczas spotkania”, umożliwiając uczestnikom wysyłanie wiadomości tylko podczas spotkania, a organizatorowi wysyłanie wiadomości w dowolnym momencie. Na koniec domyślnym ustawieniem będzie „Włączone”, co pozwoli na czatowanie dla wszystkich uczestników spotkania w dowolnym momencie.

Dodawanie kalendarza udostępnionego do kanału Teams

Twórz i udostępniaj kalendarz członkom określonego kanału. Po utworzeniu spotkania na kanale Teams automatycznie tworzy nowy wpis w aktywności kanału. Użytkownicy, którzy mają wyłączone powiadomienia, zobaczą wydarzenie tylko wtedy, gdy otworzą kalendarz kanału. Po opublikowaniu wydarzenia na kanale możesz dodać je do swojego kalendarza osobistego. Ta funkcja zapewnia wszystkim członkom kanału, z wyjątkiem użytkowników-gości, wgląd do nadchodzących wydarzeń.

Dostosowanie urządzeń przykład - Monitory do wideokonferencji firmy Dell

Trzy monitory firmy Dell mają teraz certyfikat zgodności z Microsoft Teams. W 24-, 27- i 34-calowych wyświetlaczach zintegrowane są kamery, głośniki i mikrofony z redukcją szumów, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą być widziani i słyszani podczas rozmów i spotkań zespołów za pomocą jednego urządzenia. Monitory zawierają również dedykowany przycisk Teams - wystarczy nacisnąć ikonę w prawym dolnym rogu, aby natychmiast dołączyć do spotkania Teams.

Kreator zasad dotyczących edukacji w usłudze Teams dla Edukacji

Dzięki zdalnej i hybrydowej nauce na platformach internetowych, zapewnienie bezpieczeństwa społeczności szkolnej jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Dzięki nowemu kreatorowi zasad programu Microsoft Teams for Education administratorzy IT mogą teraz z łatwością stosować polityki dostosowane do edukacji, aby zapewnić bezpieczne środowisko nauki dla uczniów, nauczycieli i personelu. Kreator zasad umożliwia szybkie i łatwe zastosowanie najbardziej odpowiedniego zestawu zasad dla uczniów na poziomie globalnym (domyślnym dla całej organizacji) i zastosowanie niestandardowego zestawu zasad do grupy nauczycieli i personelu dostosowanego do ich potrzeb.

Zadania

Publikuj listy zadań, aby tworzyć i śledzić pracę w organizacji. Jako użytkownik aplikacji Teams, który został włączony do publikowania zadań w Twojej organizacji , możesz utworzyć listę zadań do wysłania do dowolnej liczby zespołów w organizacji. Publikowanie zadań pozwala firmom tworzyć zadania centralnie na poziomie korporacyjnym i publikować je w różnych lokalizacjach. Każdy zespół otrzymuje własną kopię listy do przydzielania i wykonywania zadań oraz śledzenia postępów zespołu.

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-january-2021/ba-p/2107163