Teams Essentials – Microsoft wprowadza nowy plan dla małych firm

Firma Microsoft zdecydowała się na wprowadzenie nowego planu, przeznaczonego dla małych firm. Teams Essentials to pierwszy samodzielny plan, którego najważniejszym elementem jest właśnie aplikacja Microsoft Teams.

O uruchomieniu nowej usługi Teams Essentials Microsoft poinformował 1 grudnia 2021 roku. Aplikacja Microsoft Teams do tej pory była dostępna tylko w ramach posiadanych przez firmę licencji Microsoft Teams 365. Uruchomienie Teams Essentials sprawiło, że małe firmy, którym zależy głównie na komunikatorze mogą wejść w posiadanie niedrogiego rozwiązania, które zapewni im wsparcie pracy zespołowej oraz odpowiednią komunikację w hybrydowym trybie pracy.

Co zawiera Teams Essentials?

Teams Essentials zapewnia swoim użytkownikom wszystkie podstawowe funkcjonalność aplikacji Teams. Microsoft postanowił jednak rozszerzyć niektóre z nich, dzięki czemu:

  • spotkania grupowe mogą trwać do 30 godzin
  • limit uczestników spotkań został zwiększony do 300 osób
  • użytkownicy otrzymują 10GB przestrzeni w chmurze na użytkownika

Teams Essentials - co to jest i czym różni się od zwykłego Teams?

Ponadto dostępny w Teams Essentials kalendarz można zintegrować z kalendarzem w Microsoft Outlook oraz Google Calendar. Wysyłanie zaproszeń na spotkanie wymaga natomiast jedynie wpisania adresu e-mail użytkownika, które chce uczestniczyć w wideokonferencji. Spotkanie można również przeprowadzić przez przeglądarkę.  

Korzystanie z usługi Teams Essentials kosztuje mniej niż 20zł miesięcznie na użytkownika. Jest to więc najtańsze rozwiązanie wprowadzone dotychczas przez firmę Microsoft.

 

Źródło: Porównanie opcji aplikacji Microsoft Teams | Microsoft Teams