Projektowanie raportów w Power BI

Analiza biznesowa oparta na Microsoft Power BI

Microsoft Power BI w Systeo – co oferujemy?

Proponujemy firmom zarówno konsultacje, jak i zaawansowaną analizę danych w Microsoft Power BI. Twoja firma może liczyć na pomoc w zaprojektowaniu i implementacji raportów, analiz, kokpitów menedżerskich (Dashboardów). Razem z Klientem podczas wstępnej analizy definiujemy główne potrzeby raportowe i analityczne jego organizacji. Systeo pomoże Twojej firmie zidentyfikować źródła danych oraz ocenić zastosowania Microsoft Power BI w różnych obszarach działalności (np. logistyka, sprzedaż, marketing). Projektujemy i tworzymy raporty, które pokazują dokładnie to, czego potrzebuje organizacja do wyciągania wniosków i do sprawnego podejmowania trafnych decyzji. Dzięki projektowanym przez Systeo raportom na temat zysków, finansów czy klientów firmy mogą łatwo zauważyć, które działania przynoszą firmie zysk, a które stanowią niepotrzebne koszty.

Firma Systeo może wykonać raporty w oparciu o dane pochodzące z różnych źródeł. Microsoft Power BI w standardzie może obecnie połączyć się z ponad stu źródłami danych, m.in. wszystkie popularne i powszechnie używane bazy danych SQL, IBM, SAP. Źródłem danych mogą być także pliki zlokalizowane w chmurze bądź na lokalnym dysku. Dbamy o jakość dostarczonych rozwiązań, a także o to, aby zarządzanie oraz analiza danych były zrozumiałe i intuicyjne.

PowerBI systeo

Jakie korzyści Power BI da Twojej firmie?

Raporty Power BI mogą znaleźć zastosowanie w różnych obszarach działalności firmy jak np. sprzedaż i koszty, marketing, logistyka czy produkcja. Dzięki dostępowi do kluczowych informacji na temat klientów, wyników sprzedaży czy finansów można łatwo zauważyć, które działania przynoszą firmie zysk, a które stanowią niepotrzebne koszty. Podejmowanie decyzji staje się prostsze dzięki większej liczbie raportów i wykresów pozwalających na śledzenie postępów w realizacji określonych w organizacji celów biznesowych.

Korzyści Power BI:

 • Efektywna analiza danych i wsparcie w podejmowaniu lepszych decyzji biznesowych
 • Jedno narzędzie do analizy danych dla całej organizacji
 • Lepsze monitorowanie postępów w realizacji wyznaczonych celów biznesowych
 • Szeroki wachlarz źródeł danych
 • Możliwość eksportu informacji do innych usług i programów Microsoft ( np. do arkuszy Excel, prezentacji PowerPoint czy witryn programu SharePoint )
 • Możliwość automatycznego pobierania i odświeżania danych ze wskazanych źródeł w czasie rzeczywistym dzięki funkcji Power BI Gateway
 • Bezpieczne udostępnianie raportów
 • Dostęp do raportów z poziomu przeglądarki internetowej i aplikacji dla urządzeń mobilnych

analiza power bi systeo

Więcej o samej usłudze Power BI:

 • Elementy Power BI -  Co to jest Power BI Desktop i Power BI Online?
 • Power BI Desktop– to bezpłatna aplikacja działająca na komputerach z systemem Windows, która pozwala na połączenie z danymi, budowę raportu i zapis do pliku oraz publikację raportu
 • Power BI Online- jest to serwer raportowy dostępny przez przeglądarkę i aplikację na urządzeniach mobilnych, który łączy w sobie funkcjonalności Power BI Desktop z możliwościami udostępniania raportów, dzielenia się nimi, współpracy czy ustawiania procesów odświeżania danych.

Licencje Power BI

Każdy użytkownik Microsoft 365 (Office 365), po rejestracji otrzymuje dostęp do darmowej wersji usługi Power BI. Dodatkowo w ramach płatnych licencji Power BI Pro lub Power BI Premium mamy do dyspozycji dodatkowe funkcje udostępniania i współpracy. Power BI Pro bazuje na licencjach na użytkownika, natomiast Power BI Premium  jest albo wdrażane na poziomie całej organizacji i opiera się na rozszerzaniu rozmiaru źródeł danych czy ogólnej pojemności serwera raportów albo bazuje także na *licencjach na użytkownika (*licencje Power BI Premium na użytkownika zostały wprowadzone przez Microsoft do sprzedaży w kwietniu 2021). Ważną informacją jest to, że bez wersji Pro nie możemy kupić wersji Premium. Tak więc Power BI Pro oferuje znacznie większą funkcjonalność w stosunku do darmowej wersji, natomiast Power BI Premium jest dodatkowym rozwinięciem wersji Pro.

Więcej o  wersji Pro - Usługa Power BI Pro jest przeznaczona dla użytkowników, którzy publikują raporty, udostępniają pulpity nawigacyjne, współpracują w obszarach roboczych oraz wykonują inne powiązane działania, na przykład:

 • Analizowanie danych w programie Excel lub Power BI Desktop
 • Udostępnianie przy użyciu aplikacji Excel Web App
 • Udostępnianie pulpitów nawigacyjnych i współpraca przy użyciu obszarów roboczych aplikacji
 • Wyświetlanie udostępnionej zawartości
 • Integrowanie zawartości z usługą Microsoft Teams

Koszt usług Power BI Pro na 1 użytkownika to orientacyjnie 7,61 € miesięcznie.

Więcej o  wersji Premium - Usługę Power BI Premium kupujemy albo dla całej organizacji - każdy użytkownik posiada wówczas licencję Pro i otrzymuje dostęp do pełnej funkcjonalności usługi, a dodatkowo ma możliwość dystrybuowania pulpitów, raportów czy pojedynczych wizualizacji między współpracownikami a chmurą Power BI albo w formie licencji na użytkownika. Możliwości:

 • Analiza biznesowa, analiza danych big data, raportowanie w chmurze i środowisku lokalnym
 • Zaawansowane kontrolki administracji i wdrażania
 • Dedykowane zasoby obliczeń i magazynu w chmurze

Koszt usługi Power BI Premium "Na pojemność" uzależniony i wyliczany jest na postawie zapotrzebowania organizacji, oprócz podstawowych licencji Pro, płacimy tutaj za niezbędną przestrzeń roboczą.

Koszt usługi Power BI Premium na 1 użytkwonika to orientacyjnie 14,50 € miesięcznie.

Więcej szczegółów w zakresie porównania funkcji Power BI Pro i Premium znajduje się na stronie Producenta: https://powerbi.microsoft.com/pl-pl/pricing/

Microsoft„By w pełni wykorzystać potęgę technologii jako czynnika umożliwiającego wzrost dochodów, firmy muszą pokonać wewnętrze przeszkody, które nie pozwalają im skutecznie posługiwać się posiadanymi już informacjami.”

Chcesz dowiedzieć się więcej ? Zapraszamy do kontaktu:

 • Wypełnij formularz na stronie
 • Telefon: 600500067, 783472777
 • Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria - Power BI - przykładowe raporty

Analiza sprzedaży
Analiza sprzedaży
Analiza sprzedaży 2
Analiza sprzedaży 2
Analiza sprzedaży 3
Analiza sprzedaży 3
Analiza sprzedaży - wartość sprzedaży
Analiza sprzedaży - wartość sprzedaży
Analiza sprzedaży - zysk
Analiza sprzedaży - zysk
Analiza sprzedaży - koszt sprzedaży
Analiza sprzedaży - koszt sprzedaży