sharepoint start

Obecnie prawie wszystkie plany subskrycji usługi MS Office 365 pozwalają na dostęp do narzędzia Sharepoint. Niestety większość użytkowników traktuje tą usługę jako dodatkową kafelkę, z którą często nie wiemy co  zrobić. Tymczasem Sharepoint w usłudze 365 to potężne narzędzie, za pomocą którego możemy łatwo i szybko usprawnić naszą firmę.

Czym charakteryzuje się narzędzie Sharepoint w usłudze Office 365:

  • Sharepoint 365 jest usługą w chmurze Microsoft, aby jej używać nie musimy nic instalować w naszej serwerowni czy na naszych komputerach. Usługa komunikuje się za pomocą przeglądarki internetowej oraz programu pocztowego.
  • Narzędzie jest całkowicie zintegrowane z innym programami firmy Microsoft. Import z i do Excel, Access nie jest żadnym problemem. Sharepoint doskonale integruje się system Windows, programem pocztowym Outlook, kalendarzami w Exchange.

sharepoint duzy

Do czego możemy wykorzystać narzędzie Sharepoint:

  • Sharepoint w połączeniu z usługą Onedrive idealnie nadaje się do zarządzania plikami z dokumentacją firmową. W usłudze możemy katalogować nasze pliki, udostępniać w organizacji. Do naszych zasobów w postaci wirtualnego serwera mamy dostęp z każdego miejsca. Dodatkowo oczywiście możemy zarządzać uprawnieniami, wersjonowaniem plików czy udostępnianiem zasobów poza naszą organizacją. Do każdego pliku możemy dopisać dowolną ilość cech, komentarzy, metadanych. 

sharepoint dokumenty

  • Wymiana informacji za pomocą wewnętrznych witryn firmowych. Sharepoint pozwala na budowę rozbudowanych systemów intranetowych z informacjami o firmie, procedurach, zasobach itp. Istotnym elementem narzędzia jest możliwość jego konfiguracji w taki sposób, że aktualizacja danych, dodawanie informacji może być wykonywana poprzez pakiet MS Office.

sharepoint intranet

  • Zarządzanie procesami. Dzięki usłudze Sharepoint możemy, bez dużych nakładów, zinformatyzować takie procesy jak wniosek urlopowy, delegacje, faktura kosztowa czy inne. Zamiast kupowania drogich systemów workflow, za pomocą Sharepoint w usłudze 365 możemy zautomatyzować większość tych procesów.

sharepoint procesy

  • Zarządzanie projektami czy zadaniami. Usługa Sharepoint posiada zintegrowany moduł do delegowania zadań zarówno w rozbudowanych projektach jak i pojedynczych działaniach. Sharepoint wspiera wbudowanym wykresem osi czasu czy wykresem gantta. Do każdego zadania możemy dodać system powiadomień w postaci maili czy sms. System umożliwia nam generacje własnych schematów działań np. zarządzanie pracą działu sprzedaży.

sharepoint projekty

To tylko kilka wybranych zastosowań usługi Sharepoint. W przypadku zdecydowania się na rozwijanie tej usługi, należy wziąć pod uwagę 3 rzeczy:

  • Firma Microsoft cały czas rozwija usługę Sharepoint 365 dodając coraz więcej funkcji i możliwości.
  • Sharepoint 365 jest usługą skalowalną, którą nawet po zakończeniu projektu możemy w przyszłości poszerzyć o dodatkowe funkcje czy możliwości.
  • Korzystając z rozwiązań firmy Microsoft nie jesteście Państwo uzależnieni od współpracy z jednym integratorem.

Z naszej strony deklarujemy, że oprócz bycia Partnerem firmy Microsoft, znajomości narzędzia oraz wykorzystania go w codziennych czynnościach  - jesteśmy równocześnie pasjonatem tego rozwiązania.
Wspieramy zarówno firmy, które zakupiły już pakiet MS Office 365 lub planują jego zakup, aby skorzystały z pełnych możliwości jakie oferuje 365.

Proponujemy Państwu technologię, która usprawnia działania międzynarodowych korporacji, w cenie i czasie wdrożenia przyjaznych dla lokalnych przedsiębiorstw.

Jesteśmy do usług i czekamy na kontakt z Państwa strony. 

Back to top