Intranet w SharePoint

KOMUNIKACJA W WEWNĄTRZ ORGANIZACJI
Idealnie zbudowany intranet to centrum danych, informacji, platformy e-learningowe, podłączone obiegi dokumentów i niektóre dane o pracownikach oraz wyjście do pozostałych systemów informatycznych w firmie.

Zapraszamy  do zapoznania się z nasza propozycją budowy intranetu na bazie Office 365.

Nasz intranet zaczyna się klasycznie od strony głównej, na której mamy rotacyjny baner informacyjny oraz link do zbliżających się wydarzeń.

intranet baner

Poniżej tej sekcji wyświetlane są ostatnie wiadomości i komunikaty ze wszystkich działów. Oczywiście sekcja jest nasza propozycją możemy ją modyfikować wg wbudowanych parametrów.

intranet baner wiadomości

 Kolejna sekcje to skróty do najczęściej używanych danych lub aplikacji. Możemy tu umieścić link do książki adresowej, do danych sprzedażowych, do informacji działu personalnego.

intranet linki

Do naszego intranetu można tez dodać specjalne wigety, np. z informacją pogodową dla wszystkich lokalizacji firmy. Można też dodać bezpośrednio dane z plików, które mogą być zasilane bezpośrednio przez osoby uprawnione.

intranet wigety

W intranecie opartym na środowisku Office 365 możemy personalizować wyświetlane informacje w zależności od tego kto jest zalogowany portalu.

intranet personalizacja

Zaprezentowaliśmy przykładową stronę główną usługi intranet. Nasz firmowy serwis możemy oczywiście rozbudować o dodatkowe podstrony lub podwitryny. Na przykład kluczowe komórki w organizacji mogą mieć własne podwitryny, na których będą prezentowały swoje informacje.

Dostępem do poszczególnych danych w podwitrynach możemy sterować z pomocą menu.

intranet menu

Za pomocą rozbudowanego menu pracownicy mogą szybko przechodzić od interesujących ich obszarów. Menu może być podzielone wg działów czy funkcji.

W menu mamy możliwość podpinać bezpośrednio linki do plików z instrukcjami, regulaminami wnioskami i itp.

Przechodząc na przykład do podstrony działu personalnego możemy się dowiedzieć o planowanych kursach, rekrutacja, imprezach firmowych.

intranet hr1

SharePoint przy budowie intranetu daje również możliwości dodawanie ankiet, komentarzy dla użytkowników, dostępie do informacji w postaci plików.

intranet hr2

W ramach funkcjonalności intranetu możemy dodać również informacje o naszych pracownikach.

intranet hr3

Ważnym elementem utrzymywania komunikacji w organizacji jest wymiana informacji nieformalnych pomiędzy pracownikami. Intranet w SharePoint posiada odpowiednie mechanizmy do stworzenia forum.

intranet forum

Intranet zbudowany na platformie SharePoint ma wiele funkcjonalności. Na koniec może kilka słów o witrynach zespołu, które oprócz przedstawiania informacji mogą interaktywnie współpracować z użytkownikami. Przykładem może być podstrona dla działu sprzedaży i marketingu. Na takiej podstronie możemy informować grupy handlowe o produktach, promocjach, działaniach marketingowych.

intranet sprzedaz

Zalety Intranetu

  • Znaczna poprawa komunikacji w organizacji
  • Dostęp do materiałów firmowych niezależnie od miejsca
  • Łatwość w wyszukaniu informacji
  • Oszczędność czasu pracowników
  • Uproszczenie procesów dla nowych pracowników

Budowa intranetu to złożony proces i nie możemy tego zrobić bez pracowników naszych klientów. Możemy Państwa wesprzeć w tym procesie i pokazać jakie są możliwości oraz nauczyć jak rozbudowywać intranet.

  • Pakiet na start  – 1150 pln

Ceny są niezależne od wielkości organizacji i użytkowników.

 

Miło nam, że zainteresowaliście się Państwo naszą propozycją narzędzi wspierających pracę w dziale personalnym. Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się czegoś więcej zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza lub przedzwonienia na jeden z podanych numerów: 600 500 067 lub 792582340.