Co nowego w Microsoft Teams? 06 2024

Microsoft Teams  - podsumowanie nowości | Czerwiec 2024

Witamy w czerwcowym wydaniu "Co nowego w Microsoft Teams"! Miesięczny artykuł obejmuje wszystko, od czatów po spotkania i ratusze, od aplikacji Teams Phone po Teams Rooms  i nie tylko. Zapraszamy do lektury.

Nowe rozwiązanie VDI dla Teams
Przeprojektowano istniejącą optymalizację VDI dla aplikacji Teams, co umożliwi lepszą wydajność (np. szybsze dołączanie do spotkań, nowe kodeki), niezawodność (wyższe wskaźniki powodzenia tworzenia spotkań i dołączania do nich oraz udostępniania ekranu) oraz łatwość obsługi (za pośrednictwem centrum administracyjnego aplikacji Teams i jakości połączeń Panel). Ta nowa optymalizacja oferuje dodatkowe funkcje, takie jak zaawansowane możliwości spotkań i prostsza aktualizacja aplikacji.

Dostosuj wersję roboczą wiadomości podczas tworzenia za pomocą Copilot
Możesz teraz poinstruować Copilota, aby dostosował wersję roboczą wiadomości w dowolny sposób. Aby to wypróbować, napisz wiadomość na czacie lub w kanałach, otwórz Copilot pod polem wiadomości w aplikacji Teams, wybierz opcję dostosowania wiadomości za pomocą niestandardowego monitu i wpisz własny "prompt", na przykład "dodaj wezwanie do działania" lub "spraw, by była przekonująca" lub "przekształć moją wiadomość w listę i dodaj język inkluzywny". Copilot odpowiednio dostosuje wiadomość. Ta funkcja wymaga licencji Copilot for Microsoft 365.

Inteligentne tłumaczenie wiadomości na czatach
Gdy otrzymasz wiadomość w innym języku, zobaczysz sugestię przetłumaczenia wiadomości na preferowany język. Dodatkowo w ustawieniach tłumaczenia możesz wybrać, których języków nie chcesz tłumaczyć i czy wiadomości mają być tłumaczone automatycznie. Funkcje te zmniejszają potrzebę ręcznego tłumaczenia lub przełączania między aplikacjami, usprawniając przepływ pracy, oszczędzając cenny czas i usprawniając komunikację i współpracę między użytkownikami różnych języków

Polecenia Slash
Polecenia Slashem zapewniają szybki, przyjazny dla użytkownika i spójny interfejs, dzięki któremu możesz szybko przejąć kontrolę nad swoimi działaniami. Zamiast wielu kliknięć myszką w celu wykonania zadania, na przykład gdy musisz otworzyć czat w nowym oknie, dodać blok kodu, przejść do ustawień lub zmienić swoją obecność, możesz po prostu wpisać ukośnik w polu tworzenia wiadomości, wybrać polecenie i szybko wykonaj swoje zadanie.

 

Spotkaj się teraz na czacie grupowym w aplikacji Teams
Jeśli chcesz omówić i przeprowadzić burzę mózgów ze swoim zespołem, rozpocznij szybki i nieformalny czat, korzystając z funkcji Spotkaj się teraz na czacie grupowym. Spotkaj się teraz na czacie grupowym umożliwia doraźne rozmowy w czasie rzeczywistym ze swoim zespołem, stanowiąc alternatywę dla formalnego, zaplanowanego spotkania. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, możesz rozpocząć rozmowę równie spontanicznie, jak wchodząc do biurka współpracownika. Czat jest częścią trwającego wątku czatu grupowego, więc treść pozostaje w swoim kontekście i możesz znaleźć informacje, kiedy ich potrzebujesz. Dzięki funkcji Spotkaj się teraz łatwiej jest sprawdzić, czy współpracownicy rozmawiają o danym problemie w czasie rzeczywistym i łatwo jest dołączyć.

 

Współedytuj bloki kodu
Oszczędzaj czas, używając komponentów Loop do udostępniania i współedytowania kodu w aplikacji Teams, zamiast wysyłać wiele bloków kodu. Po prostu wstaw swój kod do komponentu Loop lub zamień natywny blok kodu w jeden. Następnie każdy, kto ma dostęp do komponentu Loop, może go przeglądać i współedytować, dzięki czemu komunikacja jest wyraźniejsza i szybsza.

 
 

Rozwijanie linków bezpośrednich, aby zobaczyć podgląd kodu
Możesz teraz łatwiej udostępniać kod swojemu zespołowi na czacie, wklejając łącze bezpośrednie wyświetlające bogaty podgląd z usługi Azure Dev Ops. Odbiorca może wyświetlić kod w Azure DevOps. Pomoże to Twojemu zespołowi zrozumieć kontekst bez opuszczania czatu.

 

Usprawnione pole tworzenia wiadomości
Interfejs użytkownika skrzynki redagującej został zaktualizowany, aby usprawnić korzystanie z wiadomości, czyniąc tworzenie i wysyłanie wiadomości prostszym i bardziej intuicyjnym. Przeprojektowany układ zapewnia przejrzystszy układ i lepiej zorganizowane opcje bezpośrednio w polu tworzenia wiadomości, umożliwiając szybki dostęp do często używanych funkcji, takich jak edycja wiadomości, wstawianie emoji, komponenty pętli i pomoc Copilot. Aby poznać szerszą gamę narzędzi i funkcji, takich jak załączniki plików, nagrywanie klipów wideo lub dodawanie aplikacji do rozmowy, kliknij znak plus, aby uzyskać dostęp do rozszerzonego menu.

Udoskonalenia dla użytkowników organizacji z wieloma dzierżawcami (MTO)
Wprowadzono nowe ulepszenia, aby zapewnić spójne i bezproblemowe środowisko współpracy dla użytkowników w różnych dzierżawach w ramach tej samej organizacji nadrzędnej, takiej jak konglomeraty lub organizacje, które się połączyły. Te ulepszenia obejmują:

 • Etykieta „Zewnętrzna” zostanie usunięta z listy czatów i nagłówka czatu, więc nie będziesz jej już widzieć podczas współpracy z użytkownikami z innych dzierżawców MTO.
 • Użytkownicy mogą przeglądać bogatsze profile osób z innych najemców MTO, w tym ich zdjęcie profilowe i dane kontaktowe. Te zdjęcia profilowe są teraz wyświetlane spójnie w całym interfejsie użytkownika aplikacji Teams.
 • Użytkownicy mogą udostępniać pliki innym użytkownikom MTO w rozmowach 1:1 i grupowych.
 • Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do wszystkich swoich wątków czatu i nowych wiadomości z jednego miejsca, bezpośrednio ze swojego głównego dzierżawcy, bez konieczności zmiany dzierżawcy.
 • Administratorzy MTO mają teraz możliwość skonfigurowania etykiet tekstowych dla każdego uczestniczącego dzierżawcy, które następnie będą wyświetlane każdemu użytkownikowi z odpowiednich dzierżawców
   

Rozszerz możliwości Copilot w spotkaniach Teams za pomocą wtyczki Copilot for Sales
Teraz możesz rozszerzyć możliwości i wiedzę Copilot na spotkaniach Teams w swojej organizacji sprzedażowej, włączając wtyczkę umożliwiającą łączenie się z Copilot for Sales. Dzięki tej wtyczce Copilot może przetwarzać rozmowy w czasie rzeczywistym i przekazywać sprzedawcom szczegółowe informacje, takie jak przegląd możliwości związanych z kontem, w oparciu o dane Copilot for Sales Twojej organizacji. Copilot może także sugerować dynamiczne monity dotyczące zapytania o informacje o koncie, gdy sprzedający wymieniają słowa kluczowe i nazwy podczas dyskusji. Wtyczkę możesz włączyć kilkoma kliknięciami, a sprzedawcy mogą ją włączyć z menu wtyczki Copilot. Zdolność rozwiązania Copilot do inteligentnego wydobywania danych i spostrzeżeń z bazy wiedzy Copilot for Sales Twojej organizacji podczas spotkań z klientami może zwiększyć efektywność sprzedawców i zapewnić lepsze wyniki spotkań. Wdrażanie tej funkcji rozpoczęło się w czerwcu.

 

Organizatorzy spotkań mogą zarządzać dostępem do nagrań spotkań, transkrypcji i wniosków generowanych przez sztuczną inteligencję
Organizatorzy spotkań mają teraz możliwość zarządzania tym, którzy uczestnicy mają dostęp do nagrania spotkania, transkrypcji i spostrzeżeń generowanych przez sztuczną inteligencję na podstawie transkrypcji, takich jak zapytania Copilot i inteligentne podsumowanie spotkania. Organizatorzy spotkań mogą wybrać jedną z trzech opcji: (1) Wszyscy (2) Organizatorzy i współorganizatorzy lub (3) Określone osoby. Domyślnie dostęp jest ustawiony na „Wszyscy”, ale organizatorzy spotkania mogą to zmienić przed rozpoczęciem spotkania. Ta nowa opcja spotkań jest obecnie wdrażana w Copilot dla użytkowników z licencją Microsoft 365 i będzie dostępna dla użytkowników z licencją Teams Premium w przyszłym kwartale.

 

Notatki ze spotkań obsługiwane przez Loop są dostępne w przypadku spotkań w kanale
Notatki ze spotkań obsługiwane przez Loop są już niezbędną funkcją zaplanowanych spotkań, ale teraz są dostępne w spotkaniach kanału. Uczestnicy mogą współpracować nad harmonogramem, wspólnie robić notatki i śledzić kolejne zadania w tym samym miejscu. Ponieważ notatki ze spotkań są komponentami pętli, pozostają zsynchronizowane we wszystkich miejscach, w których zostały udostępnione. Notatki ze spotkań eliminują typowe wąskie gardło, jakie napotyka pojedynczy notatnik w rejestrowaniu porządku obrad i notatek, a także sprawiają, że notatki są widoczne dla wszystkich, co poprawia dokładność i uwzględnienie na każdym etapie spotkania.

Notatki ze spotkań obsługiwane przez Loop są dostępne w środowiskach Government Community Cloud (GCC).
Notatki ze spotkań obsługiwane przez Loop są teraz dostępne dla klientów z GCC. Notatki ze spotkań umożliwiają uczestnikom spotkania współedycję programu spotkania, notatek i zadań w jednym miejscu. Ponieważ notatki ze spotkań są komponentami pętli, pozostają zsynchronizowane we wszystkich miejscach, w których zostały udostępnione. Notatki ze spotkań obsługiwane przez Loop są teraz dostępne dla naszych klientów z GCC. Notatki ze spotkań umożliwiają uczestnikom spotkania współedycję programu spotkania, notatek i zadań w jednym miejscu. Ponieważ notatki ze spotkań są komponentami pętli, pozostają zsynchronizowane we wszystkich miejscach, w których zostały udostępnione.

Prezenterzy mogą przesuwać pasek narzędzi prezentera i optymalizować wideo w ramach udostępniania ekranu w Microsoft Teams
Teraz, gdy udostępniasz swój ekran podczas spotkania w aplikacji Teams, możesz z łatwością przenieść pasek narzędzi prezentera w dowolne miejsce na ekranie, dzięki czemu podczas prezentacji nadal będziesz widzieć ważne obszary ekranu. Dodaliśmy także nową funkcję do paska narzędzi prezentera w aplikacji Teams, która umożliwia ręczną optymalizację odtwarzania wideo podczas udostępniania ekranu. Użyj przycisku „Optymalizuj” na pasku narzędzi prezentera, aby mieć pewność, że zawartość będzie działać tak płynnie, jak to możliwe.

 

Udoskonalenia w przechowywaniu i zarządzaniu plikami transkrypcji spotkań
Z radością informujemy, że standaryzowane jest przechowywanie plików transkrypcji spotkań w usłudze OneDrive dla Firm i zapewniamy spójność w zarządzaniu plikami w przypadku spotkań z włączoną tylko transkrypcją oraz spotkań z włączoną transkrypcją i nagrywaniem. Ta zmiana uprości zarządzanie plikami transkrypcji spotkań. Zmiany zawarte w tym wdrożeniu to:

 • Pliki transkrypcji spotkań w przypadku spotkań zawierających tylko transkrypcję zaczną być zapisywane w folderze OneDrive dla Firm organizatora spotkania (w przypadku zaplanowanych spotkań, Spotkaj się teraz, Ratusz i Webinar).
 • W nadchodzących tygodniach wycofane będzie przechowywanie plików transkrypcji spotkań w Exchange Online. Jednak począwszy od tego wdrożenia wszystkie akcje klienta Teams i punkty wejścia będą wskazywały tylko plik transkrypcji zapisany w folderze OneDrive dla Firm.
 • Do czasu zakończenia wycofywania miejsca w Exchange Online w nadchodzących tygodniach, w przypadku tego wdrożenia, gdy organizator lub współorganizator spotkania usunie transkrypcję w aplikacji Microsoft Teams, spowoduje to usunięcie obu kopii transkrypcji (z OneDrive dla Firm i Wymiana internetowa).
 • Domyślne uprawnienia są aktualizowane w taki sposób, że tylko organizatorzy i współorganizatorzy spotkań mają uprawnienia do pobierania lub usuwania pliku transkrypcji spotkania, podczas gdy uczestnicy spotkania mają jedynie uprawnienia do przeglądania transkrypcji w kliencie Teams i w Stream.
 • Organizatorzy spotkań mogą aktualizować uprawnienia do plików w strumieniu i wybierać, którzy uczestnicy mają uprawnienia do pobierania, przeglądania i edytowania transkrypcji w Stream.
 • Istniejące zasady administracyjne dotyczące domyślnego czasu wygaśnięcia nagrań spotkań będą teraz miały zastosowanie również do plików transkrypcji spotkań przechowywanych w usłudze OneDrive dla Firm w przypadku spotkań obejmujących tylko transkrypcję.
 • Klienci korzystający z Microsoft Purview mogą teraz korzystać z zasad automatycznego stosowania etykiet przechowywania (wymaga jednej z jednostek SKU E5/A5/G5), aby ustawić jawną kontrolę przechowywania i wygaśnięcia transkrypcji Teams przechowywanych w OneDrive dla Firm oprócz nagrywania.

Rozszerzone zasady administratora dotyczące tego, kto może pobierać transkrypcje spotkań
Istniejące zasady administratora dotyczące blokowania uprawnień do pobierania nagrań spotkań rozszerzają się i obejmują blokowanie uprawnień do pobierania plików transkrypcji spotkań (przechowywanych w usłudze OneDrive dla Firm) dla dowolnych użytkowników w dzierżawie. Ta zasada dotyczy nowych transkrypcji spotkań w całej organizacji. Administratorzy mogą zwolnić z tej polityki osoby będące członkami określonych grup zabezpieczeń. Dzięki temu administratorzy mogą określić specjalistów ds. zarządzania lub zgodności, którzy powinni mieć dostęp do pobierania transkrypcji spotkań. Ta kontrola będzie dostępna poprzez licencję dodatku SharePoint Advanced Management.

Wymagaj zgody uczestnika na transkrypcję spotkania
Zasady dotyczące spotkań wymagające wyraźnej zgody na nagrywanie zostaną rozszerzone o transkrypcję. Po zastosowaniu tej zasady po rozpoczęciu nagrywania lub transkrypcji pojawi się powiadomienie z prośbą o zgodę wszystkich uczestników na transkrypcję i nagranie. Zanim użytkownik wyrazi zgodę, nie może wyłączyć wyciszenia, włączyć kamery ani udostępnić treści podczas spotkania.

 
 

Wyciszanie i wyłączanie wyciszenia na pasku zadań systemu Windows w aplikacji Microsoft Teams
Wiemy, że są chwile podczas spotkania w aplikacji Teams, kiedy trzeba wykonywać wiele zadań jednocześnie – wszyscy musimy przełączyć się na inny ekran lub wyświetlić dokument. Powrót do spotkania aplikacji Teams w celu wyciszenia lub wyłączenia wyciszenia może być trudny. W nowym środowisku aplikacji Teams w systemie Windows możesz teraz zobaczyć swój mikrofon oraz stan wyciszenia/wyłączenia wyciszenia na pasku zadań systemu Windows. W tym miejscu możesz także wyciszyć się i wyłączyć wyciszenie, klikając ikonę mikrofonu. Teraz znacznie łatwiej będzie sterować mikrofonem podczas spotkania w aplikacji Teams, wykonując jednocześnie wiele zadań jednocześnie.

Powiadomienia SMS o spotkaniach zaplanowanych przez pracowników w Bookings
Możesz teraz skonfigurować powiadomienia SMS w Microsoft Bookings, które będą wysyłane do osoby, dla której zaplanowane jest spotkanie. Jest to mile widziana zmiana w obecnej funkcji, która wysyła powiadomienia SMS tylko wtedy, gdy uczestnik planuje spotkania za pośrednictwem opublikowanej strony rezerwacji. Dzięki tej aktualizacji potwierdzenia SMS i przypomnienia mogą być wysyłane do uczestników nawet wtedy, gdy spotkania są zarezerwowane przez osobę planującą lub członka personelu za pośrednictwem funkcji planowania kalendarza w aplikacji Rezerwacje. Ta funkcja jest dostępna dla posiadaczy licencji Microsoft Teams Premium.

Nowe opcje garderoby awatarów dla Mesh w Teams
Ważne jest, aby Twój awatar wyglądał i współdziałał tak jak Ty. Wprowadzono nowe opcje garderoby, bardziej profesjonalny strój oraz ulepszoną teksturę, dopasowanie i kolor ubrań dostępnych w Kreatorze awatarów.

 

Dostęp Mac do Mesh w Teams
Począwszy od ogólnego udostępnienia w czerwcu, Mesh będzie dostępny na komputerach Mac.

Wyłącz udostępnianie społecznościowe seminariów internetowych Teams dla poszczególnych uczestników wydarzeń
Po wyłączeniu udostępniania społecznościowego seminariów internetowych dla uczestników organizatorzy seminariów internetowych w aplikacji Teams mogą uniemożliwić uczestnikom udostępnianie strony wydarzenia seminarium internetowego w witrynach sieci społecznościowych w przypadku wydarzeń publicznych po rejestracji. Dzięki temu organizatorzy mogą ściślej kontrolować swoją konkretną publiczność pod kątem zaangażowania docelowych uczestników.

 

Odprawa wielopanelowa na panelach Teams
W sali konferencyjnej z wieloma panelami zameldowanie i zwolnienie sali są zsynchronizowane na wszystkich panelach, aby dokładnie odzwierciedlać status i dostępność sali.

Przykład urządzeń - Zestaw podstawowy Poly Studio G9 Plus
Zestaw podstawowy Poly Studio Base Kit G9 Plus, nowo certyfikowany dla aplikacji Teams, dla Microsoft Teams Rooms to niezawodne i wydajne rozwiązanie do wideokonferencji dla Twoich miejsc spotkań. Zaprojektowany specjalnie z myślą o współpracy komputer konferencyjny HP Mini IP z procesorem Intel® Core™ i7 13. generacji z dodatkową warstwą zabezpieczeń HP SureStart łączy się z kontrolerami dotykowymi Poly TC10 IP przez sieć Ethernet, maksymalnie 4 kontrolerami i umożliwia elastyczne rozmieszczanie pomieszczeń od małych i dużych przestrzeniach, gotowe do połączenia z certyfikowanymi urządzeniami audio i wideo USB. Dołączony moduł Poly Lens Room umożliwia łatwe dodawanie pomieszczeń do zarządzania i monitorowania.

 

Inteligentne podsumowanie rozmów
Inteligentne podsumowanie rozmów umożliwia korzystanie z rozmów telefonicznych jedną z najlepszych funkcji sztucznej inteligencji podczas spotkań. Inteligentne podsumowanie rozmów zapewnia oparte na sztucznej inteligencji analizy i podsumowania rozmów VoIP i PSTN w aplikacji Teams, pomagając Ci zachować koncentrację podczas ważnych rozmów i zaoszczędzić czas na koordynowaniu kolejnych kroków. Ta funkcja jest dostępna dla użytkowników Teams Premium i Copilot dla Microsoft 365.

 
Przesyłaj strumieniowo muzykę dla oczekujących rozmówców
Administratorzy mogą skonfigurować zawieszone przesyłanie strumieniowe muzyki dzięki integracji dostępnej teraz z funkcją Easy On Hold. Easy On Hold oferuje różne subskrypcje, dzięki którym administratorzy mogą wybierać z wybranej listy licencjonowanej muzyki lub tworzyć spersonalizowane nagrania głosowe, aby zapewnić dzwoniącym informacje pomocne podczas oczekiwania. Po skonfigurowaniu treści przesyłanych strumieniowo za pomocą narzędzia administracyjnego Easy on Hold udostępniany jest adres URL źródła przesyłania strumieniowego, którego można następnie użyć do skonfigurowania zasad wstrzymywania połączeń w aplikacji Teams za pomocą programu PowerShell. Aby włączyć tę funkcję, wymagana jest subskrypcja Easy On Hold.
 

Z łatwością zarządzaj stanem obecności „Nie przeszkadzać” podczas udostępniania ekranu
Wprowadzamy ustawienie, które umożliwia rezygnację z automatycznego przejścia na tryb Nie przeszkadzać podczas prezentacji lub udostępniania ekranu. Po włączeniu tego ustawienia będziesz mógł nadal otrzymywać powiadomienia o połączeniach podczas prezentacji, bez konieczności ręcznego dostosowywania swojego statusu obecności.

 

Funkcje połączeń i zarządzanie kontaktami na telefonach bez obsługi dotykowej
Rozszerzono możliwości dostępne na telefonach bezdotykowych i dodano obsługę funkcji połączeń, takich jak parkowanie/odparkowywanie połączeń, ustawienia użytkownika końcowego „zajęty na zajęty”, automatyczne ponowne uruchamianie oraz możliwość zarządzania kontaktami i grupami kontaktów, co pozwala aby uzyskać dostęp do tej samej funkcjonalności i wygody, co urządzenia telefoniczne z ekranem dotykowym.

Uproszczenie nagłówka aplikacji osobistej
Dla projektantów aplikacji osobistych dla Microsoft Teams ta nowa funkcja wyświetla nowy, uproszczony pasek nagłówka w aplikacjach osobistych w klientach stacjonarnych i internetowych Microsoft Teams. Dzięki tej zmianie zakładka „Informacje” i inne czynności narzędziowe zostaną przeniesione do rozszerzonego menu. Ponadto zakładka „Czat” zostanie przeniesiona do prawego panelu bocznego dla aplikacji, które ją obsługują.

Wtyczka Shifts dla Copilot dla Microsoft 365
Zespoły pierwszej linii mogą teraz wykorzystać moc Copilot dla Microsoft 365 dzięki nowej wtyczce Shifts. Zarówno menedżerowie, jak i pracownicy mogą poprosić Copilot o pokazanie im harmonogramu zmian dla konkretnego zespołu, a także wolnych zmian i czasu wolnego. Mając szybki wgląd w sytuację, zespoły pierwszej linii mogą zarządzać harmonogramami z większą elastycznością i szybkością, dzięki czemu mogą skoncentrować się na kluczowych zadaniach. Wtyczka Shifts dla Copilot jest teraz ogólnie dostępna zarówno z licencją Copilot for M365, jak i licencjami Microsoft Teams E i F-SKU.

Zamiana mowy na tekst dla Teams Walkie-Talkie
Użytkownicy Walkie-Talkie na urządzeniach z Androidem i iOS mogą teraz wyświetlać napisy na ekranie głównym krótkofalówki, ponieważ Walkie-Talkie w aplikacji Teams automatycznie konwertuje mowę na tekst.

 
 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-june-2024/ba-p/4176606