Microsoft Teams  - podsumowanie nowości |  Grudzień 2020

Teams jest aplikacją, która jest bardzo dynamicznie rozwijana i wzbogacana o nowe funkcjonalności. Wszystko wskazuje na to, że 2021 rok będzie rokiem tej aplikacji. Zanim jednak przejdziemy dalej, przybliżymy wybrane nowości, które zostały wprowadzone w grudniu.

Co nowego?

Virtual Breakout Rooms

Virtual Breakout Rooms umożliwiają organizatorom spotkań podzielenie ich na mniejsze grupy w celu ułatwienia dyskusji i burzy mózgów. Pokój typu Breakout można utworzyć na spotkaniu Teams lub na kanale spotkania, organizatorzy mogą natomiast z łatwością przechodzić między pokojami, publikować ogłoszenia do wszystkich pokoi naraz i zapraszać wszystkich z powrotem na spotkanie współne w dowolnym momencie. Wszelkie pliki z pokojów spotkań można udostępniać na głównym spotkaniu i są one dostępne później na czacie spotkania.

Teams Breakout Rooms

Powiadomienia o zbliżającym się końcu spotkania

Microsoft Teams powiadamia uczestników spotkania, gdy do końca czasu pozostało pięć minut. Powiadomienie pojawia się na ekranie przez 10 sekund i znika bez żadnych działań użytkownika. Dzięki powiadomieniu uczestnicy mogą lepiej panować nad czasem by na przykład nie spóźnić się na kolejne spotkanie. Komunikat pojawia się we wszystkich planowanych spotkaniach prywatnych i kanałów. Nie wymaga zakończenia spotkania lecz jest jedynie wyświetlaną informacją.

teams powiadomienie koniec spotkania

Udoskonalony interfejs przed dołączeniem do spotkania

Microsoft ulepszył interfejs przed dołączeniem do spotkania dzięki czemu odnalezienia ustawienia dźwięku, wideo i konfiguracji urządzenia jest dużo łatwiejsze i można skonfigurować te ustawieni. dużo szybciej.

dołączenie do spotkania

Obsługa nowych języków przy tłumaczeniu wydarzeń na żywo

Tłumaczenie spotkań na żywo w czasie rzeczywistym obsługuje obecnie japoński, koreański, francuski (Kanada), hiszpański (Meksyk), chiński tradycyjny, szwedzki, niderlandzki, włoski, hindi, portugalski (Brazylia) i rosyjski jako języki wejściowe, które mogą być tłumaczone na ponad 50 różnych języków.

Limit 20 tysięcy uczestników w wydarzeniu na żywo przedłużony do 30 czerwca 2021 r.

Wydarzenia na żywo w Microsoft 365 (czyli wydarzenia hostowane w Teams, Stream i Yammer) od maja 2020 mogą pomieścić 20 tysięcy uczestników. Możliwość tą wydłużono do 30 czerwca 2021 roku a w tym:

  • Obsługa wydarzeń dla maksymalnie 20 tys. Uczestników
  • Czas trwania wydarzenia 16 godzin dla pojedynczej transmisji
  • W dzierżawie może być jednocześnie hostowanych 50 wydarzeń

Połączenia na wiele numerów

Teraz w nagłówku czatu dla połączeń audio / wideo możesz zobaczyć podzielony przycisk, który wyświetla wiele numerów pojedynczego kontaktu, co pozwala łatwiej zobaczyć wszystkie dostępne numery, na które można wykonać połączenie.

połączenia wiele numerów

Napisy na żywo w połączeniach 1:1

Niezależnie od tego, czy przebywamy w hałaśliwym otoczeniu, czy po prostu przegapiliśmy to, co zostało powiedziane, napisy generowane na żywo mogą ułatwić śledzenie rozmów. Zarówno administratorzy jak i użytkownicy mogą w razie potrzeby wyłączyć tę funkcję.

Czat i Współpraca  - Bardziej trafne wyniki wyszukiwania

Teraz podczas wyszukiwania wiadomości w Microsoft Teams generowane są 3 topowe wiadomości, które porządkowane są według nowo opracowanego modelu trafności – poprzednio wiadomości sortowane były chronologicznie, a najnowsze wiadomości były na górze wyników wyszukiwania.  Teams uczy się istotnych cech wiadomości, które są dla Ciebie najważniejsze i na podstawie szerokiego wachlarza aktywnych i pasywnych sygnałów, na przykład tego, z kim najczęściej kontaktujesz się lub w których zespołach i kanałach jesteś najbardziej aktywny.

Dostęp do plików w trybie offline w systemie iOS

Aplikacja mobilna Teams dla systemu iOS umożliwia teraz dostęp do plików nawet w trybie offline lub w złych warunkach sieciowych. Po prostu wybierz pliki, do których potrzebujesz dostępu, a aplikacja Teams zachowa pobraną wersję do użycia w aplikacji mobilnej. Wszystkie pliki dostępne w trybie offline można znaleźć w sekcji plików aplikacji.

Ulepszenia w odtwarzaniu wideo

Teams zapewnia teraz szybsze ładowanie osadzonych klipów wideo - do 25% skrócenia czasu potrzebnego na załadowanie wideo osadzonego w strumieniu Stream i do 90% skrócenia czasu potrzebnego na rozpoczęcie odtwarzania wideo.

Lepsza integracja z Yammer

Możemy teraz wyszukiwać konwersacje Yammera, będąc w aplikacji Społeczności wewnątrz Microsoft Teams, a także dodać kartę Yammera na kanale zespołu.

Zaktualizowany kreator „Dodaj zespół do witryny” w SharePoint

Użytkownicy mogą używać stron głównych programu SharePoint z dynamiczną zawartością webową jako minitablice dla zawartości grupowej: stron, aktualności, łączy, dokumentów, aktywności w  grupie i nie tylko - i można je konfigurować. Możemy wybrać zawartość SharePoint, którą chcemy dodać jako karty w Teams, gdy pierwszy raz łączymy je poprzez kreator "Dodaj zespół" na naszej stronie.

kreator sharepoint

Zaktualizowana karta dodawania zawartości do Teams w SharePoint

Członkowie zespołu mogą teraz używać  karty SharePoint do przypinania dowolnej strony, listy lub biblioteki dokumentów jako osobnej karty w swoim kanale Teams. Należy przejść do przycisku „+” z dowolnego kanału w aplikacji Teams, wybrać SharePoint i zacznij przypinać zasoby potrzebne zespołowi do lepszej współpracy.

SharePoint przypinanie bibliotek do Teams

 

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-blog/what-s-new-in-microsoft-teams-december-2020/ba-p/2030942